Windows 10 USB ile Kurulum Rehberi ve Gerekli .iso Dosyası

Windows 10 İndir

Herkese merhabalar yaklaşık 3 yıl önce resmi olarak Windows 10 yayınlandı, Windows’un kişisel özel hesaplar için bir bağlantı oluşturmuştu. Bu özel Windows hesaplarından biri internete düşürünce tüm dünyada ki Windows kullanıcılarının %27 si Windows 10’a geçiş yapmış bulunmakta.

Şimdi halihazırda yepyeni bir yapıtaşı varken yepyeni bir altyapı varken bizde niburya.com ekibi olarak Windows 10 sürümüne hali hazırda programların daha stabil çalışması için kullanıyoruz. Aslında Windows 7 kullanıcılarıydık fakat, bir çok programın windows 10 için yayınladıkları güncelleme ile daha hızlı çalıştığını testlerde görünce bizde değiştirme kararı aldık, Sizlerde windows 10 orjinal kurmak istiyorsanız Dreamspark.com dan öğrenci hesabı açarak windows 10 ISO dosyasını indirmeyi deneyin, Yapamayanlar kullanıcılarımız için aşağıdaki bağlantılardan windows 10 indirebilir.

Bizde Windows özel hesap kullanıcılarının Mart 2019 da son güncellemesini yayımladığı Windows 10 Sürüm 1903 RS6 19H1 gibi bir dosya indirerek Windows 10’a sorunsuz geçiş yaptık. Önceki Windows sürümleri ile arasındaki fark nedir diye soracak olursanız; göz ile görülebilecek gerçekten büyük farklar ve detaylar mevcut.

Windows 10 Özellikleri

Bu özellikleri eski sürümlere kıyaslayarak yapacağımı belirtmek istiyorum. Windows 10 aslında ilk başta geçmeye korkuyordum yani Windows 8 gibi bir sorunlu bir işletim sistemi bekliyordum açıkçası. Windows 8 ve 8.1 in yarattığı ilk sorunları hepimiz biliyoruz. Şahsen ben Windows 8.1 i kurduğum için bir ara çok pişman olmuştum ki gerçekten kapsamlı bir güncelleme gelene kadar. Windows 10 da göz ile görülebilecek pek sorun olmadığını görünce bizlerde kurma kararı aldık. Sistemi USB aygıtımıza boot ederek kurduk. DVD ve ya başka bir aygıt kullanmadık şahsen USB çok daha hızlı bir kurulum gerçekleştirebiliyor. Windows 10 Kurulum Rehberi de gün içinde sizlerle olacak.

Windows 10 görsel açıdan eski iki işletim sistemini ele alarak tasarlanmış. Windows 7 ve 8 in tasarımları göz önünde bulundurulmuş. Windows 7’nin başlat menüsü ayarlanabilir bir Windows 8 Metro tarzı ile karşımızda. Gerçekten tasarım olarak büyük bir devrime geçen Windows kullanıcıların şimdiden ilgi odağı olmuş durumda.

Windows 10 ayarlar ekranı ile bir çok ayar seçeneklerini tek bir ekranda çok güzel bir görsel bir seçenekte bir araya getirmiş durumda. Windows 10 eski sürümlere kıyasen çok daha hızlı bir açılış ekranına sahip. PC özellikleri pek de iyi olmayan bir PC ye test amaçlı kurduğumuzda bile sonuç gerçekten göz ile görülebilecek kadar çok. Bir SSD takılı bir PC’de denediğimizde ise açılış ekranının geçmesi neredeyse 2 saniyemizi aldı. Windows açılışının beraberinde başlatılan programlar da çok güzel entegre edilmiş ve tüm programlar sıkıntısız stabil çalışıyor.

 

Windows 10 Full Türkçe İndir
Windows 10 Full Türkçe İndir

Windows 10 USB İle Update Dosyalarımı Siliyor Mu ?

Steam hesabımızdaki 20 ye yakın oyunları indirerek çoğunun hatasız çalıştığına şahit olduk bazıları Windows 10’a özel güncelleme yayınlamışlardı onları da ufak güncelleme paketleri ile kurarak sorunsuz oyunlarımızı açtık.

Tabi biz bu işletim sistemini USB’den kurduğumuz için yani Windows 10 kurarken şahsen bizn D sürücümüze 150 GB alan  verdiğimiz için fazla yedek alamamıştık yani Windows 8.1 deki oyunlarım silindi, programlarım silindi sizde USB üzerinden yedeklerinizi doğru oyunlarınızı ve ya verilerinizi seçerek yükseltin. Tabi bu durum D sizin ne kadar veriye sahip olduğunuz ile ilgiliydi benim yaklaşık 400 GB toplam dosyam vardı anca 150 GB kurtarabildim.

Windows 10 64 Bit Türkçe İSO İndir
Windows 10 64 Bit Türkçe İSO İndir

Windows 10 Update Dosyaları Mı Siler Mi ?

Tabi sizler bezim gibi öğrenci işletim sistemine sahip olmadığınız gibi bu gibi kısıtlamaya da sahip değilsiniz. Yani Windows Update ekranında kolayca ve dosyalarını sorunsuz silinmeden yani verilerinizi diğer tüm programlarınızı, oyunlarınızı ve film arşivleri gibi tüm dosyalarınızı silmeden sorunsuzca Windows 10’a geçiş yapabilirsiniz.

 

Windows 10 İndir

Şimdi sizlere iki adet seçenek vereceğim. İlk format yolu ile yani benim USB aygıtıma boot ederek yükseltme (Temiz Kurulum Önerilir). İkinci seçenek ise Windows işletim sisteminiz orijinal veya korsansa Update seçeneği ine Windows 10’a geçiş (Bu tüm verilerinizi saklayarak Windows 10’a geçiş sağlar).

 

Windows 10 İndir
Windows 10 İndir

Windows 10 Full Türkçe ISO Dosyası İndir

Birinci seçeneği seçtiyseniz bu sizin içindir. Windows’un resmi olarak paylaştığı Windows 10.iso dosyasıdır. Bu dosyayı USB aygıtınıza Rufus yazılımı ile yazdırarak BIOS ekranından kurulumunu başlatacağınız Windows 10 işletim sisteminize geçiş yapabilirsiniz. Bu işlemde D diskinize aldığınız yedekten başka dosya kurtulmaz C diski tamamen format atılarak kurulumu gerçekleştirmek gerekir.

Windows 10 Yükseltme Programı

İkinci seçenek yani update ile kurulumu gerçekleştirecekseniz bu seçenek size göre. Şimdi bu seçenek bir yandan sorunsuz şahsen bir yandan da sorunlu gibi sorunlu derken şimdi tüm verilerimiz korunuyor fakat dosyalarımızın arasında bir virüs olduğunu düşünelim oda Windows 10  gidecek…. Şimdi kendinize güveniyorsanız yani sorunsuzsa şuan bunu birinci seçenekten çok da çok öneririm sizlere. Aslında yapılması gereken işlem bu ama ben USB ile yükseltme yaptım. Şahsen ben kendime ve virüs programına güvenemedim. Olurda arada bir virüs kalmışsa diye. Çünkü çok oyun oynuyorum ve bazen de Oyunlarda programlarda kullanıyorum yani anlayın o programları neyse 😀 sizlerde o tarz programları bir daha kullanmama kendinize söz verirseniz USB ile edin temiz direk kurulum… Windows 10 Update Assistant (Windows 10 Güncelleştirme Yardımcısı) ile yükseltme ile de yapabilirsiniz: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/3159635/windows-10-update-assistant

 

Windows 10 İndirme Linkleri

Birinci Seçenek Olan USB/DVD Kurulum İçin Windows 10 ISO Dosyaları

Windows 10 Sürüm 1903 Yapı 18362.30 64 – Microsoft’un yayımladığı orjinal dosyalardır;

 1. Windows 10 Pro Türkçe Full Tek Link
 2. Alternatif Windows 10 Pro Link

İçerdiği sürümler:

 1. Windows 10 Home
 2. Windows 10 Home Single Language
 3. Windows 10 Education
 4. Windows 10 Pro
 5. Windows 10 Pro Education
 6. Windows 10 Pro for Workstation
 7. Windows 10 Yükseltme Programı İndir

ikinci seçenek olarak Microsoft Windows 10 için özel bir yükseltme programı hazırlamış buradan bakabilirsiniz.

Windows 10  Orijinal MD5 Hash Değerleri (SHA1)

Dosya Adı: tr_windows_10_consumer_editions_version_1903_x64_dvd_d7b05403.iso
Languages: Turkish
SHA1: 3057ab3d635775d8c8c0e557703570c22d123af3

 

USB, DVD, HDD .iso yazma programı olan RUFUS PROGRAMI ile yazabilirsiniz – indir

Windows 10 Nasıl Kurulur


Windows 10 Ürün Anahtarları

(Windwos 10 Keyleri) KMS Etkinleştirme Ürün Anahtarları

Windows 10 Professional
W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Windows 10 Professional N
MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9

Windows 10 Enterprise
NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43

Windows 10 Enterprise N
DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4

Windows 10 Education
NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2

Windows 10 Education N
2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB
WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9

Windows 10 Enterprise 2015 LTSB N
2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ

Windows 10 etkinleştiremeyenler için çözümü bulundu.

 1. etkinleştirememiştim. aşağıdaki yolla etkinleştirdim.
 2. Eğerki keyler sistemi aktifleşitmiyorsa yönetici olarak cmd’yi açın ve şu kodları teker teker
 3. girin. (Key Windows 10 Pro sürümüne aittir kendinize uygun olanı seçin.)
 4. slmgr /ipk NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43
 5. slmgr /skms kms.xspace.in
 6. slmgr /ato
 7. exit

Windows 10 Aklınıza Takılan Sorular ve Cevapları

Soru 1: Arkadaşlar merhaba kolay gelsin. Windows 10’a geçeli neredeyse 1 hafta olmak üzere ve Windows 8.1 de yaşadığım bir problem bunda da olmuştu. Windows 8.1′ de metro arayüz programlarını kullanamıyordum, açılmadan geri kapanıyordu. Şimdi ise Win 10′ da mağaza açılmıyor. Mağaza açılmadan geri kapanıyor. Araştırmama rağmen çözüm bulamadım. Önceki sürüm için verilen yöntemler işe yaramadı. Yardımcı olabilecek varsa sevinirim ya da diğer arkadaşların bilgisi olsun en azından başlarına aynı problem gelebilir.

Cevap: Bu gibi sorunlarda diyebiliriz ki öncelikle driver vb kurmadan önce sorun var mıydı ? Genelde Windows 10 yükseltmede sorun oluyor.

Soru 2: Merhabalar Sizlere Sorularım Olacak Cevaplarsanız Sevinirim..

1) Paylaştığınız Windows 10 Orjinal Windows 10 Mu ?
2) Eğer Orjinalse Verdiğiniz KMS Kurulum Anahtarları Sürelimi Süreliyse Ne Kadar Süresi Var Ve Süresiz Olanı Var Mı ?
3) Orjinal Key Nerden Ve Nasıl Bulabiliriz ?
4) Windows 10’na Geçerken Oyunlar Resimler Vs Silinir Mi ?

Cevap: Merhaba orjinal konuda sha değerini verdik, verdiğim key sadece başlangıçta key ister, aktif etmek için değil

yükseltme yapılırsa birşey silinmez, yukarıda ise aktivasyon verildi..

Soru 3: Usta indirdim w10’u, rufusla usbye yazdım, formatladım, aktif ettim. Driverlar falan yükledim, oyunlarında yüklemesi bitti tam giriyim 2 oynayayım dedim açılmıyorlar. Hiçbir oyun açılmıyor. “Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesine tıklatın.” diyor. Hangi oyun olduğu fark etmeden. 8.1’de ya da başka bir formatım da hiç böyle bir sorun olmamıştı, nasıl çözeceğim? Windows 10 açılmayan oyunlar Gta 5, Planetside 2, Batman Arkham Knight, Assassins Creed Unity denedim, hepsi de açılmadı.

Cevap: aynı sorun bendede vardı microsoft visual c++2010 64 bit ve x86 sürümünü yükle ve directx kurulu değlse kur eğer çzöülmessse internette arat birçok çözümü var ayrıca oyunlar bende sorunsuz çalışıyo gta 5 assassins creed ünity call of duty advanced warfare ve dahası hepsi sorunsuz çalışıyor.

Soru 4: selamlar yorumlarda demişsiniz orijinsl sorunsuz sürümdür diye sadece emin olmak istiyorum ben 8.1 kullanıyorum ve gayet memnunum hiçbir sıkıntım yok onuda sizin sitenizden indirdim fakat 10’a geçmek istiyorum bu rodan daha öte bir sürüm çıkarmı sonradan ve bu RTM uzantısı ne anlama geliyor normalde benim bildiğim RTM deneme sürümlerinde oluyor yanlış biliyorda olabilirim size güveniyorum her sefernide bana çok yardımlarınız oldu ben bir kere kurup tam kurmak istoyorum ve dahada uğraşmak isteimiyorum bunu kur daha uğraşmazsın bu direkt orijinal sürümdür RTM farklı anlama geliyor derseniz kuracağım yok bekle viraz daha iyileştirme yapılacak daha üst sürümler çıkacak dersenizde bekleyeceğim en kısa sürede beni bilgilendirebilirseniz çok sevineceğim ayrıca şu youtube videosunda etkinleştirme 180 günlükmüdür yoksa sınırsızmı etkinleştiriyor en iyi yöntem bumudur yoksa şu verdikleriniz kms ilemi daha iyi oluyor kms 180 gün yapıyor ama 10’u yapıyormu bilmiyorum bu youtubedeki verdiğiniz sınırsızmı yapıyor yoksa budamı 180 günlüktür?

Cevap: aleykümselam merhaba rtm final sürümdür, yükseltirsen orjinal keyin varsa sorunsuz aktif olur

kms ile 180gün oluyor. CMD den yazılan kod ise Sınırsız oluyor.

Bir önceki yazımız olan Instagram Dark Mode - İnstagram Karanlık Modu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde instagram karanlık mod aktif etme, instagram karanlık mod android apk ve instagram karanlık mod apk indir hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe