Tesla Tam Otonom Sürüş Betası, Kavşaktaki Yayayı Gördü

tesla tam otonom surus betasi kavsaktaki yayayi gordu ZuWhZPes
Google Haberlere Abone Ol

Başında son periyodun en tanınan girişimcilerinden biri olan Elon Musk’ın bulunduğu elektrikli araba şirketi Tesla, şu sıralar tüm odağını tam …

Başında son periyodun en tanınan girişimcilerinden biri olan Elon Musk‘ın bulunduğu elektrikli araba şirketi Tesla, şu sıralar tüm odağını tam otonom sürüş yazılımına çevirmiş durumda. Şu anda Tesla marka araçlarda olan otonom sürüş, direksiyonun başında bir sürücü olmadan kullanılamıyor. Tesla, tam otonom sürüşte maksadına ulaşırsa sürücü araca çok fazla müdahale etmek zorunda kalmadan istediği yere gidebilecek.

Tesla, geçtiğimiz ay birinci tam otonom sürüş beta yazılımını sonlu sayıda araç için yayınlamaya başladı. Son birkaç hafta içerisinde bu beta testlerinden gelen geri bildirimleri inceleyen ve gerekli yanılgı düzeltmelerini yapan şirket, daha yetenekli bir otonom sürüş tecrübesi için yeni güncelleme yayınladı.

Tam otonom sürüş betası, kavşakta yayalar için durabiliyor

Tesla’nın üzerinde çalıştığı bu proje, araba sanayisinin geleceği olarak gösteriliyor. Beta çalışmalarına katılan bir Tesla sahibinin paylaştığı bir görüntüde ise bu sistemin nasıl çalıştığı çok daha net bir biçimde görülebiliyor. Tesla’nın tam otonom sürüş beta yazılımını kullanan bir araç, bir kavşağa geldiğinde öteki tarafta beliren yayayı görüyor ve geçmesi için o bireye öncelik veriyor. Bu da Tesla’nın tam otonom sürüşte sağlam bir iş yaptığını bizlere gösteriyor. ,

Ayrıyeten araç kavşaktan geçerken öbür bir arabanın olmadığı görülüyor. Tahminen daha fazla araç ve yaya olsaydı, Tesla’nın kavşağı geçmesi daha güç bir hal alabilirdi. Tekrar de tam otonom sürüşün son derece emin adımlarla ilerlediğini görebiliyoruz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Yeni MacBook, Tesla Anahtarı Olarak da Kullanılabiliyor başlıklı makalemizde Anahtar, Tesla ve Uygulama hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe