Vakıfbank İnternet Alışverişine Açma

Vakıfbank İnternet Alışverişine Açma
Google Haberlere Abone Ol

Vakıfbank internet alışverişine açma işlemi için gün içinde banka şubesine giderek başvuru yapılması gereklidir.

Vakıfbank elbette müşterilerine tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirebilmeleri için haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir ancak bunun yapılabilmesi için mobil bankacılık hizmetinin kullanılması gereklidir.

Mobil bankacılık seçeneğinde EFT, havale işlemleri yapılabilmekte, fatura, kredi ve kredi kartı ödenebilmekte, hatta QR kod yardımı ile para bile çekilebilmektedir. Ancak bu işlemlerin yapılabilmesi için hesabın Vakıfbank internet bankacılığına açılması gereklidir.

İnternet bankacılığını kullanmaya başladıktan sonra gerek bilgisayarlardan gerek tabletlerden gerekse akıllı cep telefonlarından Vakıfbank’ın tüm işlemlerinin kolaylıkla yapılması söz konusudur.

İnternet bankacılığı kullananlar, Vakıfbank telefon bankacılığı ile uğraşmamakta, işlem gerçekleştirmek için numaraların sayılmasını beklememekte, tüm bankacılık işlemlerini kısa süre içinde yapabilmektedir. Peki, Vakıfbank internet bankacılık hizmetinin kullanılabilmesi için nasıl bir yol izlenmelidir?

Vakıfbank İnternet Alışverişine Açma İşlemi Kolay Mı?

Bilindiği gibi neredeyse tüm ödemeler internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu ödemelere kamu kurum ve kuruluşları da dahildir.

Üniversite harçları, belediye ödemeleri, SGK ödemeleri gibi çok sayıda ödemenin bankaya ya da ilgili kuruma gitmeden internet bankacılığı üzerinden yapılması mümkündür.

Bunun yanı sıra alışveriş de internet üzerine kaymıştır ve elbette online alışverişte de ödemeler internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Hal böyleyken hesap açılışlarında Vakıfbank internet alışverişine açma işleminin de yapılması tavsiye edilmektedir.

Gelişen teknoloji ile birlikte Vakıfbank uzaktan müşteri olma uygulamasını hayata geçirmiştir. Bu yöntemde herhangi bir banka şubesine gitmeye gerek duyulmadan Vakıfbank müşterisi olunabilmektedir. Ayrıca yine şubeye gitmeye gerek duyulmadan hesabın internet bankacılığına açtırılması mümkün olmaktadır.

Bu işlemin sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için akıllı cep telefonunda NFC özelliğinin bulunması gereklidir. Aksi takdirde online olarak başvuru yapıldıktan sonra adres bilgisinin verilmesi gereklidir. Ardından adrese kurye ile evrak gönderilmektedir. Müşteri evrakı imzaladıktan ve evrak banka genel müdürlüğüne ulaşıp oyan almasından sonra banka müşterisi olunabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken, banka müşterisi olunurken internet bankacılığının da talep edilmesidir. Aksi halde banka şubesine giderek internet bankacılığı için başvuru yapılması gerekecektir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Nasıl Açtırılır?

Vakıfbank internet alışverişine açma işleminin yapılabilmesi için Vakıfbank müşterisi olunmalıdır. İlk kez müşteri olunacaklar da kesinlikle internet bankacılığını kullanacaklarını bildirmeleri gerekmektedir.

Vakıfbank internet bankacılığı açtırıldığında sayısız bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapılması söz konusudur.

Bu arada hesap internet bankacılığına açtırıldığında banka kartı ya da kredi kartının da online alışverişlere açılması ya da kapatılması da mümkün olmaktadır.

Kartın online işlemlere açılabilmesi ya da bu işlemlere kapatılabilmesi için ilk yapılması gereken Vakıfbank mobil bankacılığı uygulamasına giriş yapılmalıdır. Giriş işleminden sonra en altta bulunan tüm işlemler tıklanmalıdır. Burada karşısına çıkacak olan seçenekte de kartlar bölümünden kart ayarları seçeneği seçilmelidir.

Vakıfbank internet alışverişine açma işlemi yapıldığında bu kez de e-ticarete açma/ kapama seçeneği tıklanmalıdır. Bu işlem yapıldığında “İnternetten Alışveriş” yazısı v ve bu yazının yanında bir buton görülecektir. Bu buton işaretlendiğinde kart online işlemlere açılmış olmaktadır.

SMS Onayı

Vakıfbank internet alışverişine açma işlemindeki bir başka seçenek de SMS gönderimidir. Vakıfbank müşterileri bunun için “ACIK” yazmalı, kartın on altı hanesi yazılmalı ve sonrasında da 5724’e SMS gönderilmelidir. Bu sayede kart internet alışverişlerine açılmış olacaktır.

Tüm kartlar internetten alışverişe açılmak isteniyorsa o zaman “HEPSİ” yazıp yine 5724’e SMS gönderilmelidir. Bu sayede sahibi olduğunuz Vakıfbank’ın tüm kartlarının online alışverişe açılması söz konusu olmaktadır. Elbette bir başka seçenek de şubeye gitmektir. Ancak bu tercihin biraz zahmetli olduğunun bilinmesinde yarar vardır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close