Vefa Sosyal Destek Grupları yaklaşık 9,5 milyon talebe yanıt verdi

vefa sosyal destek gruplari yaklasik 95 milyon talebe yanit verdi AQLYSYDJ
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – A muhabirinin İçişleri Bakanlığından aldığı bilgiye göre, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele …

ANKARA (AA) – A muhabirinin İçişleri Bakanlığından aldığı bilgiye göre, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında 21 Mart 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamalarında 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından Vefa Sosyal Destek Grupları oluşturuldu.

Kamu personeli ve sivil toplum kuruluşu gönüllülerinden oluşan 144 bin 907 kişinin görev yaptığı ekiplere 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan kişilerden 112, 155, 156 gibi iletişim araçları üzerinden 10 milyon 243 bin 578 talep geldi. Bu taleplerin 9 milyon 472 bin 364’ü ekiplerce karşılandı.

Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla yerine getirilen hizmetler arasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca geliştirilen “Sosyal Koruma Kalkanı” kapsamındaki ödemelerin evde yapılması da yer aldı.

65 yaş ve üzeri kişilere ödemeleri “Vefa” ekiplerince konutlarında yapıldı

Bu kapsamda 3 milyon 124 bin 580 hane ziyaret edildi. 65 yaş ve üzeri vatandaşlara konutlarında yaşlı/engelli aylığı, emekli ödemeleri, İŞKUR ödemeleri ve Ekonomi İstikrar Paketi kapsamında 2 milyar 926 milyon 956 bin 599 lira ödeme yapıldı.

Cumhurbaşkanlığınca maske ve kolonyanın yer aldığı 5 milyon 991 bin 887 hediye paketi de Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla vatandaşlara ulaştırıldı.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Vefa Sosyal Destek Grupları yaklaşık 9,5 milyon talebe yanıt verdi haberini okudunuz.

Yazar: Muhammed Nuri Erdoğan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Niğmet Koşarhan

Bir önceki yazımız olan Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 69 milyonu geçti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe