Photoshop CC Hatalarının Çözümleri – Eksik DLL Dosyaları

Photoshop CC DLL Hatası Çözümleri

Windows 10 kullanıcılarının Photoshop hatalarına çözüm ürettiğimiz bu yazıda sizlerin de yorum atarak aldığınız hataları belirterek herkese yardımcı olmak adına yazıyı güncelleyerek hem sizlerin photoshop hatalarını çözümünü beraberinde sizinde almış olduğunuz bu hatayı başkaları da alabiliyor olduğu düşünürek herkese yardımcı olabiliriz.

Ben İlk olarak Photoshop CC programını yedeğini alarak güncel Windows 10 işletim sistemine geçtiğimi belirtmek istiyorum. Tamamen görsel açıdan ve gerçekten çok stabil sorunsuz çalışan bir işletim sistemine sahip olduğum için çok mutluyum. Hala güncel windows işletim sisteminiz yoksa denemek istiyorsanız  sizlerde ücretsiz bir şekilde Windows 10 Full indir adlı makalemizi inceliyerek ücretsiz Windows 10 işletim sistemine sahip olabilirsiniz.  Peki bu kadar övdüğünüz işletim sisteminde neden Photoshop’dan hata aldın derseniz sadece sistemde 2 adet .dll dosya eksik olduğu için hata aldığımı da belirtmek istiyorum sizlere.

Biz niburya.com ekibi olarak sizlere belirtdiğimiz gibi Yedek alarak Windows 10 update aldık. Yani Windows 10 yükledikten sonra sıfırdan Photoshop’u indirmedik. Belki bizim gibi yapanlar vardır ve Windows 10 Photoshop CC üzerinden Hata Kodu 16 adı altındaki hatayı almış olabilirler. Biraz araştırdığımda ilk çözüm olarak sizlere bunları topladım;

Photoshop CC DLL Hatası Çözümleri

Photoshop CC DLL Hatası Çözümleri

İlk adım olarak Photoshop’un yer aldığı dizine gidin örneğin benim ki “C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CC 2019” dizininde bu dizine girmeden bir yukarıda ki dizine gidin yani; “C:\Program Files\Adobe\” dizinine gidin daha sonda Adobe Photoshop CC klasörüne bir kere tıklayın, klasörün içine girmeyin sadece üzerine bir kere tıklayın. Daha sonra CTRL+F1 kısa yol komut tuşları ile dosya yöneticisi açılacak. Bu kısayol işlemini gerçekleştiremeyenler için sağ üstte kapat butonu var X butonu onun altında ? işareti var mavi bir icon içinde işte onun yanında aşağıya doğru inmek için gösterilmiş bir icon var ona tıklayın aynı yöntem ile dosya yöneticisi açılacaktır.

İkinci adım ise sol taraftan Görünüm sekmesine gitmeniz gerekmektedir.

Üçüncü adım olarak hemen sağ tarafta yer alan Seçenekler butonuna tıklayınız. Orada iki adet buton var seçenekler yazısının üstündeki tablo butonuna tıklayın.

Dördüncü adım en önemli adım, işlemimi gerçekleştireceğimiz adım. Üçincü adımda yaptığımız adımdan sonra gelen ekrandan Görünüm sekmesine geçin. Ortadaki sekmeye yani.

Beşinci Adım Son Adım.  Bir sürü Tiklenmiş (√) seçenekler mevcut. Alt kısım taraflarına inin biraz, orada Paylaşım Sihirbazını Kullan (Önerilen) seçeneği gördüğünüz gibi işaretlenmiş. İşte biz bu işareti kaldırıyoruz. Daha Sonra yukarı çıkıyoruz ve gizli klasör ve dosyaları görüntüle diyoruz. Tamam’a basıyoruz.

Şimdi Photoshop CC ürününüzü bir daha çalıştırmayı deneyiniz. Eğer karşınıza Bu sefer Hata Kodu 16 çıkmıyor başka bir hata çıkıyorsa hemen yazımıza devam edin. Eğer çalışıyorsa sorun yok. Bir kaç .DLL hatası almanız muhtemel bir olay.

Karşınıza eğer MSCVR120.DLL hatası alıyorsanız Bu dosyayı indirin;

32 bit işletim sistemine sahip kişiler windows/system32 klasörüne
64 bit işletim sistemine sahip kişiler windows/sysWOW64 klasörüne bu indirdiğiniz dosyaları koyun.

msvcr120-32bit.zip – msvcr120-64bit.zip

(sitedeki reklamlara dikkat edin, dosya uzantısı zip, ve max 0.5mb olmalı)
Şimdi bir daha Photoshop CC programını çalıştırın ve bu sefer de MSCPR110.DLL hatası alabiliyor olabilirsiniz.
Yine aynı şekil 32 bit işletim sistemini kullanıyorsanız. windows/system32 klasörüne  Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz windows/sysWOW64 klasörüne  bu indirdiğiniz dosyayı taşıyınız.

Photoshop CC Yetersiz RAM – Yetersiz Alan Hatası

Photoshop CC yetersiz ram hatası, ya da photoshop cc disk dolu hatası gibi alanların çözümü ortaktır, photoshop cc programı farkınızda olmadan hard diskinizde yüzlerce mb dosya alanını her çalışmanızda arkaplanda ani elektrik kesintisi gibi durumlarda yedek olarak sakladığı için, belirli bir noktadan sonra bu veriler o kadar şişiyor ki 20GB kadar olanını bile görmüştüm, photoshop cc ilk açılıştan sonraki açılışlarında daha hızlı açılmasının sebebi de bu dosyadır, tüm ayarlarınızı vs bu dosyada tutar, bu dosyayı silmeden önce gereksiz bilgisayarınızda yer kapladığınızı düşündüğünüz bir kaç dosya silmek olsun sonra asıl bu gereksiz dosyaları nasıl temizlerim diyorsanız Win+R kısayolu ile açılan pencereye %temp% yazarak TEMP klasörünü hızlıca açıyoruz
Photoshop CC Yetesiz Ram - Yetersiz disk alanı

Photoshop CC Yetesiz Ram – Yetersiz disk alanı

Resimde de gördüğünüz gibi temp klasöründe gereksiz yüzlerce dosya mevcut her biri bir programın içinde barındırdığı ayarları vs bu dosyalarda. yukarıdaki isime benzer Photoshop Temp yada photoshop dosyasını arayın, göreceksiniz ki gereksiz yüzlerce mb yer kaplamış bunu sildikten sonra çalışmanızı kayıt edebiliyor hale geleceksiniz.
Çözümler bu kadar diye tahmin ediyorum şimdi sorunsuzca Photoshop CC programını açabilirsiniz. Eğer hata almaya devam ediyorsanız yorum atarak sorularınızı sormaktan çekinmeyiniz.
pin

Bir önceki yazımız olan Android ve iPhone Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde android kayıtlı wifi, android kayıtlı wifi şifre öğrenme ve android kayıtlı wifi şifreleri görme hakkında bilgiler verilmektedir.