Udentify’ın Kurucusu Can Dörtkardeşler Hayatını Kaybetti

udentifyin kurucusu can dortkardesler hayatini kaybetti Hv9IeEDq
Google Haberlere Abone Ol

Teşebbüs dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan Can Dörtkardeşler, bugün maalesef hayatını kaybetti. İstanbul Teknik Üniversitesi …

Teşebbüs dünyasının yakından tanıdığı isimlerden birisi olan Can Dörtkardeşler, bugün maalesef hayatını kaybetti. İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği kısmı mezunu olan ve ülkemizde değerli bir teşebbüsün kurucularından birisi olan Can, motosiklet kazası sonucunda hayata gözlerini yumdu.

1993 yılında doğan Can Dörtkardeşler, üniversitesinin birinci yılında okulda öğrendiklerini pratiğe dökme gayesiyle bir moda danışmanlığı şirketi kurmuştu. Bir buçuk yıllık süreç sonrasında Otsimo isimli bir toplumsal teşebbüsün küçük ortağı olan Can, son 4 yılı aşkın müddettir Udentify’ın başında bulunuyordu.

Üç farklı teşebbüste yer almıştı:

udentifyin kurucusu can dortkardesler hayatini kaybetti 0 KBWFmazf

Can Dörtkardeşler’in hayatını kaybetmesinin akabinde kurucusu olduğu teşebbüsten de paylaşım yapıldı. Toplumsal medyada yapılan paylaşımda Firmamızın kurucusu, kıymetli dostumuz, kardeşimiz Can Dörtkardeşleri’i kaybetmenin kederini yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve tüm dostlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz” ifadesi yer aldı.

Udentify’ın kurucu ortaklarından birisi olan Can Dörtkardeşler, teşebbüsüyle 2018 yılında 300 bin TL tohum yatırımı almıştı. Başarılı teşebbüs Udentify ile Dörtkardeşler ve grubu, Google Analytics’in sunduğu özellikleri fizikî dünyaya entegre etmişti. Teşebbüs, fizikî yapay zekâ takviyeli otonom idare sistemiyle mağazadaki durumu şirketlere sunuyordu.

Udentify, mağazalardaki kameralar sayesinde müşterilerin hareketlerini tahlil ediyordu. Elde edilen tahlil sonuçları, perakendecilerin operasyonlarını ve satışlarını artırmalarına yönelik fikirler sunuyordu. Udentify, Slush, Swisscom StartUp Challenge, KMD Perakende Teknolojileri Mükafatları ve Rockstart’tan ödül almayı başarmıştı.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Çocuk Psikolojisi Hakkında 8 Çarpıcı ve Bilimsel Gerçek başlıklı makalemizde çocuk, Güven ve Nedenle hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe