Mesken çöpleri 2022’de Japonya Havayollarının yakıtı oluyor

mesken copleri 2022de japonya havayollarinin yakiti oluyor
Google Haberlere Abone Ol

Kyodo ajansının haberine göre, Japonya Havayolları (JAL) 2022 mali yılından itibaren konut çöplerinin geri dönüşt …

bedava bitcoin kazan

Kyodo ajansının haberine göre, Japonya Havayolları (JAL) 2022 mali yılından itibaren konut çöplerinin geri dönüştürülmesinden elde edilmiş biyolojik yakıtı uçaklarında kullanmayı hedefliyor.

JAL, geçmişte denemesini yaptığı biyoyakıt kullanımını, Nisan 2022’den itibaren düzenli hale getirmeyi ve 2050’ye dek “net sıfır karbondioksit salınımına” ulaşmaya odaklanıyor.

Buna göre, 2018’de yapılan 8,6 milyon dolarlık yatırım kapsamında, firmanın ABD ile Japonya’yı bağlayan çizgi üzerindeki uçağa San Francisco’da yakıt ikmali yapılması planlıyor.

Kyodo’ya göre, Japonya’nın en büyük havayollarından All Nippon Airways (ANA) da 2023 prestijiyle biyolojik yakıt kullanmaya başlayacak.

“Büyümede baskı değil”

Başbakan Suga Yoşihi de geçen ay sonunda yaptığı meclis konuşmasında, önceki hükümetlerin “2050’ye dek salınımı yüzde 80 düşürme” maksadını güncellemişti.

Suga, “Küresel ısınmaya müdahale artık ekonomik büyüme üzerinde bir baskı değil. Japonya ‘Karbonsuz Toplum’ gayesine 2050’ye dek ulaşacak.” tabirlerini kullanmıştı.

Tokyo haberleri ve Bilim, Teknoloji kategorisinde yer alan Konut çöpleri 2022’de Japonya Havayollarının yakıtı oluyor haberini okudunuz.

Yazar: Ahmet Furkan Mercan, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Emine Aybala Arpacı

Bir önceki yazımız olan Motorola, 3 Yeni Kablosuz Kulaklığını Duyurdu başlıklı makalemizde 105, Kablosuz Kulaklık ve Motorola hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe