Paris’te terör örgütü PKK’nın iştirakiyle Ermenistan’a dayanak gösterisi

pariste teror orgutu pkknin istirakiyle ermenistana dayanak gosterisi
Google Haberlere Abone Ol

PARİS(AA) – Fransa’daki Ermeni Örgütleri Uyum Kurulu (CCAF) tarafından organize edilen protestoda, Invalides Meydanı’nda toplanan …

PARİS(AA) – Fransa’daki Ermeni Örgütleri Uyum Kurulu (CCAF) tarafından organize edilen protestoda, Invalides Meydanı’nda toplanan göstericiler, Azerbaycan’ın Ermenistan’ın taarruzlarına karşı legal müdafaa hakkını kullanmasını protesto etti.

Terör örgütü PKK yandaşları da ellerinde Ermenistan bayrağı ve örgüte ilişkin bez parçalarını alarak protestoya katıldı.

PKK’ya ilişkin bez parçaları AB bayraklarıyla tıpkı karede

Gösteride, PKK’ya ilişkin bez parçalarının Fransa, Avrupa Birliği (AB), Ermenistan ve Yunanistan bayraklarıyla tıpkı kareye yansıması dikkati çekti.

CCAF yetkilileri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u, Ermenistan’ı yalnız bırakmakla suçlayarak Dağlık Karabağ’ın Ermenistan toprağı olarak tanınmasını istedi.

CCAF yetkilileri, Ermenilerin bölgenin en uygar milleti olduğunu ileri sürerek Ermenistan’ın feminizm, demokrasi ve medeniyetin en büyük koruyucusu olduğunu tez etti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tersi slogan atan göstericiler, milletlerarası topluma Azerbaycan ve Türkiye’ye müdahale çağrısında bulundu.

Fransa’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri sertleştirilmesine karşın müsaade verilen gösteride, toplumsal aralık kurallarına uyulmazken, maskelerin gerçek formda kullanılmadığı görüldü.

Göstericiler, protestonun sonunda polis eşliğinde Elysee Sarayı’na gerçek yürüyüşe geçti.

Ile-de-France haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Paris’te terör örgütü PKK’nın iştirakiyle Ermenistan’a takviye gösterisi haberini okudunuz.

Yazar: Alaattin Yanlışsız, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Esra Çal

Bir önceki yazımız olan KKTC'de oy verme süreci sona erdi başlıklı makalemizde Seçim hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe