Pfizer/BioNTech Aşısı, Dark Web’de Satışa Çıkarıldı

pfizerbiontech asisi dark webde satisa cikarildi 58WpE4zi
Google Haberlere Abone Ol

Dünya genelinde 1,5 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını, dünyanın birçok ülkesinde tekrar yükselişe …

Dünya genelinde 1,5 milyondan fazla insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını, dünyanın birçok ülkesinde tekrar yükselişe geçmiş durumda. Geçtiğimiz 3 Kasım tarihinde dünya genelinde 690 binden fazla yeni koronavirüs olayı duyuruldu. Yeniden birebir gün içerisinde 12 bin 500’den fazla mevt gerçekleşti.

Salgın, dünya genelinde tesirini ağır bir halde hissettirmeye devam ederken umut vaat eden çeşitli aşı çalışmaları da bulunuyor. Pfizer/BioNTech iştirakinde gerçekleştirilen aşı ise üstünde çalışılan aşılar ortasında en umut vaat edenlerden bir tanesi. Üstelik insanlığın COVID-19 hastalığına karşı umudu olan bu aşının, internetin karanlık sokaklarında satışa çıktığı tez ediliyor.

Pfizer/BioNTech aşısı Dark Web’de satılıyor

pfizerbiontech asisi dark webde satisa cikarildi 0 6smuhPtQ

Şu an dünya genelinde koronavirüs aşısına gereksinim duyan binlerce insan bulunuyor. Betanews’ta yer alan habere nazaran ise Dark Web’deki uyuşturucu tüccarları, Pfizer/BioNTech’in COVID-19 aşısını satıyorlar. Üstelik buralarda aşının fiyatı 1.300 dolara (10 bin 140 TL) kadar çıkıyor.

Pfizer/BioNTech’in geliştirdiği mRNA aşısı, 43 binden fazla iştirakçinin yer aldığı Faz 3 denemelerinde %95’lik bir aktiflik göstererek umutların yeşermesini sağlamıştı. Lakin yapılan açıklamalarda bu aşının -70 derecelik bir soğuklukta depolanması gerektiği ve buzdolabında yalnızca 5 gün dayanabildiği tabir edilmişti. Münasebetiyle Dark Web’de satılan aşının gerçek olma ihtimali yok.

DomainTools Kıdemli Güvenlik Araştırmacısı Chad Anderson, bahisle ilgili yaptığı açıklamada, Dark Web’de yapılan alışverişlerle gelen eserin satın alınan eser olması konusunda rastgele bir garanti bulunmadığını söyledi. Hakikaten aşının satılıyor olmasının olası olmadığını söyleyen Anderson, insanları Dark Web’de alışveriş yapmamaları konusunnda uyardı.

Kaynak: Webtekno

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close