Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu CoronaVac aşısı için ‘Acil Kullanım Onayı’ verdi

turkiye ilac ve tibbi cihaz kurumu coronavac asisi icin acil kullanim onayi verdi h2ilpAYM
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı i&ccedil …

ANKARA (AA) – Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından, analizleri tamamlanan CoronaVac aşısı için “Acil Kullanım Onayı” verildi.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundan yapılan açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı tarafından bulaşıcı hastalıklar kapsamında kabul edilen ve halk sağlığını ciddi olarak tehdit eden Kovid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında kullanılması planlanan “Coronavac 600 SU/0.5 ml IM Enjeksiyon Süspansiyon İçeren Flakon” isimli aşının, halka hızlı erişiminin sağlanması için Acil Kullanım Onayı kapsamında değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda bilimsel veriler değerlendirilirken, bir yandan da ülkemize ulaşan numuneler kurumumuz laboratuvarlarında 14 gün boyunca incelenmiştir.

Bilimsel değerlendirmeler ve incelemeler sonucunda, Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca ilgili aşı için Acil Kullanım Onayı verilmiştir.”

Ankara haberleri ve Sağlık kategorisinde yer alan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu CoronaVac aşısı için ‘Acil Kullanım Onayı’ verdi haberini okudunuz.

Yazar: Yeşim Sert Karaaslan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Oğuzhan Çal

Bir önceki yazımız olan Bakan Pakdemirli: Hamside av yasağı süresi 10 gün daha uzayabilir başlıklı makalemizde Balon hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe