Türkiye Bankalar Birliği: Turizm Dayanak Paketi Uygulamasına başlanacak

turkiye bankalar birligi turizm dayanak paketi uygulamasina baslanacak VHYu8KjG
Google Haberlere Abone Ol

İSTANBUL (AA) – Türkiye Bankalar Birliği (TBB), salgının tesirlerinin azaltılmasını desteklemek gayesiyle Turizm Dayanak Paketi Uygulamasına …

İSTANBUL (AA) – Türkiye Bankalar Birliği (TBB), salgının tesirlerinin azaltılmasını desteklemek gayesiyle Turizm Dayanak Paketi Uygulamasına başlanacağını bildirdi.

TBB’den yapılan açıklamaya göre salgının tesirlerinin azaltılması, üretim ve istihdam kapasiteleri ile piyasa bedellerinin korunmasını desteklemek emeliyle, turizm sektöründeki işletmeler yanında bu işletmelerin tedarikçilerinin maaş ve kira ödemeleri ile sözleşme yahut faturaya bağlı sabit masraflarının, nakit ihtiyaçlarının ve kurumsal kredi kartı harcamalarının karşılanması için Turizm Dayanak Paketi Uygulamasına başlanacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisi ve Kredi Garanti Fonu kefaleti ile bankalar tarafından 10 milyar TL kredi sağlanacak. Krediler, 1 Kasım 2021 tarihini aşmamak kaydıyla, azami 12 ay ödemesiz dönem olmak üzere 48 ay vadeli olacak. Faiz oranı, sabit faizli krediler için azami yüzde 14,5, değişken faizli krediler için TLREF + 250 baz puan olarak belirlendi.

Yararlanıcı başına kefalet üst limiti 32 milyon TL ve kredi üst limiti 40 milyon TL olacak. Kredi ve kefalet limitleri ciro aralıklarına göre olacak. Uygulama asıllarına ait ayrıntılar Kredi Garanti Fonu’nun internet adresinde yer alıyor.

Turizm Dayanak Paketini kullandıracak bankalar; Akbank, Albaraka Türk İştirak Bankası, Denizbank, Garanti BBVA, Halkbank, İş Bankası, Kuveyt Türk İştirak Bankası, QNB Finansbank, TEB, Türkiye Finans İştirak Bankası, VakıfBank, Vakıf İştirak Bankası, Yapı Kredi, şundan dolayıat İştirak Bankası ve bundan dolayıat Bankası olarak sıralandı.

İstanbul haberleri ve İktisat kategorisinde yer alan Türkiye Bankalar Birliği: Turizm Dayanak Paketi Uygulamasına başlanacak haberini okudunuz.

Yazar: Murat Birinci, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Melda Altakhan

Bir önceki yazımız olan Bankalar endüstride çarkların dönmesi için kredi musluklarını açtı başlıklı makalemizde Banka, Kredi ve Sanayi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe