Turkcell Bip Uygulaması Nedir? İnceleme Detayları

Turkcell Bip ile bedava internet paketi kazanabilirsini
Google Haberlere Abone Ol

Turkcell Bip Nedir,  Turkcell Bip uygulaması kullanım detayları ile bip, bugün hızla Turkcell kullanıcıları arasında yayılmaktadır. Geçtiğim yıllarda Turkcell’in Genel Müdürü Kaan Terzioğlu bu konuda Bip kullanıcılarının Türkiye’de yabancı rakiplerine oranla daha fazla olduklarını belirtti. Bip uygulaması dikkat çekici özelliklere sahip, bu özellikleri kullanıcılar arasında popüler konuma gelmesinde en büyük sebep. İnternet bağlantısı gerektiren bip uygulaması ile ücretsiz mesajlaşmak mümkün. Bip uygulamasını telefonunuza yüklemenin iki yolu var. ve beraberinde turkcell bip bedava internet ister misiniz BIP yazıp 2222 ye gönderiyorsunuz, bu işlemi ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz ve beraberinde hattınıza turkcell bedava internet tanımlanıyor. Size bir link gönderiliyor ve linki tıklayarak akıllı telefonlarınıza indirme gerçekleştirebiliyorsunuz. Ya da uygulama mağazalarına girerek iOs için App Store, Turkcell market veya Androidler için Google Play de indirme yapmanız imkan dahilinde. İndirme işleminiz bitince size bir şifre geliyor ve o şifreyi kullanarak giriş yapıyorsunuz. Akıllı telefonlarınıza yüklenen Bip uygulaması sayesinde diğer bip uygulaması indirmiş olan arkadaşlarınızı bulup mesajlaşmanız mümkündür.

Mesajlarınızın uzun süreli telefonunuzda yer almamasını sağlayan bip uygulama özelliği de onu cazip kılan bir sebep. Üst kısımda yer alan saniye belirteci ile isterseniz 1 sn isterseniz 10 sn mesajınız görüntüde kalıyor. Sonrasında mesajınız kaybolup yok oluyor. Bip uygulaması içerisinde yer alan Yiğit Özgür’ün esprili karikatürlerinin de bip uygulamanıza neşe katıyor. Yine gündemde olan capsleri bip uygulamasında bulmanız ve kullanmanız mümkün, siz de kendi istediğiniz fotoğrafa caps’ler yapabilir ve bunları mesajlaşmalarınızda kullanabilirsiniz. Turkcell de ayrıca kendi bünyesinde capsler hali hazırda oluşturmuş ve kullanıcılarına sunmuştur.

Bip uygulamasında yer alan diğer bir özellik de bu uygulama diğer Turkcell kullanıcı arkadaşınızda yoksa bile ona bip üzerinden mesaj yollayabiliyorsunuz. Yani tüm mesajlaşma işleminizi artık biple halletmeniz imkan dahilindedir.

İşi eğlenceli kılan bir diğer kısım ise grup mesajlaşmalarının yapılabiliyor olması. Bu sayede istediğiniz arkadaşlarınızla grup oluşturarak rahatlıkla mesajlaşma olanağı buluyorsunuz. Arkadaşlarınızın o anda nerede olduklarını bilmek isterseniz konum özelliği sayesinde de bu bilgiye rahatlıkla ulaşabilir, gerekirse konum bilgisi ile adres sormanıza son verebilirsiniz. Kısacası bipi indirmek için daha fazla beklemeyin, derim.

Turkcell Bip Uygulaması İncelenmesi

Teknolojinin bu kadar ilerlemesi ve bunun ile birlikte genişlemeye devam eden uygulama sistemleri günlük haberleşme ihtiyacının da oldukça değiştirdi. Sesli aramalar o kadar etkilenmez iken, SMS olarak bilinen kısa mesaj servisi çok etkilendi. Kısa mesajlar çoğunlukla yerini anında mesajlaşma uygulamalarına bıraktı. Anında mesajlaşma uygulamalarına olan İlgi Google ve Blackberry gibi birçok şirketin de gözünü bu pazara çevirdi. Sms’ in düşüşüne olumsuz etkilenen mobil operatörlerinin de de alternatif çözümler aramaya itti. SMS’e karşı anında mesajlaşma uygulamaların gücünü fark eden Turkcell de yeni servisi BİP uygulamasını akıllı telefon sahiplerinin beğenisine sundu.

TURKCELL BİP uygulamasını iphone ve Android işletim sistemleri bulunan akıllı telefon sahiplerini kullanabiliyor. Uygulamaya sahip olmak için Turkcell abonesi olmak zorunda değilsiniz. BİP uygulamasını kullanacak abonelerine 3 ay boyunca sadece BİP ‘ e ilişkin veri kullanımı için 1 Gb internet armağan ederek kendi abonelerinin BİP uygulamasını kullanmaları iin teşvik ediyor.

BİP uygulamasını son zamanların en sevilen ve en çok kullanılan anında mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp messenger ‘a benzetebilirsiniz. Google play store ya ıtunes app store’ dan uygulamayı indirdikten sonra ilk olarak telefon numarası tale ediliyor. Akıllı telefonunuza gönderilen doğrulama kodunun yazılı olduğu sms’ i aldıktan sonra bu kodu uygulamaya yazıyorsunuz. Bunun ardından karşınıza profil bilgileri geliyor. Takma isim ve profil fotoğrafı ayarlarını yapıyorsunuz. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından otomatik olarak “kullanıcılar” olarak adlandırılan ana ekrana yönlendirme gerçekleştiriliyor.

Kullanıcılar alanında karşınıza üç sekme çıkıyor. Telefonunuzun rehberinde kayıtlı olan kişiler ve bipe katılmış kişiler BİP sekmesi adı altında gösteriliyor. Yıldız ikonu ile temsil edilen favoriler seçmeninin altında sık iletişim kurulan kişiler eklenebilir. Telefonunuzum hafızasında kayıtlı olan kişiler ise Hepsi sekmesinin altında buluyor. Ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan konuşma balonuna dokunarak bipte o anda aktif olarak bulunan kişilerin gösterildiği Sohbetler ekranına yönlendirmesi gerçekleştiriliyor.

Ana ekrana dönmek için yine ekranın sağında bulunan ikonu tıklamak yeterli oluyor. Ekranın sol üst kısmında bulunan liste ikonuna dokunduğunuzda sol ekranda araç çubuğu çıkıyor. Tüm ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Akbank Direkt Mobil Uygulaması Nedir? başlıklı makalemizde akbank direkt mobil, akbank direkt mobil dil değiştirme ve akbank direkt mobil giriş hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe