Rus “Cyberpunk Çiftliği” Videosu Viral Oldu

rus cyberpunk ciftligi videosu viral oldu Fya2inFp
Google Haberlere Abone Ol

YouTube’un pek de ismi sanı duyulmuş kanalları ortasında gösteremeyeceğimiz birchpunk isimli kanal, yeni görüntüsü ile bir anda viral olmayı …

YouTube’un pek de ismi sanı duyulmuş kanalları ortasında gösteremeyeceğimiz birchpunk isimli kanal, yeni görüntüsü ile bir anda viral olmayı başardı. Yeni görüntüde Rusya köylerinde fütüristik teknolojilerin yer aldığı bir görüntü yayınladı.

Bu eğlenceli kısa sinema, genel olarak Nikolai’ye odaklanıyor. Nikolai, çiftçilikle geçinen Ryazan köyünün bir üyesi. Köyüne yeni çalışanları davet eden Nikolai, bize yedek modül söktükleri uzay gemisini, androidleri ve uçan otomobillerini gösteriyor.

Kim demiş teknolojileri eski diye?

rus cyberpunk ciftligi videosu viral oldu 0 GmrINF5P

Kısa sinema genel olarak sıradan bir Rus kasabası reklamı üzere başlasa da izlemeye devam ettikçe durumun hiç de o denli olmadığını fark ediyoruz. Nikolai’nin çiftliğindeki çalışanlar androidlerden oluşuyor. Bu androidlerin de “Izhevsk Dynamics Corporation”a ilişkin olduğu söyleniyor. Bu isim natürel ki Boston Dynamics’e bir gönderme.

Görüntüden da öğrendiğimiz üzere yollar bozuk ancak temel sorun yolların bozuk olması değil, şundan ötürü Nikolai’nin minibüsü uçuyor. Hava türbülansı nedeniyle araç biraz sallanıyor fakat olsun, o kadar olur.

Çöplerin kara deliğe döküldüğü, nükleer güç ile çalışan traktörlerin bulunduğu bu çiftlikle ilgili görüntüde, klâsik Rus müziklerinin da bir çeşit siber coveri yapıldığı gözlerden kaçmıyor.

2 günde 2 milyon izlenme

rus cyberpunk ciftligi videosu viral oldu 1 lpj2KMmg

Görüntü internette yayınlanalı daha 48 saat olmamış olsa da izlenme sayısı açısından baktığımızda 2 milyona yaklaştığını görüyoruz. Görüntünün sonlarına gerçek ise çiftliğin yeriyle ilgili bir sürpriz bulunuyor.

Rus Uzay Ajansı’nın başındaki isim olan Dmitry Rogozin de üretimde “cameo” yapıyor ve “Kızıl Gezegeni Yeşil Yapacağız” yazan bir afişte göze çarpıyor. Rogozin de yaptığı açıklamada grubun yaratıcı maharetlerinden övgüyle bahsetti. Kısa sinemanın senaristliğini ve direktörlüğünü Sergei Vasilyev üstlendi. Sanatçı gelecekte de emsal projeler gerçekleştirmek istediğini söyledi. Görüntüyü aşağıda izleyebilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Youtube Kanal İsimleri - 2020 En Güzel İsim Önerileri başlıklı makalemizde youtube kanal isimleri, youtube kanal isimleri 2020 ve youtube kanal isimleri önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe