Telefona Oyun Nasıl İndirilir?

Telefona Oyun Nasıl İndirilir
Google Haberlere Abone Ol

Cep telefonundan oyun oynamak isteyenler elbette telefona oyun nasıl indirilir sorusunu sorar. Oyun için internette çok sayıda oyun sitesi vardır ancak bunların hepsinin güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir.

Cep telefonları için ücretsiz oyunları indirmek söz konusudur ancak bunlar için güvenilir ve resmi uygulamaların tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Cep telefonuna oyun indirmek için App Store ya da Google Play Store uygulamalarına gitmek gereklidir. Bu uygulamalardan tüm oyunların güvenli bir şekilde indirilmesi söz konusudur.

Teknolojinin insan hayatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle cep telefonları günümüzde sadece konuşmak ya da mesajlaşmak için kullanılmaz. Akıllı telefonlarla oyun oynamak da mümkündür. Tabii ki telefonla birlikte gelen oyun uygulamalarının haricinde kullanıcılar farklı oyunları da oynamak isteyebilir. Bu durumda uygulama marketlerinden oyun indirmek kaçınılmaz olur.

Güvenli Bir Şekilde Telefona Oyun Nasıl İndirilir

Samsung gibi modellere oyun indirmek için öncelikle güvenli yerlere giriş yapılması gereklidir. İnternette araştırma yapılırken görülen sitelerden oyun indirmek, cep telefonları için zararlı olabilir. Hata bilinmeyen kaynaklardan indirilen oyunların sonucunda cep telefonunda bulunan kişisel verilerin başka kişilerin eline geçme ihtimali de ortaya çıkabilir. Böyle bir riskle karşı karşıya kalmamak için çevrimiçi mağazalar ziyaret edilmelidir.

Google Play Store’dan Nasıl Oyun İndirilir?

Oyun indirmek için güveni mağazalardan biri, Google Play Store’dur. Buradan oyun indirmek için Play Store’u açılmalı ve oyun alanındaki “Kategoriler” seçeneğini seçilmelidir. Bu işlemin ardından oyun kategorilerinin bir listesi görüntülenecektir. Burada favori seçilmelidir. Play Store, online ya da çevrimdışı oyunlar adlı bir sekme de dahil olmak üzere her kategorideki oyunları listeler. Bu sayede stillere göre ayrılmış oyunları görüntülenir. Ardından gösterilen tüm oyunlar online ya da çevrimdışı kullanım için indirilebilir. İndirme sayfasını açmak için bunlardan birine dokunmak yeterlidir. Oyunu indirmek için de “yükle”ye dokunulmalıdır. İndirdikten sonra oyun uygulama listesine kaydedilecek ve çevrim dışı oyun indirildiyse internet bağlantısına ihtiyaç duymadan oyun çalıştırılabilecektir.

Telefona Oyun Nasıl İndirilir
Telefona Oyun Nasıl İndirilir

iPhone İçin Oyun İndirmek

iPhone cep telefonlarına oyun indirmek de mümkündür. Bunun için iPhone’da App Store uygulamasını açılmalıdır. Sonrasında indirmek istediğiniz oyun aranmalıdır. Ücretli bir oyun indirilecekse “Fiyat” ya da “Al” düğmesine dokunmalı ya da tıklanmalıdır. “Fiyat” veya “Al” düğmesi yerine “Aç” düğmesini görüyorsanız, bu oyunu zaten satın almış veya indirmişsinizdir.

App Store’da bir oyun uygulamasının “fiyatı” yerine “Al” düğmesi varsa uygulama ücretsizdir. Ücretsiz bir uygulama indirmek için ücretlendirilmezsiniz. Bazı ücretsiz uygulamalar, uygulama içi satın almalar ve satın alabileceğiniz abonelikler sunar. Abonelikler ve uygulama içi satın almalar, daha fazla özelliğe, içeriğe ve daha fazlasına erişmenizi sağlar. Abonelikler ve uygulama içi satın alma işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinin .

Satın Alına Oyunlar Nasıl Bulunur?

Satın alınan oyun uygulamalarını bulmak için ilk bakılması gereken yer uygulamalar kitaplığıdır. Burada sadece oyunlar değil sazın alınan tüm uygulamalar bulunur. Ayrıca  satın aldığınız uygulamaların listesini görüntüleyebilir ve tekrar indirebilirsiniz. Bir uygulamayı tekrar indirirken tekrar ödeme yapmanız gerekmez.

Ebeveyn Kontrolü Kapalı Olmalı

Cihazda App Store yoksa ebeveyn kontrolleri açık olabilir. “iTunes ve App Store Satın Alma İşlemleri” ayarlarını yapılandırın ve “Uygulamaları Yükle” ayarı için “İzin Ver” seçeneğini seçin. App Store cihazda yeniden görünmelidir.

Telefona oyun nasıl indirilir sorusunun cevabını öğrenmenize rağmen uygulamaları indirirken sorun yaşıyorsanız, App Store’dan uygulama satın almak için bir Apple Kimliğine ve bir ödeme yöntemine ihtiyacınız vardır. Yalnızca ücretsiz öğeler indiriyorsanız, yine de kayıtlı bir ödeme yöntemine ihtiyacınız olabilir.

Ödeme yönteminiz reddedildiği için uygulamaları indiremiyorsanız, lütfen ödeme yönteminizi güncelleyin veya değiştirin.

Bir önceki yazımız olan Rusya'da binlerce kişi muhalif Navalnıy'ın tutuklanmasını protesto etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe