Samsung TV Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Samsung TV Yazılım Güncelleme
Google Haberlere Abone Ol

Samsung TV yazılım güncelleme işlemi zorunlu bir hale gelebilmektedir. Her Samsung TV yazılım güncellemesi gerektirir ancak nasıl yapılacağını bilmek önemlidir.

Bir Samsung TV’yi güncellemek, herhangi bir özel teknolojik bilgi gerektirmeyen bir eylemdir ve öğrenilmesi kesinlikle gereklidir. Her zaman yazılımın en son sürümüne sahip olmak, aslında herhangi bir güvenlik sorunuyla ilgili olarak size daha fazla huzur verir ve teknik nitelikteki çeşitli sıkıntıları çözmenize olanak tanır. Ayrıca, üreticinin potansiyellerini artırmak için sistemlerine ekleyebileceği yeni özelliklerden yararlanmanıza da imkan sağlar.

Samsung TV yazılımınızı iki farklı teknik kullanarak güncellemek söz konusudur. Bunlardan biri internet üzerinden kablosuz güncellemeleri, diğeri ise USB bellek kullanarak yapılan güncellemelerdir. İster Samsung Smart TV’niz olsun, ister internet bağlantısı olmayan standart bir TV’niz olsun, güncelleme işlemi başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Samsung TV Yazılım Güncelleme
Samsung TV Yazılım Güncelleme

Kablosuz Samsung TV Yazılım Güncelleme İşlemi

Bir Samsung Smart TV’niz varsa, internet bağlantısından yararlanarak kablosuz yazılımı aracılığıyla yazılımı yükseltme imkanı vardır. Samsung TV yazılım güncelleme işlemine başlamadan önce TV’nin ağa bağlı olduğundan emin olunmalıdır. Ardından uzaktan kumandadaki menüye basılmalı, Ağ ve Ağ Durumu öğeleri hızlıca seçilmelidir.

Smart TV ile enternete bağlı olunduğundan emin olunduğunda kablosuz yazılım güncellemesine devam edilebilmektedir. İşlemi sürdürmek için yeniden Menü’ye basılmalı ardından Destek girişi için düğme aşağı hareket ettirilmeli ve yükseltme ekranına girilmelidir.

Açılan yeni ekranda “şimdi güncelle” girişi seçilmeli ve ardından güncelleme aramasını başlatmak için uzaktan kumandadaki OK düğmesine basılmalıdır.

İşlem tamamlandığında, Samsung Smart TV mevcut en son yazılım sürümüne güncellenecektir. Güncelleme yoksa, karşılaştırma sırasında güncelleme yok mesajı görünmektedir.

Smart TV’niz yoksa, TV’niz Wi-Fi modülüne veya LAN bağlantı noktasına sahip olup, ev modeminizi Ethernet kablosu ile bağlamanıza olanak tanır. Ayrıca yazılım güncellemesini kablosuz olarak da indirebilirsiniz. Prosedür aynıdır. Sahip olduğunuz TV modeline bağlı olarak sadece ana menüdeki bazı öğeler değişebilir. Daha eski Samsung TV’lerde Wi-Fi modülü veya doğrudan Wi-Fi modeme bağlanmak için LAN bağlantı noktası yoktur. Cihazınız bu TV serisine aitse, yazılımı uzaktan güncelleyebilirsiniz.

Televizyonunuzun uzaktan kumandasını alın ve Menü tuşuna basın. Açılan ekranda Şimdi Güncelle komut komutunu seçin ve uzaktan kumandadaki OK düğmesine basın. Güncelleme tamamlandığında, menüden çıkmak ve beğendiğiniz içeriği görüntülemeye devam etmek için Çıkış tuşuna basın.

USB Üzerinden Yazılım Güncellemesi

Samsung Smart TV’ler, yeni yazılımı bir USB cihazına indirerek de güncellenebilir. Bu çok basit bir işlemdir. Sadece Samsung TV yazılım güncelleme işlemi için tüm adımlar doğru bir şekilde takip edilmelidir. Yapılması gereken, bilgisayarı Samsung’un resmi destek sayfasına bağlamaktır. Bu işlemin ardından ekranda görülen ürün seçilmeli ve beliren yeni ekranda komut seçilmelidir. Sonrasında model numarası girilmelidir. Bu adım önemlidir: Smart TV’nin arkasındaki etikette veya talimat sayfasında bulunan kodun aynısının yazıldığından emin olunmalıdır. Alfanümerik kod yazıldığında Enter tuşuna basılmalıdır. Sonrasında televizyonunuza sayfanın yüklenmesi beklenmelidir. Yeni sayfa göründüğünde, Manuel indirmeler adlı bölümü bulana kadar aşağı kaldırılmalıdır.

Televizyonunuz Güncellendi

Samsung TV yazılım güncelleme işleminde indirmeyi başlatmak için de İndir düğmesine tıklamak yeterlidir. Dosya indikten sonra yeterli boş alana sahip olduğundan emin olarak PC’ye bir USB cihazı bağlanmalıdır. Dosya çift tıklayarak açılmalı, arka arkaya Ayıkla ve Kapat düğmelerini seçilmelidir. İşlem tamamlandığında, bilgisayarın masaüstünde daha önce Samsung’un resmi web sitesinden indirilen .exe dosyasıyla aynı ada sahip yeni bir irade klasörü görünecektir. Açmadan klasörü USB flash sürücünün dahili belleğine sürükleyin. Şimdi anahtarı Smart TV’nin USB bağlantı noktasına, ikincisi kapalıyken bağlayın. Ardından TV’yi açın ve sistemin kalem sürücüde bulunan güncelleme dosyasını tanıması için birkaç dakika bekleyin. Gerekli süre geçtikten sonra düğmesine basın.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close