Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan’a Moskova’da görüşmeyi teklif etti

rusya azerbaycan ve ermenistana moskovada gorusmeyi teklif etti
Google Haberlere Abone Ol

MOSKOVA (AA) – Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan …

MOSKOVA (AA) – Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile telefon görüşmesi yaptı.

Dağlık Karabağ’daki durumun ele alındığı görüşmede, Rus tarafı, Azerbaycan ile Ermenistan ortasında devam eden çatışmalarla ilgili telaşlarını lisana getirdi.

Ateşkes, gerginliğin düşürülmesinin yanı sıra “provokatif” ve “savaş” retoriğinden kaçınma çağrısının yapıldığı görüşmede, tarafların müzakere sürecini yine başlatması gerektiği vurgulandı.

Rusya’nın Dağlık Karabağ sorunu çözümü konusunda arabuluculuk teşebbüslerini sürdürüceğine dikkati çekilen görüşmede, Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya Dışişleri Bakanlarının görüşmesi dahil gerekli kontakları kurmak için Moskova alanı teklif edildi.

Moskova haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan’a Moskova’da görüşmeyi teklif etti haberini okudunuz.

Yazar: Dmitri Chirciu, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Nuray Tunçay

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close