ÖSYM’nin imtihanlarına girecek adaylar için nüfus müdürlükleri hafta sonu açık olacak

osymnin imtihanlarina girecek adaylar icin nufus mudurlukleri hafta sonu acik olacak rAkMGerb
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA (AA) – Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Adalet Bakanlığı imtihanları ile Kamu İşçi Seçme …

ANKARA (AA) – Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Adalet Bakanlığı imtihanları ile Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS Ortaöğretim) ve Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı’na katılacaklar için imtihan merkezlerindeki vilayet ve ilçe nüfus müdürlüklerinin hafta sonu açık bulundurulacağını bildirdi.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21-22 Kasım’da uygulanacak Adalet Bakanlığı imtihanları ile 22 Kasım’daki KPSS Ortaöğretim, Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı’na girecek adaylardan T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan yahut nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için imtihana kabul edilmeyecekler için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce imtihan merkezlerindeki vilayet ve ilçe nüfus müdürlükleri açık tutulacak.

Söz konusu nüfus müdürlükleri, 21 Kasım Cumartesi saat 07.00-16.00, 22 Kasım Pazar birtakım vilayet ve ilçelerde saat 07.00-13.30, kiminde de 07.00-10.00 ortasında açık bulundurulacak.

Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük işçisi tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu yahut fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.

İmtihan günü nüfus müdürlüğüne başvuran adaylar, nüfus müdürlüğü çalışanıyla birlikte ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinde yer alan ilgili imtihanın müracaat bilgilerine, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

Nüfus müdürlüğü işçisince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu yahut fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek. Adaylar, bu geçici kimlik evraklarıyla imtihana girebilecek. Geçici Kimlik Dokümanı dışında verilen evrak, form üzere imtihana giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla, nüfus müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili imtihanın imtihana giriş dokümanı ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekiyor.

Adaylar, imtihan günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere ÖSYM’nin internet adresinden erişebilecek.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan ÖSYM’nin imtihanlarına girecek adaylar için nüfus müdürlükleri hafta sonu açık olacak haberini okudunuz.

Yazar: Yıldız Aktaş, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Nuray Tunçay

Bir önceki yazımız olan TSK’dan FETÖ ile 'yoğun' çaba başlıklı makalemizde Bakan, Kara ve Mücadele hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe