Steam Guard Kaldırma Nasıl Yapılır?

steam guard kaldirma nasil yapilir BwYATKRm
Google Haberlere Abone Ol

Milyonlarca oyuncuyu bir çatı altında toplayan Steam, Guard ismi verilen bir güvenlik sistemine sahip. Steam Guard, temelinde bir kimlik …

Milyonlarca oyuncuyu bir çatı altında toplayan Steam, Guard ismi verilen bir güvenlik sistemine sahip. Steam Guard, temelinde bir kimlik doğrulama sistemi olarak hizmet vermekte. İki faktörlü kimlik doğrulama prensibiyle çalışan Guard, kullanıcılardan geçerli bir telefon numarası talep ediyor. Bunun sebebi ise hesaba erişimin kaybedilmesi durumunda doğrulama sürecinin en kısa müddette gerçekleştirilmesi.

Steam hesabınızın güvenliği için Guard sisteminin etkin tutulması en değerli ayrıntılardan biri. Fakat tekrar de bu özelliği kapatmak isteyen kullanıcılar olabilir. Biz de bu yazımızda Steam Guard kaldırma sürecinin nasıl yapıldığından kelam edeceğiz.

steam guard kaldirma nasil yapilir 0 H8yvevR2

Steam Guard kaldırma süreci nasıl yapılır?

 • Adım #1: Akıllı telefonunuzda yüklü olan Steam Guard uygulamasını açın,
 • Adım #2: Menü butonuna basarak uygulama menüsünü açın.
 • Adım #3: “Hesap Detayları” sekmesine giriş yapın.
 • Adım #4: “Hesap Güvenliği” kısmının altında yer alan “Steam Guard’ı Yönet” butonuna basın.
 • Adım #5: “Kimlik Doğrulayıcıyı Kaldır” butonu ile doğrulama ekranına geçiş yapın.
 • Adım #6: “Steam Taşınabilir Uygulamasını kullanarak Steam Guard Taşınabilir Kimlik Doğrulayıcı’sını kaldır” butonuna basın, süreç tamam.

Üstteki 6 adımın sonunda Steam hesabınızın iki faktörlü kimlik doğrulama sistemini devre dışı bırakmış olacaksınız. Böylelikle hesabınıza her giriş yapmaya çalıştığınızda, taşınabilir uygulamadaki şifreyi kullanmak zorunda kalmayacaksınız. Tekrar de Steam hesabınızın güvenliği için Steam Guard özelliğini kapatmanızı önermiyoruz.

steam guard kaldirma nasil yapilir 1 p7eyKb4N

Steam hesabına bağlı telefon numarası nasıl kaldırılır?

 • Adım #1: Steam’e internet tarayıcınızdan ya da masaüstü uygulamasından giriş yapın.
 • Adım #2: Profil isminize tıklayın ve açılan küçük sekmeden “Hesap Detayları” butonuna basın.
 • Adım #3: “İletişim Bilgileri” sekmesinde “Telefon numaranızı yönetin” butonunu kullanın.
  • Karşınıza gelen yeni ekranda telefon numaranızı değiştirmek ve kaldırmak için iki farklı seçenek bulunacak.
 • Adım #4: Buradan tercih ettiğiniz değişikliği seçip son adımı tamamlayın.
  • Steam, değişikliğin onaylanması için bağlı olan telefon numaranıza bir SMS doğrulaması gönderecek.

Steam hesabınızı inançta tutan tek öge Guard sistemi değil. Birçok uygulamada kullanılan bir kimlik doğrulama aracı olan telefon numaraları Steam hesaplarınız için de değerli bir ayrıntı. Tekrar de dileyen kullanıcılar için Steam hesabına bağlı telefon numarasını kaldırmak ya da değiştirmek mümkün.

Üstteki adımları tamamlamadan evvel Steam tarafından hesap güvenliğiniz ismi altında uyarılacaksınız. Biz de zorunda kalmadığınız sürece Steam hesabınızın güvenliğini tehdit edecek değişiklikler yapmamanızı öneriyoruz.

Steam taşınabilir uygulaması hangi akıllı aygıtlarda çalışıyor?

steam guard kaldirma nasil yapilir 2 LABgPStF

Steam Guard özelliği dışında Steam’in çabucak hemen tüm fonksiyonlarını taşınabilir olarak gerçekleştirilebilmesini sağlayan Steam taşınabilir uygulaması, Windows Phone da dahil tüm akıllı aygıtlarda çalışabiliyor.

Uygulamayı kullanabilmek için Apple aygıtlarında iOS 6.1, Android aygıtlarda 2.2 ve Windows Phone’da 8.1 ve sonrası bir versiyona sahip olmak gerekiyor. Steam taşınabilir uygulamasının indirme temaslarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ek olarak Steam’e kayıt olma rehberi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? [Windows - MacOS] başlıklı makalemizde Adım, Ekran ve Ekran Görüntüsü hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe