Musallat Exe Silici – Musallat Exe Virüsü Nasıl Kaldırılır?

 Musallat Exe Silici - Musallat Exe Virüsü Nasıl Kaldırılır?
Google Haberlere Abone Ol

 Musallat Exe Silici

Musallat exe virüsü özellikle de bilgisayarın USB kısmına etki eder. Bu virüs Windows işletim sistemlerinde erişimi kısıtlamaktadır. Bunun nedeni de görev yöneticisine erişimin sağlanamaması olmaktadır. Genellikle USB kısmına etki eden bu virüs, USB ile başka bilgisayarlara da bulaşabilmektedir.

Trojan.Rimod, Trojan.Xema adlarıyla da bilinmekte olan bir virüstür. Bir Truva atı özelliğine sahip olan bu virüs bilgisayara ciddi anlamda hasar verebilmektedir. 

Bu virüsün sisteme ulaşma şekli ise %AppData%\Declare.ini dosyaları ile olmaktadır. Bilinen antivirüs programları sayesinde bu virüsten kurtulmak mümkündür. Bunun için gerekli adımların takip edilmesiyle bu virüs silinerek bilgisayarlar temizlenebilir. 

Musallat Exe Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Genellikle USB üzerinden bulaşan musallat exe antivirüs programları ile kolaylıkla silinebilir. Belirli programların sayesinde arka planda sürekli çalışan ve kendi kendini kopyalama özelliğine sahip olan  Türk yapımı bu virüsten kolaylıkla kurtulmak mümkündür. Bu yöntemler sayesinde bilgisayardan bilgisayara kolaylıkla bulaşabilen virüs ortadan kaldırılabilir.

Virüsü yapan kişinin özür dilemek adına virüsü silme programını da paylaşmış olması sayesinde virüs silinebilir. İşin komik tarafı ise paylaşılan virüs silme programında Hakkımı Helal Ediyorum butonu yer alıyor. Virüsten kurtulmak adına bu butona tıklamak gerekiyor.

 Musallat Exe Silici - Musallat Exe Virüsü Nasıl Kaldırılır?
Musallat Exe Silici – Musallat Exe Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Virüsten kurtulmak adına öncelikli olarak virüs silme programını bilgisayarda açmak gerekiyor. Bunun ardından da gerekli adımların harfiyen takip edilerek uygulanması gerekiyor. Bu adımların takip edilmesi ve en sonunda da Hakkımı Helal Ediyorum butonuna tıklanmadı ardından Musallat.exe virüsü silme işlemi tamamlanmış oluyor. 

Bu virüsü silmek isteyen kişiler aynı zamanda bilinen antivirüs programları ile de silme işlemini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun için yapılması gereken şey ise antivirüs programını çalıştırmak ve tarama işlemlerini başlatmak.

Tarama işlemlerinin yapılması ardından virüs programı sayesinde bilgisayar içim tehdit unsuru olan musallat.exe virüsü tespit ediliyor. Ardından da tek bir tuş ile bu virüs kolaylıkla bilgisayardan kaldırılabiliyor. Böylelikle de hiçbir sorun olmadan bilgisayardan bu sorun teşkil eden virüs kaldırılabiliyor. Herkesin yapabileceği bu basit yöntem sayesinde bilgisayarlar virüsten kurtulabiliyor.

Bir önceki yazımız olan  Mobil Uygulama, Oyun Nasıl Geliştirilir? Kullanılan Diller? başlıklı makalemizde mobil uygulama geliştirme, mobil uygulama geliştirme dilleri ve mobil uygulama geliştirme eğitimi hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe