Rise Online World Hakkında Güncel Gelişmeler

Rise Online Karakter Oluşturma Ekranı

Türkiye’de oyuncuların en çok tercih ettiği oyun türlerinden biri olan MMORPG türünde yepyeni bir oyun geliyor! Tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği ve yerli firma RokoSoft tarafından hazırlanıp piyasa sürülmesi planlanan Rise Online World, şimdiden online oyun tutkunları tarafından merak konusu haline getirildi. Henüz alfa test aşamasında olan oyun şimdiden geniş bir oyuncu kitlesi tarafından mercek altına alındı. Oyun hakkında bilinmesi gereken ve en çok merak edilen tüm detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Rise Online World Nedir?

Rise Online World
Rise Online World

RokoSoft adındaki yerli oyun şirketi tarafından hazırlanan Rise Online World oyunu, “Çok Oyunculu Devasa Rol Yapma Oyunu” sınıfında yepyeni bir oyundur. MMORPG türünde oyun severlere yeni bir alternatif sunan bu oyun internet üzerinden çok kişinin bir arada oynayabildiği fantezi bir dünyanın kapılarını oyunculara açmaktadır.

Henüz oyun hakkında internet ortamında yayınlanan videolar dışında detaylı bilgilere ulaşmak mümkün değildir. Ancak şirket tarafından yayınlanan tanıtım videosunda da görüldüğü gibi bu oyun Türkiye’nin ilk yerli MMORPG türünde çok oyunculu bir rol yapma oyunu olarak öne çıkmaktadır.

Rise Online World Alfa Testleri Başladı Mı?

Rise Online World bilindiği üzere henüz tamamen oyunculara açılmış bir oyun değildir. Oyunun işlenişindeki problemleri tespit etmek ve sorunları gidermek adına ilk etapta alfa testleri uygulanacaktır. Pek çok MMORPG oyununda olduğu gibi Rise Online World oyununda da bu testlerin ardından Beta moduna geçilecek ve yavaş yavaş daha fazla oyuncunun oyunda karakter açabilmesine imkan verilecektir.

Duyurusu RokoSoft tarafından daha önce yapılan Rise Online World alfa testleri ile ilgili henüz resmi bir bilgilendirme yapılmadığı görülmektedir. Oyunun alfa testlerine kayıt olmayı başarmış online oyun tutkunlarının e-mail adreslerine oyunla ilgili tüm detaylar resmi olarak sunulacaktır. Bu sayede Rise Online World oyununun ilk oynanışı mümkün olabilecektir.

Rise Online World Karakterleri Neler Olacak?

Pek çok MMORPG oyununda olduğu gibi Rise Online World oyununda da birden fazla ırk ve karakter seçenekleri olacaktır. Açıklanan ve oyuncuların bilgisine sunulan resmi tanıtım videolarına bakıldığında oyunda iki ana ırk bulunacağı ve karakterlerin bu ırklar altında şekilleneceği belirtilmiştir. Rise Online World oyunu ırkları Protean ve Lunaskar olarak adlandırılmaktadır.

Henüz bu ırkların kendi aralarındaki rekabetlerine dair detaylı bilgiler paylaşılmamıştır. Dolayısıyla pek çok oyunda olduğu gibi oyunun senaryosu ve hikayesi de bu ırkların aralarındaki düşmanlıkla pekiştirilecektir. Ayrıca şimdiden yayınlanan tanıtım videolarına bakıldığında Rise Online World karakter sınıfları arasında online oyun tutkunlarının başka MMORPG türünde oyunlardan da aşina oldukları karakterler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

  1. Archer  | Okçu sınıfı savaşçı karakteri
  2. Mage | Büyücü sınıfı savaşçı karakteri
  3. Assassin | Yakın dövüşçü suikastçı sınıfı
  4. Warrior | Yakın dövüşçü sınıfı savaşçı karakteri

olarak öne çıkmaktadır. Ancak bu sınıfların yanı sıra oyuncuların takım halinde diğer oyuncularla savaşmalarında önemli etkisi bulunan Healer (sağlıkçı sınıfı savaşçı karakteri) de tanıtılması beklenen karakterler içinde yer almaktadır.

Rise Online World
Rise Online World

Rise Online World Resmi Olarak Ne Zaman Açılacak?

Rise Online World açılış tarihi son dönemde online oyun severler tarafından en çok merak edilen konulardandır. Henüz alfa test aşamasında olan oyunun resmi olarak tüm oyunculara ne zaman açılacağına dair net bir açıklama yapılmamıştır. Alfa test başvurularını kabul eden RokoSoft oyun şirketi bu oyuncularla 2 aylık bir test dönemi geçirecektir.

Oyunun test aşamasında sistemde görülen hatalara göre oyunun açılış tarihi netleştirilecektir. Her halükarda oyunun 2020 yılı içinde tüm oyunculara açılarak kapsamlı bir oyuncu kitlesi tarafından 7 gün 24 saat boyunca oynanabilir hale gelmesi beklenmektedir.

Rise Online World Ücretsiz Mi? – Free to Play mi?

Rise Online World oyunu hakkında paylaşılan son bilgilere göre bu oyunun ücretsiz olduğu görülmektedir. Geniş bir oyuncu kitlesini hedefleyen Rise Online World Free to Play MMORPG yani oynaması ücretsiz devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun hem indirmesi hem de oynaması ücretsiz olacaktır ancak oyun içi mağazadan bazı özelleştirme eşyalarının ücretli olarak oyunculara sunulabileceği düşünülmektedir. Fakat oyun için para harcayan oyuncu ile harcamayan oyuncu arasındaki denge her zaman gözetilecetir.

Rise Online World Steam’de Yer Alacak Mı?

Devasa oyun dünyası Steam platformunda çok sayıda MMORPG oyun bulunmaktadır. Online oyun tutkunları Rise Online World oyunun da Steam’de yer alıp almayacağını merak etmektedir. Şu an için böyle bir planlarının olmadığını açıklayan Rise Online World yetkilileri aynı şekilde Epic Games Store’da da yer almak gibi bir düşüncelerinin bulunmadığını ancak ileriki dönemlerde işbirliklerinin yapılması halinde bu iki oyun platformundan en az birinde yer alabileceklerini açıklamıştır.

Rise Online World PVP Server Mı?

Rise Online World oyunu hakkında en çok sorulan ve tartışmalarda yer alan konulardan biri bu oyunun PVP server gibi değerlendirilmesidir. Bilindiği üzere Rise Online World başlı başına yeni ve lisanslı bir oyundur. Rise Online World lisansları şirketin internet sitesi üzerinden de paylaşılmıştır. Dolayısıyla bu oyunun piyasada oyuncular tarafından yoğun ilgi gösterilen başka bir MMORPG oyunun PVP serverı gibi değerlendirilmesi doğru değildir.

Bununla birlikte Rise Online World yetkililerinden yapılan açıklamaya göre oyunun PVP içeriğinin PVE içeriğine göre daha fazla olacağı belirtilmiştir. Dolayısıyla diğer oyuncularla mücadeleye ve savaşa girmek isteyen oyuncular için memnuniyetle karşılanmaktadır.

Rise Online World Hangi Dilde Oynanacak?

Rise Online World oyunu tamamen Türk yapımı bir MMORPG oyunu olsa da sadece Türklerin oynamasına özel bir rol yapma oyunu olarak görülmemelidir. Dolayısıyla küresel çapta piyasaya sürülen oyunun ilk aşamada oynanış dilinin İngilizce olması planlanmıştır. Ancak oyunun beta sürecinin bitmesinin ardından sunucuların resmen tüm oyunculara açılmasıyla birlikte Rise Online World Türkçe dil desteği de oyun sistemine eklenecektir.

Rise Online World Sistem Gereksinimleri Belli Mi?

Oyunda hile ile mücadele konusunda Game Master’lar (GM) son derece aktif bir şekilde görev yapacak. Bu yüzden geniş bir oyuncu kitlesi tarafından en adil bir şekilde oyun ortamı oluşturulmasına dikkat edilecek. Bu açıklamalarla birlikte oyunun sitem gereksinimleri henüz netleşmiş değildir. Testlerin ve optimizasyonların ardından Rise Online World yetkilileri tarafından oyunun sorunsuz bir şekilde oynanabilmesi için minimum ve önerilen sistem gereksinimleri internet üzerinden paylaşılacaktır. Oyuncuların detaylı bilgileri forum sitelerinden takip etmeleri mümkündür.

Rise Online World Karakter Oluşturma Ekranı Var Mı?

Rise Online World kendi içinde her karakter için kadın/erkek onun haricinde kendi içinde yüzlerce seçenek kombinasyonu ile kendinize özgü karakteri oluşturma imkanı sunuyor,

Rise Online Karakter Oluşturma Ekranı
Rise Online Karakter Oluşturma Ekranı

Bir önceki yazımız olan 101 Yüzbir Okey Plus Android ve iOS Nasıl İndirilir? başlıklı makalemizde 101 yüzbir okey plus apk, 101 yüzbir okey plus çip ve 101 yüzbir okey plus çip hilesi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe