Riot 10. Yıl bombası: League of Legends Wild Rift ve Legends of Runeterra

League of Legends Wild Rift

Riot firması, League of Legends’in 10. Yılını kutlamaya şimdiden başladı ve bunun için yaptığı duyuruların arasında 2 yeni oyun da vardı: League of Legends: Wild Rift ve Legends of Runeterra oyunları oldu ve daha fazlası yazımızda. Konu mobil oyunlar olduğunda akla ilk gelen firmalardan birisi olan Tencent, Riot’u geçtiğimiz yıllarda tamamen kendi bünyesine katmıştı. Bu satın alma, mobil platformlarda kendilerini daha fazla göreceğimiz anlamına geliyordu. Hal böyle olunca, Riot’un mobil hedefli güzel haberleri de gecikmedi.

League of Legends Wild Rift

League of Legends Wild Rift
League of Legends Wild Rift

Riot, LOL’ün başarısını, League of Legends Wild Rift oyunu ile mobilde de devam ettirmeye kararlı görünüyor. Mobilin yanı sıra bu oyun, oyun konsolları için de çıkarılacak. Oyun ücretsiz olarak piyasaya sürülecek ancak oyunlarda olduğu gibi uygulama içi skin ve kozmetik satışları da yapılacak.

Bilgisayar ile mobil platformlar aynı oyunu oynayabilecek mi?

Riot’un yaptığı açıklamaya göre mobil lol oyunu sadece mobil platformlara ve oyun konsollarına uygun olarak çıkacak.  Hatta bunun için vadiyi tamamen değiştirdiklerini belirtiyorlar. Bilgisayar ve diğer platform oyuncularının bir arada oynamasının haksızlık olduğunu düşünüyorlar. Konsol oyuncuları ve mobil oyuncuların bir arada oynayıp oynayamayacağı ise kesin değil. İlerleyen zamanlarda bu durum da netleşecektir. Platformlar arası farklar olacağı için de mobil versiyon başlangıçta 40’a yakın şampiyon ile sunulacak. Diğer şampiyonlar ise zaman geçtikçe eklenecek.

Lol Wild Rift minimum sistem gereksinimleri nedir?

Riot tarafından açıklanan hedef sistem gereksinimleri Android sistemler için en az 1 GB ram içeriyor. Bunun yanında minimum Qualcomm Snapdragon 410 işlemci ve Adreno 306 grafik işlemcisi hedefleniyor. iOS platformları arasında ise hedeflenen minimum özellikler iPhone 5S olarak açıklandı.

League of Legends Wild Rift oyunu ne zaman çıkacak?

Oyunun alfa ve beta aşamaları bu yılın sonlarına doğru Çin’de başlamış olacak. 2020 yılında da sırasıyla bütün bölgelerde oyun yayınlanacak ve yıl sonuna kadar tamamlanacak. Konsol
versiyonunun yayınlanması ise bütün bu aşamalardan sonra olacak.

Legends of Runeterra
Legends of Runeterra

Legends of Runeterra

Riot, Hearthstone ve Magic: the Gathering gibi büyük ve önemli oyuncuların yer aldığı kart oyunu pazarına Legends of Runeterra ile girmeye çalışacağını açıkladı. Özellikle Valve’in Artifact ile yaşadığı hüsranı kendi lehine çevirmeye çalışacaklardır.

Legends of Runeterra hangi platformlara gelecek? Beraber oynanabilecek mi?

LOL evrenindeki her detayı kullanan ve bununla oyuncularını daha fazla kendi dünyasında tutmaya çalışan Riot, bu oyunun hem mobil platformlara hem de bilgisayara çıkacağını açıkladı. Tamamen ücretsiz olarak sunulacak olan bu oyun Wild Rift’ten farklı olarak çapraz platform oynanışına izin verecek.

Lol Runeterra minimum sistem gereksinimleri nedir?

PC versiyonu için; “Windows 7 ve üzeri bir işletim sistemi, 3 GHz işlemci, 4 GB ram ve 512 MB üzeri  belleğe sahip bir ekran kartı” Riot tarafından belirtilen gereksinimlerdir. Windows dışındaki işletim sistemleri için ise şimdilik bir destek yok. Mobil platformlar için ise minimum sistem gereksinimleri gelecek yıl içerisinde açıklanacak.

Legends of Runeterra ne zaman çıkacak?

2020 yılının başında oyunun kapalı beta süreci başlayacak. Bu süreç sadece PC için geçerli olacak. Oyunun çıkışı için henüz net bir tarih belli değil ancak 2020 yılının ilerleyen zamanlarında mobil sürümle birlikte herkesin erişimine açmayı planlıyorlar.

Bir önceki yazımız olan Android Google Play Hafıza Boyutu Düşük 10 Oyun Önerisi başlıklı makalemizde 10000000 oyunu, 3Boyutlu Okçu Uzmanı ve Angry Gran Run hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe