PC Android Oyun Oynama Yöntemleri Nelerdir?

PC Android Oyun Oynama
Google Haberlere Abone Ol

PC android oyun oynama, akıllı telefonunda oynadığı oyunları daha büyük ekrandan, bir monitörden oynamak isteyenler için bir alternatiftir. Kullanıcının iyi bir performans ihtiyacına karşılık veren bir cep telefonunun olmaması durumunda ya da komutları parmakla değil elle vermek ve bunun için fare ile klavyeyi kullanmak istiyorsa, bu deneyimi PC’de sağlanabilir.

Sorun, herkesin daha fazla işlem gücü gerektiren bazı oyunları çalıştıracak kadar güçlü bir aygıtına sahip olmamasıdır. Ancak bunu çözmek oldukça basittir. Çünkü bilgisayarınızda oyunları ve uygulamaları basit bir şekilde çalıştırmanın bazı yolları vardır.

Bu, geliştiricilerin yarattıklarını daha hızlı ve daha basit bir şekilde test etmelerine yardımcı olmak için Google tarafından teşvik edilmektedir. Bunun nasıl yapılacağını öğrenmek istiyorsanız, Android oyunlarını PC’nizde çalıştırmanın 6 basit yolunu okumaya hazırlanın.

PC Android Oyun Oynama
PC Android Oyun Oynama

PC Android Oyun Oynama Uygulamaları

BlueStacks’i bilgisayarınıza yükleyin

PC Android oyun oynama ile ilgili en basit yol BlueStacks programını kurmaktır. Temelde bir Android oyunudur ve tıpkı bir akıllı telefon veya tablette olduğu gibi istediğiniz uygulamaları ve oyunları indirmek için Google Play mağazasına bile gidebilirsiniz.

Arayüzün kullanımı son derece basittir ve onu kullanmakla normal bir Android cihazı arasında pek bir fark görmezsiniz.

Android SDK’yı yükleyin

PC’de Android oyunlar için Resmi bir uygulama arıyorsanız en doğru seçeneğiniz Android SDK olmalıdır. Bu, oyun, uygulama geliştiricilerinin projeleri üzerinde çalışabilmeleri için Google tarafından yapılan resmi bir emülatördür.

Sorun şu ki BlueStacks kadar sezgisel değildir. Çünkü sıradan kullanıcılar için geliştirilmemiştir. Program kurulurken biraz zaman alabilir. Bu nedenle SDK’yı seçmeden önce iki kez düşünmekte yarar vardır. Ancak yine de Android oyunlarını PC’de çalıştırmanın iyi bir yolunun bu uygulama olduğu unutulmamalıdır. Uygulamayı bilgisayarınıza indirmek ve tabii ki sonrasında da kurulumu gerçekleştirmek yeterlidir.

Genymotion’u kullanın

BlueStacks’in ardından Genymotion uygulaması da sıradan Android kullanıcıları için PC’lerinde oyun oynamak için en iyi alternatif olarak kabul edilmektedir. Uygulama, sunduğu hız ve işlevlerle etkileyici ve gerçek bir Android deneyimine yaklaşıyor. Elbette bu uygulama ile de da bilgisayara indirilmeden oyun oymana imkanı elde edilmez.

İnternet tarayıcınızı kullanabilirsiniz

Bilgisayarınıza herhangi bir şey yüklemek istemiyorsanız, bunu çözmenin basit bir yolu var. Manymo, doğrudan emülatörünüzde çalışan bir emülatördür ve çalışması için kurulmasına veya yapılandırılmasına gerek yoktur.

Android X-86’yı kullanın

PC Android oyun oynama için Android X-86’nın, örneğin Windows veya Linux ile aynı rolü oynayan bilgisayarlar için bir Android sürümü gibi olduğu akıldan çıkarılmamalı. Hala yavaş geliştirildiği için birçok bilgisayar modelinde çalışmaz. Daha çok farklı şeyler denemek isteyenler için tavsiye edilirken PC’nizde sadece basit bir oyun oynamak istiyorsanız, bu uygulamayı indirmeniz yararınıza olacaktır

Live Android’i kullanın

Live Android de PC’de kullanılacak bir işletim sistemidir. Tıpkı Android X-86 gibi, oldukça harika özelliklere sahiptir, ancak daha deneyimli kullanıcılar için tavsiye edilmektedir.

PC’de Android Oyunları Rahatlıkla Oynayabilirsiniz

PC’nizde Android oyunları çalıştırmanın son derece kolay olduğunu söylemek elbette mümkündür. Tek yapılması gereken bilgisayara uygulamaları indirmektir ve işlem bu kadar basittir.

PC Android oyun oynama için seçenekler fazla. Netice olarak sıradan bir kullanıcı için en iyi tercihin her zaman BlueStacks ile ilgili olmasında yarar vardır. Ancak gerekirse diğer seçenekleri de düşünmek her zaman iyidir.

Bu işlemlerden herhangi birini yapmanız durumunda bilgisayarınız Android oyunlar için en ideal cihaz haline gelecektir. Bu yazıda bahsedilen alternatifler ile dilediğiniz oyunu bilgisayarınızda oynayabilme şansına erişebileceksiniz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close