Samsung’un Kutudan Şarj Cihazını Çıkaracağının Kanıtı

samsungun kutudan sarj cihazini cikaracaginin kaniti
Google Haberlere Abone Ol

Apple, iPhone 7 ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine veda ettiğinde Samsung, evvel kendi akıllı telefonlarında kulaklık girişi olduğunu …

bedava bitcoin kazan

Apple, iPhone 7 ile birlikte 3,5 mm kulaklık girişine veda ettiğinde Samsung, evvel kendi akıllı telefonlarında kulaklık girişi olduğunu hatırlatan ve iPhone 7 ile alay eden reklam sinemaları yayınladı, sonra ise kendi amiral gemisi akıllı telefonlarından da 3,5 mm kulaklık girişini kaldırdı.

Emsal bir halde Apple, iPhone X ile birlikte çentikli dizayna geçiş yaptığında Samsung, evvel çentik tasarımı ile alay etti, sonra ise kendi Infinity-U ve Infinity-V ismindeki damla çentik dizaynını tanıttı. İddia edebileceğiniz üzere Samsung’un reklam ve pazarlama grubu, bu iki olaydan sonra yayınladıkları reklam sinemalarını sessiz sedasız toplumsal medya hesaplarından kaldırdılar.

Samsung, Apple’ın iPhone kutusundan şarj adaptörü ve kulaklığı çıkarmasıyla alay etmişti

samsungun kutudan sarj cihazini cikaracaginin kaniti 0 57sNG2Dj

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone 12 ile birlikte telefonların kutusundan kulaklık ve şarj adaptörünü çıkarmış durumda. Tüketicilerin ziyadesiyle reaksiyonunu çeken bu gelişmeyi Samsung da görmezden gelmedi ve iPhone 12 lansmanının çabucak akabinde Apple ile alay eden bir paylaşımda bulundu. Bu nedenle geçmişteki deneyimlerimize dayanarak yakında Samsung akıllı telefonlardan da şarj adaptörü ve kulaklıkların çıkarılmasının büyük bir sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

İşin esprili tasarafını bir kenara bırakacak olursak; Samsung’un Galaxy S21 ailesinin kutusundan şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkaracağı bir müddettir konuşuluyor olsa da bu bahiste şimdi resmi bir doğrulama görememiştik. Lakin kısa mühlet evvel ortaya çıkan ve Brezilya’nın bağlantı dalını düzenleyici kurumu olan ANATEL’e ilişkin bir doküman, Galaxy S21’in de iPhone 12’nin yolundan gideceğini deliller nitelikte.

Samsung’un Galaxy S21’in kutusundan şarj adaptörü ve kulaklığı çıkaracağını gösteren evrak

samsungun kutudan sarj cihazini cikaracaginin kaniti 1 BZ9nZfsJ

Kelam konusu evraklarda kabaca “Cep telefonu, bir güç kaynağı ile satılmayacaktır. sözü kullanılıyor lakin EP-TA800 ve EP-TA800B model numaralı iki Samsung şarj aygıtı ile test edildiği belirtiliyor. Misal formda cep telefonunun bir kulaklıkla satılmayacağı, lakin GH59-15106A, GH59-15107A ve GH59-15403A model numaralı üç kulaklık ile test edildiği söz ediliyor.

Samsung’un kutu içeriğinden şarj adaptörü ve kulaklıkları çıkarmasının büsbütün sürpriz bir gelişme olduğunu söyleyemesek de bunu onaylayan dokümanın Brezilya’dan gelmesinin sürpriz olduğunu söyleyebiliriz. şundan ötürü kısa mühlet evvel Brezilya’nın Sao Paulo eyaleti, iPhone’ların kutusundan şarj aleti çıkmasını zarurî kılmış, bu zorunluluğun ülke çapında geçerli hale getirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Dolayısı ile Samsung’un da kutusunda şarj aygıtı olmadan akıllı telefon satması çok mümkün değil. İddialar, Samsung’un kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkaracağı, fakat satış esnasında talep eden müşterilere harici olarak şarj adaptörü temin edeceği tarafında.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Redmi 9 Power İçin Tanıtım Posteri Yayınlandı başlıklı makalemizde Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe