Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Servisi Nedir?

Turkcell Hayal Ortağım Projesi Kapsamında İşaret Dilim Uygulaması

Turkcell Hayal Ortağım Uygulaması Nedir?

Günlük hayatta engelli bireylerimiz için ülkemizde hayatlarını çok zorlaştıracak bir sürü engel var. Turkcell engellerin birazını kaldırıp, engelli arkadaşlarımızı bir nebze mutlu edip, topluma kazandırmaya yönelik bir proje hazırlamış. Turkcell görme engelliler için güncel bilgiye ulaşmalarını sağlayacak bir uygulama geliştirmiş ve bu uygulamaya hayal ortağım adı verilmiştir. Görme engelli bireylerimizin güncel bilgilere ulaşıp, gündemi takip etmesini sağlayan bu uygulama YGA & TURKCELL stratejik ortaklığı ile 2012 yılında hayata geçirilmiştir. 2012 yılından beri 8020 IVR hattı ve ıos& Android işletim sistemi mobil uygulaması ile hizmet vermekteyken artık kesintisiz bağlantı desteğiyle web platformunda da engelli bireylerimizin yardımına koşmaktadır.

Hayal ortağım projesi sayesinde bu platformda engelli aboneler, gündemdeki tüm güncel haberlere, köşe yazarların sürekli güncellenen yazılarına, binlerce sesli kitap ve eğitime, en popüler dergilere ve hatta günlük burç yorumlarına, tçbu uygulamanın olduğu akıllı telefon ya da bilgisayarlarından ulaşabilecekler.

Bu platform sayesinde bu güne kadar 100 İlköğretim, 400lise ve 100 üniversite öğrencisi, 12 görme engelli danışma kurulu üyesi projede görev almıştır. İ2014 yılında yapılan en prestijli ödüllerden biri olan GMSA’da ” toplumsal ve ekonomik gelişme kategorisinde ” en iyi mobil uygulama ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca MIT tarafından yapılan “Innovators üniversite 35” yarışmasında birincilik ödülünü almaya hak kazanarak uluslararası alanda da destek görmüştür.

Turkcell hayal ortağım’ a nasıl üye olabilirsiniz. Bu servise üye olmak için iki yolunuz var. Birincisi tarayıcınızdan hayalortağım.com sitesinde bulunan üye ol linkine tıklayarak bilgilerini girebilirsiniz. İkincisi ise Android ya da IOS işletim sistemi bulunan akıllı cihazınıza bir uygulamayı play store’ dan indirebilir ve açılan formu doldurabilirsiniz. Tabi ki servisten faydalanabilmek için görme engelli olduğunuzu kanıtlamaya gerekiyor. Servisin içeriklerinden faydalanabilmek için görme engelinizi belgeleyen doktor raporunuzu 4 farklı yoldan gönderebiliyorsunuz.

Turkcell Hayal Ortağım Projesi Kapsamında İşaret Dilim Uygulaması

Turkcell Hayal Ortağım Projesi Kapsamında İşaret Dilim Uygulaması

Turkcell İşaret Dilim Uygulaması İndir

Turkcell Hayal Ortağım Servisi Detayları

Turkcell Young Guru Academy işbirliği ile ortaya çıkan “Turkcell Hayal Ortağım” servisi sayesinde görme engelli abonelerimize özel, cep telefonundan “8020” numarasını arayarak Türkiye dahil tüm dünyadan güncel haberleri, 50’yi aşkın köşe yazarını, dünya klasiklerinden kişisel eğitime kadar birçok konuda binlerce kitabı, astroloji, döviz kuru, hava durumu gibi bilgi servislerini, sosyal hayata entegrasyonları için vazgeçilmez olan birçok eğitimi sesli olarak dinleyebiliyorlar. Bu servisimiz ücretsiz. IVR üzerinden erişilen bu servisimizi Android ve iPhone kullanıcıları için uygulama olarak da yine ücretsiz olarak sunuyoruz. Bu hizmetle görme engellilerin bilgiye erişimdeki en önemli eksiklerinden birini gidermiş olmayı hedefliyoruz. Hayal Ortağım’ın şu andaki aktif kullanıcı sayısı 6602. Günde yaklaşık 10 bin dakika dinleniyor.

İşitme engellilere görüntülü çağrı merkezi

Turkcell’in işaret diliyle hizmet verebilmek için geliştirdiği Görüntülü Müşteri Hizmeti servisi işitme engelli Turkcell aboneleri için ücretsiz olarak sunuluyor. Pazar günü hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında görüntülü hizmetten yararlanılabiliyor. Turkcell Müşteri Hizmetleri 3G uyumlu bir telefondan aranarak görüşme başlatılabiliyor. Görüntülü Müşteri Hizmeti için işitme engelli müşterilerimiz üç yılda toplam 7333 çağrı yaptılar ve İşaret Dili ile hizmet aldılar.

Neredeyim destek servisi

Görme engelli abonelerimiz 8081’i arayarak bulundukları noktayla ilgili bilgileri sesli olarak dinleyebiliyor, bir yakınını kendi konumunu sorgulayabilmesi için tanımlayabiliyor veya yakınıyla konumunu paylaşabiliyor.

 

pin

Bir önceki yazımız olan Vodafone Self Servis ile Online İşlemler - Teknik Yardım - Şikayet Hattı başlıklı makalemizde vodafone, vodafone online işlemler ve vodafone self servis hakkında bilgiler verilmektedir.