Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2020

ecan system 1RDv yasmin kullananlar yorumlari yasmin dogum kontrol hapi hakinda yorumlar 1564315740

Doğum kontrol hapı, cinsel ilişki yaşamadan önce kullanılan ve kadının hamile kalmasına engel olan korunma yöntemlerinden biridir. Cinsel hayatı aktif olan ve çocuk sahibi olmak istemeyen kadınlar için birden fazla korunma yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden en çok yaygın olanlarından biri ise doğum kontrol haplarıdır. Doğum kontrol haplarından biri olan Yasmin ise oldukça bilinen bir doğum kontrol hapıdır. Peki 2020 Yasmin doğum kontrol hapı fiyatı ne kadar? Doğum kontrol hapı Yasmin’in zararı var mıdır? Doğum kontrol hapının bitişinden kaç gün sonra adet görülür? İşte tüm detaylar…

Doğum kontrol haplarının doktor kontrolünde öneri alınması dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. diğer ilaçlarda olduğu gibi bir uzman eşliğinde kullanılması önemlidir. Kişinin kendi kendine bu ilaçları kullanması durumunda vücudu beklenmedik zararlar görebilir.

[affiliate_news id=”1696″]

Doğum kontrol hapının zararlarından bazıları;

Çoğu doğum kontrol hapı yumurtalıkların ürettiği birincil hormon olan östrojen ve progesteron içermektedir. Mide bulantısı, göğüslerde hassasiyet ve ağrı, doğum kontrol haplarının yan etkilerinden bir kaçıdır. Ani kanamalar, vajinal kuruluk ve libido seviyesinde düşme gibi yan etkileri de bulunur. çok fazla ve dikkatsiz kullanımda kısır olabilme ihtimali de bulunmaktadır, bu konuda çok dikkatli olup gelecekte oluşturacağınız planların yok olmasına izin vermeyin, mümkün olduğunca az ve dikkatli bir hayat sürüp böyle haplara fazla güvenmeden bir hayat sürün bu tarz hapların hayatınızı kurtardığını düşünüyor olabilirsiniz fakat öyle bir durum yok kullandıkça her defasında bünyenize ve kadınlık hormonlarına zarar veriyorsunuz.

Doğum kontrol hapının faydaları da bulunmakta;

Adet öncesi gerginlik, ödem, göğüslerde şişme ve benzeri belirtileri azaltma özelliğine sahiptir. Adetleri düzene sokmakla beraber, adet kanama miktarını ve adet sancılarını da azaltır. Bu tarz şeyler için kullanacaksanız en fazla ayda bir defa kullanmanızı öneririz bu dönemde vücudunuz hassas olduğundan fazla kullanmamayı tavsiye ederiz.

Over tümörünü, kistlerini ve kolon kanserini azaltır. Çikolata kisti, kronik karın ağrısı ve myomların yol açtığı kanamalarda azalma görülür. Sivilce ve vücuttaki kıllanma seviyesinde düşüş olmasında yardımcı olur. Ayrıca kemik yapısını güçlendirme gibi bir özelliği de vardır.

Bir çok doğum kontrol hapı olduğundan bahsetmiştik. Bunlardan biri olan Yasmin, en çok tercih edilen doğum kontrol haplarından biridir. Yasmin 2020 fiyatından bahsedecek olursak, 60 TL yakın gibi bir fiyatı olduğunu söyleyebiliriz. Yasmin’in içinde 21 tablet bulunur. Kullanım şekline baktığımızda, regl olduktan sonra ilk 5 gün içerisinde başlanması tavsiye edilir ve Daha detaylı ve kesin sonuç için eczane’ye bir bayan danışmandan yardım isteyebilirsiniz ya da doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aylara Göre Bebek Aktiviteleri, Etkinlikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde 10. Ayda Bebek Gelişimi (10 Aylık Bebek Aktiviteleri), 11. Ayda Bebek Gelişimi (11 Aylık Bebek Aktiviteleri) ve 12. Ayda Bebek Gelişimi (12 Aylık Bebek Aktiviteleri) hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe