Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır
Google Haberlere Abone Ol

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusu, Ziraat Bankası müşterileri tarafından sıkça sorulan soruların arasında gelir.

Bilindiği gibi e-ticaret son zamanlarda oldukça yaygınlaşmıştır ve tüm banka müşterilerinde olduğu gibi Ziraat Bankası müşterileri de hem banka kartlarını hem de kredi kartlarını internet kullanımına açtırmak istemektedir.

İnternetten alışveriş yaparken bir dizi güvenlik önleminden geçilmektedir. Bu, internet alışverişi sırasında kredi kartı bilgilerinin koruma altına alınması içindir.

İnternetten alışveriş yapılırken mutlaka kişisel onay gereklidir.

Bu onayın biri de kayıtlı cep telefonuna gelen mesajdır. Bu mesajda alışverişin tamamlanması için girilmesi gereken kod bulunmaktadır.

Bu kod girilmediği sürece alışverişin tamamlanması söz konusu değildir.

Ziraat Bankası da alışveriş güvenliğini sağlamak için aynı yöntemi uygulamaktadır.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır Sorusunun Cevabı

Ziraat banka kartının internette online işlemlere açılması ile e-ticaret alışverişlerinin tamamının kısa bir süre içinde tamamlanması mümkün olmaktadır. Bu sayede evden çıkmadan ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin kapıya kadar teslimi gerçekleşmektedir.

Peki, Ziraat Bankası kartının internet alışverişine açılabilmesi için hangi işlemlerin yapılması gereklidir.

İşlemin gerçekleştirilebilmesi ve sonuçlandırılabilmesi için birbirinden farklı yöntemler vardır.

Müşteri hizmetlerinden kartı internet alışverişine açma, SMS ile internet alışverişine açma, İnternet şubesinden internet alışverişine açma, Mobil şubeden internet alışverişine açma ve Ziraat banka Bakası şubelerinden internet alışverişine açma gibi yöntemlerden herhangi birisinin seçilmesi söz konusudur.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır
Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kartı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır denildiğinde akla gelen ilk yöntem Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezinin aranmasıdır. 444 00 00 telefon aranarak müşteri hizmetleri yetkilisine kredi kartı ya da banka kartının internet alışverişine açılması için talimat vermek mümkündür.

İşlemin tamamlanması için 444 00 00 numaralı Ziraat bankası müşteri hizmetleri telefonunun aranması, ardından 2 ve 0 tuşuna basılması, T.C. numarasının girilmesinin ardından 2 ve kart numarası ile kart şifresinin girilmesi gereklidir. Bu işlemlerin ardından müşteri temsilçcisi ile görüşüp kartın internet alışverişine açtırılması mümkündür.

SMS İle İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır denildiğinde bir başka yöntem de SMS göndermektir. Bankada kayıtlı olan cep numarasında EONAY yazmak, bir boşluk bıraktıktan sonra banka kartı ya da kredi kartı numarasının son 6 hanesini yazmak ve ardından 4757’ye SMS göndermek yeterlidir.

İnternet Bankacılığı İle Alışverişe Açma

Ziraat Bankası’nın internet şubesinin aktif edilmesinin ardından bankanın internet bankacılığına şifre ile giriş yapılmalıdır. Ardından “Kartlarım  ve Kredi Kartı” menüsününe girilmesi, buradan da “Kart Ayarları” sayfasına geçiş yapılmalıdır. Kart ayarları sayfasında “Alışveriş, e-Ticaret gibi seçenekler vardır. Bu seçenekler işaretlenmelidir. Bu işlemlerin yapılmasının ardından Ziraat Bankası kartının internet alışverişlerinde kullanılması mümkrün hale gelecektir.

Mobil Bankacılık İle İnternet Alışverişine Açma

Ziraat banka kartı internet alışverişine nasıl açılır sorusuna verilen bir başka cevap da mobil bankacılıktır. Mobil bankacılık şubesine giriş yaptıktan sonra “Kartlarım, Kart Seçimi  ve Kart Ayarları sayfasına girilmelidir. Buradan kartı internet alışverişlerine açmak mümkündür.

Şubelerden Açma

En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kartı internet alışverişine açtırmak söz konusudur. Kartı internet bankacılığına açtırdıktan sonra bazı güvenlik önlemlerini bilmek ve bunları uygulamak şarttır.

İlk yapılması gereken, banka ya da kredi kartı şifresinin herhangi bir yere not edilmemesi, kimse ile paylaşılmamasıdır. Kredi artı kişisel bir kullanım aracıdır ve üçüncü şahısların kullanımına izin verilmemelidir.

Kartı8n internet alışverişine açılmasının ardından tekrar aynı yöntemler uygulanarak kapatılması da mümkündür.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close