Realme 7 Pro’da Android 11 Erken Erişim

realme 7 proda android 11 erken erisim ereBLsNU
Google Haberlere Abone Ol

Google çabucak her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise Android 11 olacak. İşletim …

Google çabucak her yıl yeni bir Android işletim sistemi versiyonu yayınlıyor. Sistemin en yeni versiyonu ise Android 11 olacak. İşletim sisteminin yayınlanmasında ise artık neredeyse sona gelinmiş durumda.

Android tabanlı bir arayüz kullanan Realme 7 Pro akıllı telefonlara da artık yeni işletim sistemi için erken erişim güncellemeleri gelmeye başladı. Hindistan’da 300 kişilik küçük bir kullanıcı kümesi bu güncellemeyi aldı.

Yeni güncelleme yeni Android

realme 7 proda android 11 erken erisim 0 pJWZ1uOQ

Epeyce büyük bir boyuta sahip olan güncelleme toplamda 3,57 GB üzere bir evrak boyutuna sahip. Yani güncelleme evrakını mümkünse Wi-Fi üzerinden ve telefonun şarjı yüksek oranda dolu iken gerçekleştirmek gerekecek.

Yeni güncelleme ile birlikte yeni karanlık mod tarzları gelecek. Ana sayfada üçüncü parti uygulamalardan gelen ikonlar kullanılabilecek, ayrıyeten kullanıcılar kendi duvar kağıtlarını yapabilecek.

Ekranı bölme modunda bir uygulamadan başkasına metinleri ya da belgeleri sürükleyip atmak mümkün olacak. Ayrıyeten arayüzler kişiselleştirilebilecek, arayüzlerin ve uygulamaların performansı da artacak. Yapay zeka sayesinde şarj suratı, telefonun batarya ömrünü uzatacak formda değişiklik gösterecek.

Realme 7 Pro daha inançlı hale geliyor

realme 7 proda android 11 erken erisim 1 XN4InYFt

Yeni güncellemede uygulama bildirim seslerinde değişiklik yapılıyor. Peş peşe gelen bildirim sesleri tek bir melodi olarak birleştirilecek. Çeşitli uygulamalar için bildirimlerde özelleştirme yapmak da mümkün olacak. Müsaade yöneticisi de geliştirilecek.

Android 11 ile birlikte Realme 7 Pro kullanıcıları artık sistemlerini de öteki telefonlara aktarmak için klonlayabilecek. Ayarlar sekmesinden de uygulama kilidi özelliğini kolaylıkla açıp kapatabilecekler. İsteyen bireyler, bataryaları %15’in altına düştüğü an seçtiği şahıslarla otomatik pozisyon bilgisi de paylaşabilecek.

HeyTap Bulut erişimiyle de kullanıcılar isteğe bağlı olarak fotoğraflarını, dökümanlarını, sistem ayarlarını, WeChat datalarını ve daha fazlasını bulut üzerinden yeni bir telefona taşıyabilecek. Hangi dataların yedekleneceğini ya da yükleneceğini ise kullanıcı seçecek. Realme muhtemelen bu güncellemeyi yakında başka kullanıcılara da dağıtacak.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy A52 5G'nin Render Görselleri Ortaya Çıktı başlıklı makalemizde Galaxy ve Kamera hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe