Valorant Sistem Gereksinimleri – FPS Arttırma Rehberi – 10 Ajan Özellikleri

Valorant Raze Yetenekleri, Raze Oynanış

Riot Games tarafından geliştirilen FPS oyunu Valorant, oyuncularına 5’e 5 takımlar halinde maç yapma ayrıcalığı sunuyor. Birkaç yıldır sadece bu oyunu geliştiren Riot Games, League of Legends’den sonra çıkaracağı bu FPS oyunu ile oyun dünyası gündemime oturacak gibi duruyor.

3 Nisan’da kapalı beta özelliği ile oyun dünyasına ve Twitch yayıncılarına sunulan Valorant, Riot Games’in yaptığı FPS oyunu olmasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kapalı beta olarak sunulan oyun, tamamen çıkana kadar bu şekilde kalacak.

Buna ek olarak yapımcılardan biri olan Anna Donlon ve oyun yürütücüsü Joe Ziegler tarafından yapılan açıklamalarda oyunun hangi tarihte çıkacağına dair kesin bir bilgi bulunmadığı söylendi fakat yazın çıkacağı iddiaları doğrulandı. Açık beta özelliği ile sunulmayacağı düşünülen Valorant oyununda para kazanma, kozmetik tabanlı olarak oyuncuların karşısına çıkacak. https://beta.playvalorant.com/tr-tr/

Kapalı betaya katılabilen oyunculara oyun çıktıktan sonra yapımcılar tarafından hediyeler verilecek. Örneğin kapalı beta sırasında alacağınız VP’ler oyun açıldığında %20 daha fazla olarak hesabınıza yansıtılacaktr.

Oyun çıkana kadar hiçbir şekilde API kullanılamayacak ve para kazanmak için Lootbox mantığı da olmayacak. Bu bilgilere ek olarak 7 Nisan’da yapılan açıklamalarda oyun hakkında daha çok bilgi paylaşıldı ve oyunun tanıtımı yapıldı. . Valorant beta key drop düşürmek için twitch hesabınıza ayarlardan>bağlantılardan>Riot Games hesabını bağlayıp ilgili Twitch yayınlarını izlemeniz yeterli olacaktır. Eğer düşmüyorsa drop düşürme taktiği için yazımıza göz atabilirsiniz.

Valorant Yama Notları

Valorant oyununa gelen güncel değişiklikleri buradan takip edebilirsiniz. 0.50.0.0430206 valorant yama notları güncel haberleri

Valorant Dereceli Rekabetçi Sistemi Nasıl Oynarım?

Valorant Rekabetçi Dereceli Sistemi
Valorant Rekabetçi Dereceli Sistemi

Valorant oyunu beta key kazandınız, valorant oyununu kurdunuz fakat normal oyun haricinde rekabetçi dereceli valorant oynamak istiyorsunuz, ama uyarı veriyor ve oynayamıyorsunuz? neden valorant rekaberçi dereceli oynayamıyorum diyorsanız ilk önce 20 normal oyun oynayıp sistem tarafından elonuzun belirlenmesi gerekiyor, FPS oyun tarzına hakim misiniz, değil misiniz sistem tarafından oynadığınız maçlardaki başarı oranlarına göre sistem kendi içinde elonuzu belirlliyor. Kademe konusunda en belirleyici etkenlerden birisi; “kazanmak ya da kaybetmektir”. 20 maç attıktan sonra güzel bir derece ile en az 15 oyun kazandıysanız sizi ALTIN olarak başlatabilir.

Valorant Ne Zaman Açılacak?

\r\nValoran şuan kapalı beta sürecine hali hazırda devam etmekte ve rekabetçi, dereceli modunu getirerek kapalı beta deneyimini mayıs sonuna kadar devam ettirmeyi planlıyor sonrasında 1-2 ay oyunun kapalı kalacağın düşünürsek Temmuz 2020 de valorant oyunu çıkacaktır diyebiliriz. Henüz kesin duyurulan bir tarih olmasa da öngörüler bu yönde.\r\n

Valorant Ajanları Özellikleri

Riot Games’in FPS oyun geliştirmesi ile birlikte oyun dünyasına bomba gibi düştü. Herkes tarafından bilinen League of Legends oyununun yapımcısı olan Riot Games, oyuncu sayısı olarak Valorant oyunu ile birlikte FPS piyasasındaki oyunları da geçecek gibi görünüyor. Oyun içerisinde bulunan her ajanın farklı özellikleri ve yetenekleri olduğu için her her ajanı oynamak ayrı bir avantaj ve aynı zamanda haritalara göre dezavantaj katacak. Oyunda bulunan karakterlerin hepsi ajan olarak adlandırılıyor. Ayrıca her ajanın birbirinden farklı 4 özelliği bulunuyor.

Bu özelliklerin yanı sıra her farklı bir turda ajanların kullanabileceği ücretsiz imza yeteneği yer alıyor. Valorant oyununda şuan için kapalı betada toplamda 10 farklı ajan yer almaktadır. Oyun resmi olarak tamamen açıldığında +2 yeni ajan ve +2 yeni map gelebileceği ön görülüyor. Her biri farklı özelliklere sahip olan bu valorant karakterlerin özelliklerine gelin birlikte bakalım.

Valorant Karakter Özellikleri

Valorant Breach Yetenekleri, Breach Oynanış
Valorant Breach Yetenekleri, Breach Oynanış

Breach

KONTROL UZMANI: Kontrol Uzmanları takımını başarıya götürmek için tehlikeli bölgeleri ayrıştırmakta, rakibi sarsmakta uzmandır

 • Breach Q Yeteneği: Rakibi etki kör eden GÖZMAKAŞTIRAN (flash) yeteneğidir. Kuşanılan yetenek belirlediğiniz duvarın içinden geçen yetenek bir süre sonra ardından hızla gerçekleşen patlamayı duvarın arkasında bu patlamayı gören rakip oyuncular beraberinde belirli bir süre kör olur.
 • Breach E Yeteneği (İmza Yeteneği): Raunt başında ücretsiz olarak sunulan imza yeteneğidir, rakibe belirli bir açıda ve sizin yönlendireceğiniz bir fay hattında sismik bir darbe atar. bu sismi darbenin alanını arttırmak için basılı tutmayı unutmayın, sonrasında bir sarsıntı oluşturur ve alan hattı üzerinde sismik darbeyi yiyen rakip oyuncuyu 3 saniye boyunca sarsar.
 • Breach C Yeteneği: Termonükleer yük kuşandıktan sonra sizin belirlediğiniz duvarın içinden geçen ve geçtikten sonra belirli bir zaman içinde artçı sarsıntı niteliğinde patlar, patlayan Breach Q yeteneği etki alanında kalan rakibe ağır hasar verir.
 • Breach X Yeteneği (Ulti Yeteneği):  7 brim maliyetinde olan breach ulti yeteneği sismik bir yük kuşanır, belirlediğiniz bir alanda, koni şeklinde rakibe büyük etki edebilecek zelzele depremi gönderir, etki alanındaki rakibi 6 saniye sarsar ve <1sn havaya savurur.

 

Valorant Brimstone Yetenekleri, Brimstone Oynanış
Valorant Brimstone Yetenekleri, Brimstone Oynanış

Brimstone

  • Brimstone Q Yeteneği: Rakibe bir yakıcı yangın bombası fırlatır ve etki alanında kalan rakip ajanların hareketlerini kısıtlar ve onlara büyük ölçüde zarar verir.
  • Brimstone E Yeteneği: Dumanlı hava saldırısı ile yeteneği kuşandığında, önüne açılacak olan haritada istediği alanlara duman alanı gönderir, ve rakibin görüşünü kapatır.
  • Brimstone C Yeteneği: Olduğu bölgenin yakınına Kuvvet İşareti çağırarak kendinin ve takım arkadaşlarının ateş hızını artırır.
  • Brimstone X Yeteneği (Ulti): 6 Brim maliyetinde olan Brimstone ulti yeteneği kuşandığında Uydu Saldırı aktif olur ve açılacak haritada rakip oyuncuların olduğunu düşündüğünü bölgeyi seçerek ve o bölgenin yüksek derecede hasar görmesini sağlar.

 

Valorant Viper Yetenekleri, Viper Oynanış
Valorant Viper Yetenekleri, Viper Oynanış

Viper

 • Viper C Yeteneği: Asitle dolu bir havuzun içerisine patlayıcı madde atarcasına bir görünüme sahip olan yetenek ile rakip ajanlara sürekli hasar veren ve yavaşlatan yetenektir.
 • Viper Q Yeteneği: Karakterin zehirli duman bulutu oluşturabilecek bir silahı vardır. Bu silah çok kısa bir süreliğine kullanabilir ve tekrar kullanılmasında bir engel bulunmamaktadır.
 • Viper E Yeteneği: Rakip ajanların geçememeleri zehirli gaz hattı oluşturur ve beraberinde bu hat üzerinde zehirden bir duvar aktifleşir ve rakip oyuncu görüş alanını kısıtlamak için ve bu duvardan geçerse hasar vermesi için kullanabilirsiniz.
 • Viper X Yeteneği (Ulti): Viper’ın İni büyük bir alanı kapsayan toksit bulutu oluşturur. Bu alanın içerisinde Viper karakteri bulunduğu süre boyunca bulut o bölgede kalmaya devam eder. Bu bulutun özelliği, içerisinde bulunan rakibe hasar vermesi ve o içerideki rakip ajanları Viper’a göstermesidir.

 

Valorant Sova Yetenekleri, Sova Oynanış
Valorant Sova Yetenekleri, Sova Oynanış

Sova

 • Sova C Yeteneği: Fırlattığı ok belirli bir alana şok patlaması meydana getirerek patlayan ok bölgesindeki rakip ajana hasar verir.
 • Sova Q Yeteneği: Sova karakteri işaretleyebileceği drone’a sahiptir. Bu drone, rakip ajanlara ok fırlatarak onları işaretler ve işaretlenen rakip oyuncu üzerinden o oku çıkarmadığı sürece, sürekli takip altında olur ve onu her an gözlemleyebilir duruma getirirsiniz.
 • Sova E Yeteneği: İstenilen bölgeye sonar cihazı bağlı bir ok fırlatır ve o sonar cihazı sayesinde yakın çevrede bulunan düşmanları görebilir hale getirir, 3 farklı kullanım tipi mevcuttur, normal ok, 1 kere sektirme, 2 kere sektirme, gibi özellikleri ile istediğiniz bölgeye ulaşmasını sağlayacak ve basılı tutmanız ile beraber  eğimi arttırabilir ve daha uzağa fırlatabilirsiniz.
 • Sova X Yeteneği (Ulti Yeteneği): Neredeyse haritanın sonuna kadar gidebilen duvar delici özelliği olan enerji yüklü 3 oku aynı anda fırlatır. Bu oka denk gelen veya bu okun direkt olarak sıkıldığı ajanlar, öldürücü derecede bir hasar alır ve buna ek olarak işaretlenirler.

 

Valorant Cypher Yetenekleri, Cypher Oynanış
Valorant Cypher Yetenekleri, Cypher Oynanış

Cypher

 • Cypher C Yeteneği: Herhangi ki duvarın arasında oluşturduğu bubi tuzağıyla rakip oyuncuları yakalamalarını sağlar. Yakalanan rakip ajanlar, kısa bir süreliğine de olsa tüm takım arkadaşlarınıza gözükür ve rakip tuzağınızı kırmadıkça hareketi kısıtlanırlar.
 • Cypher Q Yeteneği: Cypher karakterine ait bir başka tuzaktır. Uzaktan kontrol edilebilen bu tuzağın içerisinden bir düşman geçerken aktif hale geçirilmesi gerekir. Aksi takdirde bir işe yaramayacaktır. Bu tuzağın özelliği ise yakalanan kişilerin yavaşlamasını sağlar. (Oynanış: C yeteneği çevresine yerleştirilen Q yeteneği, tuzağınıza yakalanan rakip oyuncu, bu yeteneği aktifleştirerek, siz onu görmeden anında etkisiz hale getirebilirsiniz.)
 • Cypher E Yeteneği: Yerleştirdiğiniz herhangi duvarda ya da nesnede, orada olan her şeyi izleyebileceğiniz bir kamerayı size sunar. Bu sayede rakiplerin oradan geçip geçmediğini ya da takım arkadaşlarınızın o bölgede tehlike altından olup olmadığını görebilir ve rakibi kamera üzerinden işaretleyerek, tüm takım arkadaşlarınıza rakip duvarın arkasına geçip gitse de onu görünür kılar.
 • Cypher X Yeteneği: Nöron hırsız yeteneği ile rakip ajanı öldürdükten sonra 15sn içinde kullanmanız gereken rakip ölü bedenleri aracılığıyla, yaşayan rakiplerin yerlerini belli eder ve bu sayede rakipleri bulmak daha kolay olacaktır.

 

Valorant Omen Yetenekleri, Omen Oynanış
Valorant Omen Yetenekleri, Omen Oynanış

Omen

 • Omen Q Yeteneği: Bu yetenek ile belirlediğiniz bir düzlemde panik yollar. Dümdüz bir hat üzerinde oluşturduğu gölge sayesinde bu gölgeye temas eden herkese panik efekti verir, görüşünü kısıtlar.
 • Omen C Yeteneği: Savaş anında zarar görmemek veya rakibin arkasına geçmek adına belirlediğiniz kısa bir bölgeye ışınlanmayı sağlar.
 • Omen E Yeteneği: Bulunduğu alanda, mouse sağ, sol tuşu ile mesafeyi ayarlayabileceğiniz ve bu mesafeyi harita üzerinden görebileceğiniz bir alana belirsiz gölge oluşturan küre fırlatır.
 • Omen X Yeteneği (Ulti): Haritanın herhangi bir yerine ışınlanabilmektedir. Işınlandığı yerde karakter ilk başta gölge olarak görülür fakat bu gölge öldürülürse, bulunduğu bölgeye geri döner. Işınlanma süresi dolup tam anlamıyla diğer bölgeye geçtiğinde ise kısa süreliğine vurulamaz. (genelde spike kurma için kullanılır, 4 takıım arkadaşı bir bölgeye gider dikkat dağıtır, omen ulti yeteneğini kullanarak diğer bölgedeki köşe noktaya ışınlanır, etrafı kolaçan eder ve spike kurulur, ardından hızlıca takım arkadaşları korumak amacıyla desteğe gelir).

 

Valorant Jett Yetenekleri, Jett Oynanış
Valorant Jett Yetenekleri, Jett Oynanış

Jett

 • Jett C Yeteneği: Anında yüzey çarpma etkisi ile meydana gelen bulut etkisi ile rakip görüş kısıtlama etkisi oluşturun (falso vermek için tuşa basılı tut)
 • Jett Q Yeteneği: Önce kısa süreliğine bir rüzgar oluşturur, ardından ise kendisini yukarıya doğru fırlatır. bu yetenek 2 kere satın alındıysa, peş peşe kullanılarak daha yükseğe fırlayabilirsin.
 • Jett E Yeteneği: Karakterin gittiği yöne doğru olan kısa bir mesafeyi daha hızlı gitmesini sağlar.
 • Jett X Yeteneği (Ulti): Silahı yerine 5 adet rüzgarda dans eden fırlatma bıçağı ile donatılır. Fırlatma bıçakları kafadan vuruşlarda rakibi tek seferde öldürmektedir. Eğer fırlatma bıçağı ile rakip öldürülürse, bütün bıçaklar yenilenir, ve ultiniz sıfırlanmış olup diğer tüm rakipleri bu şekilde sırasıyla öldürebilirsiniz.

 

Valorant Phoenix Yetenekleri, Phoenix Oynanış
Valorant Phoenix Yetenekleri, Phoenix Oynanış

Phoenix

 • Phoenix E Yeteneği: Sıcak elleriyle attığı yakar top ile herhangi bir zemine temas edince veya fırlatıldıktan bir süre sonra patlayarak rakiplere zarar veren ateş topu fırlatır. Düşman ajanların hasar almasını sağlayan bu top aynı zamanda Phoenix karakterinin canını iyileştirerek artırır.
 • Phoenix C Yeteneği: Bulunan yerden belirlediğiniz diğer tarafın görülmesini engelleyen ateşten bir duvar ile rakip görüşü kapatırsınız Bu duvarın diğer bir özelliği ise, içerisinden geçen rakip oyuncuların zarar görmesidir.
 • Phoenix Q Yeteneği: Flaş bombası gibi bir etkiye sahiptir. Bakan herkesin bir süre boyunca kör olmasına neden olan bir parlama oluşturur. Sağ, sol fare tuşu ile yön verebilirsiniz.
 • Phoenix X Yeteneği (Ulti): Yetenek kullanıldığı an bulunan yer işaretlenir ve yakardöner’e dönüşürsünüz, bu sayede karakter, yetenek süresi bitmeden önce rakip oyuncu tarafından öldürülürse işaretlenen yerden tam can ile doğar ve oyuna tekrar döner.

 

Valorant Sage Yetenekleri, Sage Oynanış
Valorant Sage Yetenekleri, Sage Oynanış

Sage

 • Sage Q Yeteneği: Zemine çarptığı zaman etkisini gösteren radyanit bir kristal patlaması sayesinde yavaşlatma özelliğini devreye sokar. Kürenin etki ettiği alana yakalanan oyuncular, hem yavaşlar hem de her adımlarında çok yüksek ses çıkarırlar.
 • Sage C Yeteneği: Belirlediğiniz bir alana duvar küresi ile büyük ve geniş bir duvar inşa eder. Bu duvarı belirlediğiniz alanda döndürmek içi sağ tıklayabilirsin.
 • Sage E Yeteneği: Sadece birkaç saniyede kendi ya da istediği bir takım arkadaşının canını tamamen doldurabilir. (takım arkadaşına can vermek için görünebilir olması gerekmektedir, duvar arkasından can veremiyor) (Sage E Yeteneği 35sn bekleme süresine sahiptir)
 • Sage X Yeteneği (Ulti): Sage diriliş yeteneği ile ölü takım arkadaşını ajanı diriltilebilir. Ölen herhangi bir takım arkadaşını hayata döndürmek için yapması gereken tek şey onu hedef aldıktan sonra bir süreliğine beklemektedir. Bu sayede ölen takım arkadaşı tam can ile tekrar oyuna döner.

 

Valorant Raze Yetenekleri, Raze Oynanış
Valorant Raze Yetenekleri, Raze Oynanış

Raze

 • Raze Q Yeteneği: Bu yetenek ile patlayıcı çanta yeteneği kullanılabilir hale gelir, belirttiğiniz tüm yüzeylere yapıştırılabilir rakibe hasar veren ve yerinden oynatan bir patlayıcı çanta fırlatabilirsiniz. Fırlatılan çantayı kendi ayağınızın altına atarsanız kendinizi zıplatabilir, ya da takım arkadaşınızı da hareket ettirebilirsiniz, (Kullanım örneği: Ulti yeteneğiniz aktifleştiği sırada bu yetenek ile ayağınızın altına fırlatıp kendinizi fırlattığınız sırada ulti yeteneğinizi kullanmanız için çok daha iyi bir pozisyon oluşturabilirsiniz.)
 • Raze C Yeteneği: Bombot yeteneği ile belirlediğiniz düzeyde ilerlemesini ayarlayabileceğiniz patlayıcı bir robot gönderirsiniz, duvarlara sekerek ilerleyebilir ve rakip oyuncuyu kendi ilerlediği düzeyde görürse, rakip oyuncuya doğru hızlanır ve öldürücü düzeyde patlayan bomba aktifleşir.  İlerlediği düzeyde rakip oyuncu göremezse bir süre sonra kullanılamaz hale gelir.
 • Raze E Yeteneği: Bu yetenek ile patlayan küme bombalarını rakibe fırlatabilirsiniz, fırlatılan bomba kenti etki menzilindeki rakibe büyük ölçüde hasar verir.
 • Raze X Yeteneği (Ulti): Raze ulti yeteneği ile herhangi bir şeyle teması ile aktifleşen nefes kesen bir bazukayı gönderebilirsiniz. bunun kullanım kombosunu Q yeteneği kısmında anlattım.

Valorant Sistem Gereksinimleri

Riot Games tarafından oluşturulan taktiksel nişancı oyunu Valorant’ı her bilgisayarın çalıştırması imkansız oluyor. Bu yüzden hangi bilgisayarların Valorant oyununu çalıştırabileceği oldukça merak ediliyor. Oyunu oynamak isteyen kişilerin bilgisayarının hangi donanımlara sahip olması gerekiyor? Bu sorunun cevabını siz de merak ediyorsanız aşağıda yer alan listeden gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Valorant En Düşük Ayarlarda Oymak İçin Sistem Gereksinimleri (30 FPS)

 • İşlemci (CPU): Intel Core 2 Duo E8400
 • Ekran Kartı (GPU): Intel HD 3000

Valorant Orta Ayarlarda Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri (60 FPS)

 • İşlemci (CPU): Intel i3-4150
 • Ekran Kartı (GPU): Geforce GT 730

Valorant En Yüksek Ayarlarda Oynamak İçin Sistem Gereksinimleri (144+FPS)

 • İşlemci (CPU): Intel Core i5-4460 3.2 GHz/ Ryzen R5 2600
 • Ekran Kartı (GPU): GTX 1050 Ti/1650 Super – AMD: RX580 4GB – Bütçeniz Bir tık Artıyorsa GTX 1660 Super 4GB

Valorant Oynamak İçin Bilgisayar Donanım Önerisi

 • Windows 10 (64 Bit) İşletim Sistemi
 • 8/16 GB RAM (4+4 |16 GB için anakartta 4 slot varsa 4+4+4+4 yoksa 8+8)
 • 1650 Super 4 GB Ekran Kartı Yeterli
 • R5 2600 İşlemci
 • B450M Anakart M2
 • M2 SSD
 • 144hrz Monitor

Valorant FPS Arttırma Rehberi

Nvidia ekran kartları için valorant FPS arttırma rehberi içerisinde ekran kartınıza özgü ayarlar ile uygun sistem gereksinimleriniz yettiğince valorant oyununda fps arttırma ve valorant fps sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz, gelin başlayalım. Masaüstü sağ tık> NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarları > Görüntü ayarlarını ön ayarla yap > Bu kısımda 3D bir şekilde nvidia logosunun döndüğünü göreceksiniz, bu kısımda “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver seçeneğine tıklayın” > sonra seçeneği performansa seçin ve uygula diyin. 2. Adımda NVIDIA denetim masasında valorant fps arttırma ayarlarına devam ediyoruz, 3D ayarları seçeneğinde > 3D ayarların yönetilmesi seçeneğine tıklayın > Kullanmak istediğiniz 3D ayarı > Program Ayarları > Valorant.exe > \”yoksa Ekle diyerek oyunun exesini ekleyin ” VALORANT ekledikten sonra bir çok kendinizce seçeneği, en düşük, kapalı, performans gibi ayarları ile fps attırma testlerinizi yapabilirsiniz.

30 Kişilik Ekip Çalışıyor

Riot Games, diğer oyun yapımcılarından farklı olarak bir özellik deniyor. Oyun içerisinde bulunan her türlü özelliğin Türkçe kullanılabilmesi adına 30 farklı kişiyle çalışan Riot Games, Türk oyuncularına oldukça önem veriyor.

Valorant oyununu kapalı beta halinde piyasaya süren ve oyun yayınlanana kadar açık beta halinde sunulmayacağını söyleyen Riot Games, oyunun içerisindeki seslendirmelerin dahi Türkçe olabilmesi için çok çaba sarfediyor. 6 kişiden oluşan deneyimli ve başarılı ekip, Valorant oyununu yerelleştirmek için gece – günüz çalışıyor.

Sadece 6 kişi olarak gözüken bu ekip, aslında ses sanatçıları ile birlikte çalıştığı için toplamda 30 kişilik çalışan sayısına ulaşmış durumda. Bu yerelleştirme çalışmalarını League of Legends oyununda yaparak Türkiye’de inanılmaz derecede fazla oyuncu sayısına ulaşan Riot Games, Türkiye’deki oyuncularını bir kez daha mutlu ederek yüksek sayılara ulaşmak istediği için, Valorant oyununa da Türkçe özelliği getirmeye çalışıyor.

Şuana kadar tamamlanan yerelleştirme çalışmalarında 13 bin kelime oyun içi metin, 25 bin kelime oyun dışı metin ve 14 bin kelime de seslendirme için gerekli metin çerisi yapıldı. Toplamda çevrilen 62 bin kelimenin hepsinin kontrolleri yapıldı. Halen çevrilmeye devam eden kelimeler bulunmakta fakat Riot Games, yazın piyasaya süreceği oyunun çevirilerini bu süreye kadar tamamlayacak.

Valorant Ücretli mi?

Valorant, Riot Games tarafından yapılan bir FPS oyunu olduğu için herkes merakla bekliyor. Şuanda Twitch yayıncıları tarafından kapalı beta sürümü oynanabiliyor. Oyun hakkında 7 Nisan’da yapılan açıklamalar, herkesin ilgi odağı olmuştu. Oyunun adını yeni duyan ya da ücretinden haberi olmayan kişiler olabilir. Bu kişiler için verdiğimiz detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Valorant hakkında yapılan açıklamaların hepsinde belirtildiği gibi oyun ücretsiz olarak oyunculara sunulacak. Bunun yanı sıra oyunun Türkçe olarak Türkiye’de oynanabilecek olması ise, FPS oyunseverleri oldukça sevindirdi. Riot Games’in oyuncuları için yaptığı bu ekstra özellikler, herkesin beğenisi topladı.

Valorant Nasıl Oynanır?

Valorant, karakter özellikleri ve Türkçe olması ile oyuncuların gönlünü kazanmıştı. FPS olan oyunun nasıl oynanacağı konusu ise herkesin merak konusu oldu. Oyunun kapalı beta olarak piyasaya sunulması, herkes tarafından daha çok merak edilmesine sebep olurken, oyunun oynanış tarzına ilişkin bilgiler ise Riot Games tarafından yapılan açıklamalarda yer aldı. Valorant oyununun nasıl oynandığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • Kapalı beta halinde içerisinde 10 adet ajan bulunuyor.
 • Oyundaki harita sayısı en aşağı 4 olacak.
 • Oyunun içerisinde bulunan karakterlerin ve haritaların sayısı zamanla artırılacak ancak silah sayısında veya çeşidinde bir artış olmayacak.
 • Oyun içerisinde herhangi bir kişi hile yaptığında diğer oyuncuların bu durumdan etkilenmemesi için savaş sisi sistemi uygulanıyor.
 • Riot Games, hile yapan kişileri yapmamaları için donanım banı uygulanacağını söylüyor.
 • Oyun içerisinde herhangi bir şekilde hile olursa; Oyun o an sonlandırılacak ve diğer oyuncuların kayıp yaşamaması sağlanacak.

Valorant Ajanları Karakterleri PNG Saydam Görselleri Grafik Tasarım İçin

Valorant ajanlarını grafik tasarımda kullanmak için materyal niteliğinde tüm ajanların PNG resmini sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Parti Malzemeleri - Doğum Günü Süsleri - Kullan At başlıklı makalemizde doğum günü parti malzemeleri, doğum günü parti malzemeleri 1 yaş ve doğum günü parti malzemeleri ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe