Minyatür Bomba Projesi kapsamında yapılan taarruz test atışı muvaffakiyetle tamamlandı

minyatur bomba projesi kapsaminda yapilan taarruz test atisi muvaffakiyetle tamamlandi
Google Haberlere Abone Ol

ANKARA(AA) – Ulusal Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Minyatür Bomba Projesi kapsamında, 401’inci Test Filo Komutanlığımız …

ANKARA(AA) – Ulusal Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Minyatür Bomba Projesi kapsamında, 401’inci Test Filo Komutanlığımız tarafından sert satıhlara yönelik delici başlık ile yapılan taarruz test atışı muvaffakiyetle icra edildi.” tabirlerine yer verildi.

ASELSAN’nın proje yöneticisi, TÜBİTAK SAGE’nin ise harp başlığı geliştirilmesinden sorumlu kuruluş olarak yer aldığı Minyatür Bomba projesinde birinci görsel IDEF’17 fuarında ortaya çıktı.

Proje kapsamında düşman hava savunma sistemleriyle bu sistemlerin müdafaası altındaki gayelere karşı F-16, F-4/2020, F-35 uçaklarından ve SİHA’lardan atılabilecek mühimmat ve çoklu taşıma salanı prototipleri geliştirilecek, entegrasyon ve sertifikasyonu yapılacak.

Ankara haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Minyatür Bomba Projesi kapsamında yapılan taarruz test atışı muvaffakiyetle tamamlandı haberini okudunuz.

Yazar: Aykut Karadağ, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Esra Çal

Bir önceki yazımız olan NASA'nın uzay aracı numune almak için gök taşı Bennu'ya temas etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe