Türk Telekom’un Kredi Notu Yükseldi

turk telekomun kredi notu yukseldi s4WEDiik
Google Haberlere Abone Ol

Memleketler arası finans derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin esaslı operatör şirketlerinden Türk Telekom’un kredi notunu yükseltti …

Memleketler arası finans derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin esaslı operatör şirketlerinden Türk Telekom‘un kredi notunu yükseltti. Kurum, bu revize kapsamında Türk Telekom’un uzun vadeli ulusal notunu “AA+”dan “AAA“ya yükseltti. Ayrıyeten Türk Telekom’un mahallî para ünitesi notu da “Negatif”ten “Durağan“a yükseltildi.

Fitch Ratings’in revizesi, Türk Telekom CEO’su Ümit Önal tarafından değerlendirildi. Önal, bahisle ilgili açıklamalarında 2020’nin birinci 9 ayında yaptıkları finansal performansın, memleketler arası kredi derecelendirme kurumları tarafından da görmezden gelinmediğini kaydetti. Finansal performanslarının meyvesini almaya başladıklarını belirten CEO, hem yatırımcıların hem de Türkiye’nin yüzünü güldürmek için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Türk Telekom, 2020’nin birinci 9 ayında 2 milyar TL’den fazla kar etti

turk telekomun kredi notu yukseldi 0

Fitch Ratings’in Türk Telekom’a yönelik kredi notu yükseltme revizesi, rastgele alınmış bir karar değil. Şirket, eylül ayının sonuna kadar olan süreci kapsayan mali durum açıklamasında, 2 milyar TL’yi aşan net kar duyurmuştu. Ayrıyeten şirketin geliri de yıllık bazda yüzde 19 artarak 20,6 milyar TL olarak açıklanmıştı.

Fitch Ratings tarafından yayımlanan raporda da Türk Telekom’un kredi notunun yükseltilme sebeplerine değinildi. Yapılan açıklamalarda, Türk Telekom’un 2020’deki performansında artış yaşandığı, net borçların içindeki yabancı para hissesinin azaldığı ve Türkiye’deki operatörler ortasında gücünü müdafaaya devam ettiği tabir edildi.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Huawei, En Çok Kablosuz Teknoloji Geliştiren Şirket Oldu başlıklı makalemizde 2020, Patent ve Rapor hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe