Trump’ın tabibi Conley: Başkan’ın sıhhati güzele gidiyor, yarın taburcu edebiliriz

trumpin tabibi conley baskanin sihhati guzele gidiyor yarin taburcu edebiliriz 7C9Amcrm
Google Haberlere Abone Ol

WASHINGTON (AA) – Kovid-19’a yakalanan ABD Lideri Trump’ın tabibi Conley, Trump’ın sıhhat durumunun güzele gittiğini ve düzgünleşme s&uuml …

WASHINGTON (AA) – Kovid-19’a yakalanan ABD Lideri Trump’ın tabibi Conley, Trump’ın sıhhat durumunun güzele gittiğini ve düzgünleşme sürecinin böyle devam etmesi durumunda pazartesi günü taburcu edilebileceğini açıkladı.

Perşembeyi cumaya bağlayan gece Kovid-19 testinin müspet çıktığını açıklayan ve cuma günü Walter Reed Askeri Hastanesi’ne kaldırılan ABD Lideri Trump’ın sıhhat durumu güzele gidiyor.

Trump’ın hekimi Conley, hastanenin önünde bir basın brifingi düzenleyerek ABD Lideri’nin güncel sıhhat durumuna ait açıklamalarda bulundu. Trump’ın sıhhat durumunun güzele gittiğini ve hayati organlarında tasa verici rastgele bir durum bulunmadığını söyleyen Conley, “Başkan virüse yakalandıktan sonra iki defa oksijen düzeyinde düşüş yaşandı. Birincisi cuma sabahı yaşandı ve kendisine bir saat kadar oksijen desteği yapıldı, başkası de dün sabah yaşandı lakin süratlice toparladı.” değerlendirmesini yaptı.

Conley, Trump’ın cuma sabahı ateşinin yüksek, halsiz olduğunu ve oksijen düzeyindeki düşüşle kendisinin Walter Reed Hastanesi’ne getirilmesinin daha düzgün olacağına inandıkları için ABD Lideri’nin hastaneye getirildiğini vurguladı.

Trump’ın tüm bedellerinin yakından izlendiğini ve şu anda hastalığının güzelleşme sürecinin uygun gittiğini kaydeden Conley, “Eğer güzelleşme süreci şimdiki üzere devam ederse kendisini yarın hastaneden taburcu edebiliriz.” tabirini kullandı.

Dün Trump’ın Özel Kalem Müdürü Mark Meadows’un “Başkan’ın durumu tasa vericiydi.” halindeki açıklaması da sorulan Conley, Meadows’un açıklamasının yanlış ele alındığını savunarak Trump’ın cuma günkü durumuna ait “konunun diğer bir yöne evrilmemesi için ihtiyatlı açıklamalar yaptıklarını” tabir etti.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O’Brien’dan “yetki dönemi gündemde değil” açıklaması

Öte yandan Amerikan CBS kanalına Trump’ın sıhhat durumuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien, Trump’ın yeterli durumda olduğunu vurguladı. O’Brien, “Başkan şu anda yeterli durumda, bir an önce Beyaz Saray’a dönüp çalışmalarına oradan devam etmek istiyor ancak bir süre daha burada kalması gerekebilir.” formunda konuştu.

Trump’ın sıhhat durumunun kötüleşmesi ihtimali karşısında rastgele bir yetki evresinin gündemlerinde olup olmadığı halindeki soruya ise O’Brien, “Hayır yetki bölümü üzere bir şey gündemimizde yok, Lider şu an güzel durumda.” karşılığını verdi.

Trump’ın Kovid-19’a yakalanması

Perşembeyi cumaya bağlayan gece Kovid-19’a yakalandığını Twitter hesabından duyuran Trump, dün başşehir Washington DC’ye yarım saatlik aralıkta Maryland eyaletinde bulunan Walter Reed Askeri Hastanesine kaldırılmıştı.

Trump’ın hekimi Sean Conley, dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, “Başkan Trump’ın durumu bu sabah itibariyle çok düzgün.” tabirini kullanmıştı.

Öteki yandan Trump’ın Özel Kalem Müdürü Meadows, Amerikan medyasına yaptığı açıklamada, “Başkan’ın temel işlevlerinin son 24 saatteki durumu çok kaygı vericiydi ve bu bakımdan önümüzdeki 48 saat onun bakımı noktasında çok önemli olacak. Tam güzelleşme sürecine ait yolumuz henüz tam açık değil.” sözlerini kullanmıştı.

Washington DC haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Trump’ın hekimi Conley: Başkan’ın sıhhati uyguna gidiyor, yarın taburcu edebiliriz haberini okudunuz.

Yazar: Hakan Çopur, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Oğuzhan Çal

Bir önceki yazımız olan İsrail'de karantina nedeniyle 200 binden fazla kişi işsiz kaldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe