Tivibu Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Tivibu Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır
Google Haberlere Abone Ol

Tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır sorusu, Tivibu abonelerinin sorduğu soruların arasında gelmektedir. Günümüzde her televizyon yayınını internet üzerinden izlemek mümkündür. Bu hizmeti yasal olarak sağlayan kuruluşlardan biri de Tivibu’dur.

Tivibu hizmetinde çok sayıda yerli ve yabancı televizyon kanalı bulunmaktadır ve bunlar başta temel paket olmak üzere farklı fiyatlarda izlenebilmektedir. Tivibu’nun mevcut yayını durdurup sonra tekrar izleme özelliği de bulunmaktadır. Ayrıca yayını izlemek için bir uydu antenine de ihtiyaç duyulmamaktadır.

Tivibu hizmeti elbette uydu anteninin verdiği görüntü kalitesini vermemekle birlikte yeterli internet altyapısının olduğu bölgelerde görüntünün çok net olduğu da bilinen bir gerçektir. Yayının kalitesi, internet hızına bağlı olarak da değişmektedir. Fiber internet altyapısının olduğu bölgelerde elbette çok hızlı internet olmakta, bu da Tivibu yayın kalitesine doğru oranda etki etmektedir.

Tivibu yayınları internet üzerinden aktarılmaktadır ve hızlı bir internete sahip olmayanların yayın kalitesinden sürekli şikayet edeceği de bilinen bir gerçektir. Yeterince hızlı bir internet altyapısına sahip olanların yayını donmadan, bozulmadan izlemeleri de söz konusudur.

Peki, Tivibu Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Buraya kadar aktarılanlar Tivibu’nun yayın kalitesi ile ilgilidir. Ancak yayınları kusursuz izlemenin en önemli yollarından biri de yazılımın güncellenmesi işlemidir. Tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır? Aslında bu işlemi yapabilmek için belirtilen yönergeleri takip etmek ve hepsini doğru sıralama ile uygulamak gereklidir.

Her kullanıcının Tivibu yazılım güncelleştirilmesi ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olmaları zor ama imkansız değildir. Tivibu Müşteri Hizmetleri birimine ulaşıldığında zaten müşteri temsilcisi güncelleme işlemi için nelerin yapılması gerektiğini aktarmaktadır. Türk Telekom’un dijital platformu olan Tivibu yazılımının güncelleştirilmesi için bir uzman olmaya gerek yoktur. Aynı şekilde bir televizyon tamircisinin de çağırılması gereksizdir. Her kullanıcı Tivibu yazılım güncelleştirilmesini kendisi kolaylıkla yapabilmektedir.

Tivibu Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır
Tivibu Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

 

Tivibu Yayını Sinyali Çok İyi Olmalıdır

Tivibu yazılım güncelleme işlemi, programın yeni versiyonlarının alıcı cihazlara kurulmasını içermektedir. Ancak yeri versiyonun yüklenebilmesi için Tivibu listesinde olan tüm kanalların sorunsuz bir şekilde izlenebilmesi gereklidir. Zayıf sinyalle izlenen bir yayının güncellemesi de çok doğru bir şekilde sonuçlanmayacaktır.

Bazı TV kanallarının izlenmesinin sorun olması, bazı DTV kanalları ile ilgili sinyalin olmaması, Tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır sorusunun tam olarak karşılığının verilmesini sağlasa da sonuç odaklı bir cevabın olması zordur. Çünkü güncelleme yapılsa bile sonuçlar beklendiği gibi olmayacaktır.

Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır denildiğinde güncelleme işleminin Tivibu kumandası üzerinden yapıldığının bilinmesi gereklidir. Bunu yapmak için kumanda üzerinde yer alan menü tuşunun kullanılması gereklidir. Menü tuşuna basıldığında kurulum ayarlar sekmesi görünmektedir.

Bu sekmedeki ayarlara girilmesi gereklidir. Bu işlemin ardından görülen mönüde çıkış ve alıcı yükseltme ayarları gibi bazı seçenekler görülecektir. Alıcı yükseltme ayarlarına giriş yapılmalıdır.

Bu işlemle birlikte Tivibu yazılım güncelleme bölümüne girilmektedir. Yapılan işlemle birlikte alıcıda yüklü olan programın yeni sürümü görülmektedir. Sonrasında güncelleme denetle ya da güncelleme yazılı olan yere giriş yapıp güncelleme yükle bölümü seçilmelidir. Bu yapıldığında Tivibu yazılım yükseltme sekmesi görülecektir. Bu sekmede 15 dakika içinde yazılımın yeni sürümünün yükleneceği ifade edilmektedir.

Yükleme işlemi sırasında kesinlikle alıcı kapatılmamalıdır. Elektrik bağlantısı asla kesilmemelidir. Aksi durumda yazılımın yeni sürümünün yükleme işlemi tam anlamı ile başarısız olacaktır. Ayrıca yükleme işleminin yanım eksik olmasından dolayı da izleme sırasında hatalarla karşı karşıya kalınması da söz konusudur.

Tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır denildiğinde işlemlere başlanırsa ve yazılım güncelleme hatası alınıyorsa kesinlikle modemin tekrar başlatılması gereklidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close