Minecraft’ta Bir Ekip 10 Yılda Orta Dünya’yı İnşa Etti

minecraftta bir ekip 10 yilda orta dunyayi insa etti q1Lr65M9
Google Haberlere Abone Ol

Minecraft topluluğu yaptığı mükemmel yapıtlarla insanları şaşırtmaya devam ediyor. Bu sunuculardan birinde de oyuncular bir ortaya gelerek J. R …

Minecraft topluluğu yaptığı mükemmel yapıtlarla insanları şaşırtmaya devam ediyor. Bu sunuculardan birinde de oyuncular bir ortaya gelerek J. R. R. Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi yapıtında anlattığı Orta Dünya’yı blok blok inşa ettiler.

Orta Dünya’nın en değerli noktaları ve de ortada kalan bölgeler oyunda yine oluşturuldu. Bu sunucuya giren oyuncular Hobbiton’da gezebiliyor, Moria’nın derinlerine inebiliyorlar. Minas Tirith üzere yapılar da yayında yer alıyor. 

10. yıl dönümü

minecraftta bir ekip 10 yilda orta dunyayi insa etti 0 WzzLH5TV

Minecraft Orta Dünya geçen ay 10. yılını kutladı. Bu kutlama nedeniyle sunucunun kurucusu olan Nicky Vermeersch açıklamalarda bulundu. Birebir vakitte q220 olarak da bilinen oyuncu, neden Orta Dünya’yı sıfırdan inşa etmeye karar verdiklerini de açıkladı.

Vermeersch birinci olarak oyuna daha beta basamağındayken giriş yaptı. O vakitler takvimler 2009 yılını gösteriyordu. Hollanda Minecraft sunucusunda moderatör olarak çalışmaya başlayan oyuncu, fikrin de birinci olarak o periyotta oyuncular ortasında ortaya çıktığını belirtiyor.

“Ben Yüzüklerin Efendisi ile büyüdüm, tıpkı 30 yaş civarındaki pek çok kişi üzere” diyen Vermeersch, “Minecraft forumlarında hususla ilgili bireyler vardı, yani sağlam bir oyuncu tabanına sahiptik. Temel lokasyonları inşa etmeye başladık, Bree ve Hobbiton üzere. Ekran imajlarını paylaştıktan sonra beşerler projeye katılmaya başladı.” sözlerini kullandı.

Orta Dünya’yı kurmak kolay olmadı

minecraftta bir ekip 10 yilda orta dunyayi insa etti 1 KfwaHNfW

Bloklara dayalı bir sandbox oyunda bir fantastik kozmosun tamamını inşa etmek hiç de kolay değil, bilhassa de grubun 2009 yılında bugün oyun içindeki ekipmanlarının kıymetli bir kısmına sahip olmadığını göz önüne aldığımızda. 

Evvelden bu araçların olmadığı periyotta insanların blokları teker teker saydıklarını söyleyen oyuncu, o periyodun büyük bir kaos ile geçtiğini söylüyor. Ayrıyeten harita ferdileştirme özelliği de o devirde yoktu. Yani orman olan bir bölgede Orta Dünya’da dağ varsa oyuncular ormanı yok edip yerine dağ inşa ediyordu.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan NVIDIA, Oyun Akış Hizmeti GeForce NOW’ı iOS’a Getiriyor başlıklı makalemizde App, İos ve Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe