WhatsApp Web Nedir? WhatsApp Web’e Nasıl Giriş Yapılır?

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Giriş Yapılır

Whatsapp Web Nasıl Giriş Yapılır?

Günümüzün akıllı telefon uygulamalarında en popüler sohbet programlarından biri olan WhatsApp telefon üzerinden internet aracılığıyla bir sohbet programıdır. Rehberinizde telefon numarası olan ve WhatsApp uygulaması kullanan her kişiyle WhatsApp’dan görüşebilir, resim veya video paylaşabilir, konumunuzu gönderebilir, ses kaydı kaydedebilip gönderebilirsiniz. Fakat WhatsApp trafiği yoğun kişiler için program kullanıcılarına kolaylık sağlamak adına WhatsApp web sürümünü çıkardı. Bu sürümde internete bağlı olan her hangi bir bilgisayardan WhatsApp hesabınıza giriş yapabilir ve daha hızlı bir şekilde sohbet edebilirsiniz. WhatsApp web başka bir WhatsApp hesabı değildir. WhatsApp web e girdiğinizde telefonunuzdaki WhatsApp ile aynı hesaba giriş yapmış olursunuz. Bu yazı da WhatsApp Web e nasıl giriş yapabileceğinizi inceleyeceğiz. Yakın bir zamanda gelecek güncelleme ile whatsapp web üzerinden görüntülü konuşma ve ya sesli konuşma geleceği da belirtilen söylentiler arasında yer alıyor.

Telefonunuzun internete bağlı olduğundan ve bağlanacağınız bilgisayarın da internete bağlı olduğundan emin olduktan sonra telefonunuz da aktif bir WhatsApp hesabı bulunması gerekmektedir. WhatsApp Web i kullanmak için bilgisayarınız da programın izin verdiği belli başlı tarayıcı programlarından en az birisinin yüklü olması gerekmektedir. Bu programlar Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera veya Safari’nin en son sürümü olmalıdır. Bu programlardan en az birini bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra aşağıdaki işlemleri sırasıyla yapmanız WhatsApp Web’e bağlanmanız için yeterli olacaktır.

WhatsApp Web Nedir? Nasıl Giriş Yapılır
WhatsApp Web Nedir? Nasıl Giriş Yapılır

1-) Yukarda belirtmiş olduğumuz internet tarayıcısı programlardan birini çalıştırdıktan sonra adres çubuğuna web.whatsapp.com adresini girerek enter’a basmamız gerekiyor.

2-) Kullanmış olduğunuz telefon da WhatsApp programını açmamız gerekiyor. WhatsApp programını açtıktan sonra telefondan telefona WhatsApp Web giriş menüsü değişim göstermektedir. WhatsApp Web i destekleyen telefonlar için açıklama aşağıdaki gibidir.

– Android işletim sistemli telefonlarda: Sohbetler e gittikten sonra Menü ye tıklıyoruz ve daha sonrasında WhatsApp Web’e tıklıyoruz.

– İphone da: Ayarlara tıkladıktan sonra WhatsApp Web‘e tıklıyoruz.

– Blackberry de: Sohbetler e tıkladıktan sonra Menüye tıklayıp ardından WhatsApp Web’e tıklıyoruz.

3-) Yukarı da belirtilen işlemi yaptıktan sonra web.whatsapp.com adresine girdiğimizde karşımıza çıkmış olan QR kodunu telefonumuza taratıyoruz. Bu taratma sonucu tarayıcınız otomatik olarak WhatsApp hesabınıza bağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Instagram Dark Mode - İnstagram Karanlık Modu Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde instagram karanlık mod aktif etme, instagram karanlık mod android apk ve instagram karanlık mod apk indir hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe