MEB, Yüz Yüze Eğitime İlişkin Genelgeyi 81 İle Gönderdi

meb yuz yuze egitime iliskin genelgeyi 81 ile gonderdi
Google Haberlere Abone Ol

Geçtiğimiz gün koronavirüs pandemisi için alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, getirilen kısıtlamalar ortasında …

Geçtiğimiz gün koronavirüs pandemisi için alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, getirilen kısıtlamalar ortasında kademeli olarak yüz yüz eğitime başlayan okulların tekrar uzaktan eğitime döndüğünü duyurmuştu. Bu duyurunun ardındansa dün Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan yazılı bir açıklama gelmişti. Okulların 20 Kasım 2020’den 4 Ocak 2021’e kadar büsbütün uzaktan olacak halde yapılacağını söyleyen Selçuk, bu süreçte hiçbir imtihanın da yapılmayacağını duyurmuştu.

Ulusal Eğitim Bakanlığı, bugün ise 81 ile “Yüz Yüze Eğitime Orta Verilmesi” konusunda genelge gönderdi. Genelgeye nazaran dün yapılan açıklamadaki üzere hiçbir halde imtihan yapılmayacak. Vilayet ulusal eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıya nazaran süreç içerisinde hastalık, müsaade ve gibisi nedenlerle canlı ders yapamayan öğretmenlerin yerine yeni görevlendirmeler yapılacak.

meb yuz yuze egitime iliskin genelgeyi 81 ile gonderdi 0 DJqw94Db

Öğretmenler haftada bir gün okula gelecek

Uzaktan eğitim sürecinin daha tesirli ve verimli formda yürütülmesi için okul idareleri tarafından belirlenecek zümre öğretmenleri ve rehberlik servisindeki misyonlu öğretmenler, gerekli planlamalar yapıldıktan sonra haftada en az 1 gün okula giderek kıymetlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecek.

İmtihanlar 4 Ocak’a kadar iptal

meb yuz yuze egitime iliskin genelgeyi 81 ile gonderdi 1 6n3Qc5hc

Yayımlanan genelgeye nazaran öğrencileri en çok ilgilendiren hususlardan biriyse imtihanlar oldu. Yapılan açıklamaya nazaran 4 Ocak’a kadar uzaktan yahut yüz yüze olacak biçimde hiçbir imtihan yapılmayacak. 4 Ocak’tan sonra salgının gidişatına nazaran yeni bir kıymetlendirme yapılacak ve buna nazaran kararlar alınacak.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile destek kursları da 4 Ocak 2021’e kadar orta verecek ve bu süreçte pansiyonlarda barınma hizmeti verilmeyecek. Bununla birlikte dün yayınladığımız Ziya Selçuk’un açıklamaları haberinde kimi öğrencilerin imtihan olduğu konusunda yorumlar almıştık. Bakanlıktan şu an için bu noktada bir açıklama yapılmış değil. En gerçek açıklamanın ilerleyen günlerce okul idaresi ve öğretmenler tarafından sağlanacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan ENSO MSE, 21-22 Kasım'da Boğaziçi Üniversitesi'nde başlıklı makalemizde Katılımcılar hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe