Üst Tura Çıkan Yarışmacılar – MasterChef Türkiye 2020

MasterChef Üst Tura Çıkan Yarışmacılar

2020 sezonu Masterchef Türkiye yeni yarışmacıları kimler oldu? Üst tura çıkan ve 3’lü elemeyi geçen yarışmacıların listesi.

TV8 ekranlarının sevilen yarışmalarından bir tanesi olan Masterchef Türkiye 2020 sezonu hazırlıklarına devam ediyor. Bu sezon Masterchef Türkiye yarışmacıları kimler olacak izleyiciler tarafından büyük bir merak ile bekleniyor. 2019 sezonunda oldukça çok konuşulan yarışma bu sene de heyecan dolu bölümleri ile ekranda yer alacağı günü bekliyor. Şu an yeni yarışmacılar kimler olacak en çok merakla beklenen konular arasında… 

Masterchef Türkiye 2020 sezonu bölümleri ekrana gelmeye başladı. Geçen sezondan farklı olarak bu sezon eleme kısmı da ekranlarda oluyor. Yarışmacı adayları jüri önüne geliyor ve kendileri için verilen 5 dakika süre içerisinde önceden belirlemiş oldukları yemekleri hazırlamaya başlıyor. Üç jüri üyesine sunduğu yemeklerden en az iki evet alan bir üst tura atlıyor. Tv8 ekranlarında yine mücadele dolu anlar sergileniyor. Peki bu sezonda kimler yer alacak, ne zaman belli olacak?

MasterChef Üst Tura Çıkan 2020 Yarışmacıları
MasterChef Üst Tura Çıkan 2020 Yarışmacıları

2020 Masterchef Türkiye Yarışmasında Kimler Yer Alacak?

Masterchef Türkiye 2020 yarışmacı kadrosu bu sene çok konuşulacak isimlerden meydana gelecek. Sezonun ilk bölümlerinde seçmeler devam ediyor. İlk bölümden yarışmacıların bu sezon çok zorlanacak olduğu gözlemleniyor. Jüri koltuğunda; Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yer alıyor. Üst tura atlayan isimler ise 17 Temmuz 2020 tarihinde yapılan eleme sırasında belli oldu. Üst tura çıkan yarışmacıların listesi, meslekleri ve yaşları ile beraber aşağıda sizlere sunduk.

MasterChef 3’lü Elemeleri Geçen Yarışmacılar

MasterChef Türkiye’de üst tura çıkan yarışmacılar arasından 3’lü eleme turlarını geçen başarılı MasterChef son 16 ya kalacak yarışmacılar:

MasterChef Türkiye 16’ya Kalan Yarışmacılar

MasterChef 3’lü elemeleri geçen yarışmacıların isim listesi:

  1. Selin Aydın
  2. Barbaros Yoloğlu
  3. Serhat Doğramacı
  4. Walison Fonseca
  5. Berker Başmanav
  6. Sedat Tuncer
  7. Ayyüce Kamit
  8. Arem Yüce
  9. Celal Sarıgül
  10. Sefa Okyay Kılıç
  11. Furkan Yalçın
  12. Gülşah Suna
  13. Berk İlter
  14. Esra
  15. Özgül Coşar
  16. Kayhan Özekin

İlk 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Merve Beyaz
  2. Yana Çoban
  3. Selin Aydın
    • İstenilen Yemek: Pastırmalı Humus  
    • Şeflerin Yorumu:
    • En az başarılı olan ve ilk elenen isim: Yana Çoban oldu, nedeni diğerlerine göre biraz daha sıvı ve akıcı olması.
    • İkinci elenen isimi söylemeden önce bu kararda şefler kendi aralarında zorlandıklarını söylediler ve ikinci elenen Merve Beyaz oldu, nedeni: doku olarak kuru olmasıydı.
    • Kazanan: Selin Aydın
    • Bölüm Tekrarını İZLE

 

2.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Deniz Aktuğ
  2. Barbaros Yoloğlu
  3. Murat Kaplan
    • İstenilen Yemek: Asma Yaprağında Barbun
    • Şeflerin Yorumu:
    • İstenilen yemeği en zayıf hazırlayan arkadaş ve ilk elenen arkadaşımız Murat Kaplan, Mehmet şef bir talihsizlik yaşadığını söyledi ve yemeği bilmediği için yapmakta zorlandı, balık sulu kalması gerekirken tam tersini yaptı.
    • İkinci elenen isim Deniz Aktuğ, tabağı başarılı ve yaratıcı olmasına rağmen elenmesinin nedeni Barbaros arkadaşın tarife çok daha uygun yemek hazırlamasıydı
    • Kazanan: Barbaros Yoloğlu
    • Bölüm Tekrarını İZLE

 

3.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Serhat Doğramacı
  2. Soykan Aşkın
  3. Yurdagül Can
    • İstenilen Yemek: 4 Peynirli Niyokki (GNOCCHI)
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim: Soykan Aşkın, Elektrik Elektronik Mühendisi olan Soykan bu aşamaya kadar gelmekten ve hak eden insanların devam etmesinden mutlu, teknik ve yemek bilgisi eksikliğinden dolayı elendi.
    • İkinci elenen isim Yurdagül Can, fazla yumurta koymasından istenilen lezzeti yakalayamadı şefler
    • Kazanan: Serhat Doğramacı, sos dengesi kıvamı ve patates lezzet dengesi çok daha iyi.
    • Bölüm Tekrarını İZLE

 

4.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Walison Fonseca
  2. Burcu Ünal
  3. Mehmet Metehan Karahan
    • İstenilen Yemek: Tatlı: Sufle 
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim: Mehmet oldu, çok dakik bir hata ile sufle üzerinde ki kekin oluşmasına izin vermeden şeflere tabağının hazır olduğunu söyledi, fakat 3 dakikası daha vardı, 1 dakika daha fırında bıraksaydı belki de kazanan isim olabilirdi.
    • İkinci elenen var bu seneki tek üzüldüğüm yarışmacı Burcu Ünal oldu, pişirme tekniği ve derecesinden kaynaklanan sıkıntı ile kekin oluşmasında bütünleşmesinde sorun oldu #burcugerigelsin 🙂
    • Kazanan isim: Walison Fonseca oldu.
    • Bölüm Tekrarını İZLE

 

5.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Berker Başmanav
  2. Berkay Maviduranlı
  3. Alperen Boztepe
    • İstenilen Yemek: Fish and Chips
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim Alperen oldu, patatesin çıtırlığı istenildiği gibi olmadı, çok yağlı ve balıkta da sıkıntı vardı
    • İkinci elenen isim Berkay oldu, bir an için isim benzerliğinden kazandığını sansa da ikinci elenen isim oldu, balığın kaplaması ve sosu kazanan isimden daha iyi olsa da patates bir restoranda sipariş edildiğinde geri gönderilecek kadar çok çok az pişmişti çiğdi.
    • Kazanan isim Berker Başmanav oldu
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

6.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Nafi Kendirci
  2. Mustafa Baran Gür
  3. Sedat Tuncer
    • İstenilen Yemek: Baklava Hamurunda Levrek
    • Şeflerin Yorumu
    • İlk elenen isim Nafi oldu, sosu lezzetli fakat, pişirme tekniğinde yaptığı hata yüzünden (balığı mühürledi) elendi.
    • İkinci Elenen isim Mustafa oldu, nedeni tabağında yufkayı kesmesiydi, yufkayı kesmesiyle balığa ait olan suyu dışa bıraktı, o lezzet tabakta kalması gerekirken kesim tahtasında kaldı, bu bir teknik hatadır,
    • Kazanan isim Sedat Tuncer oldu
    • Bölüm Tekrarını İzle

7.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Ayyüce Kamit
  2. Halit Karaman
  3. Mohammed Ayad
    • İstenilen Yemek: Fransız Soğan Çorbası
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim Mohammed oldu, nedeni dikkatsizliği, düşüncesizliği sonucu oldu, tadım kaşığı ile yemeği karıştırmak ve onu kullanmaya devam etmesi oldu
    • İkinci elenen isim Halit oldu, çok yağlı bir tabakası vardı
    • Kazanan Ayyüce Kamit oldu
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

8.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Arem Yüce
  2. Yakup Can Sıtacı
  3. Batuhan Şendoğan
    • İstenilen Yemek: İslim Kebabı
    • Şef Yorumları:
    • MasterChef Türkiye’de bu sezon ilk oldu ve Mehmet Şef ortada İslim Kebabı göremiyorum diyerek oy vermeyi ret etti
    • İlk elenen isim Yakup oldu, nedeni tabağının içinde kürdan unutması, ve yemek pişirme tekniği kötüydü
    • İkinci elenen isim Batuhan oldu, kıymada ve etinde sorun vardı
    • Kazanan Yarışmacı: Arem Yüce oldu, ortada İslim kebabı yoktu fakat üç yemek arasından en yenilebilir ve iyi olan yemek buydu dendi Somer Şef tarafından.
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

9.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Umut Çakan
  2. Berna Karahaliloğlu
  3. Celal Sarıgül
    • İstenilen Yemek: Steak Tartare (Tatar Bifteği)
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim Umut oldu, Diş hekimi ve üniversitede öğretim üyesi olan Umut bey, yemeğine limon dengesini fazla kaçırınca yemeğin rengi istenilen renkten farklı olarak daha koyu ve tadı daha ağır oldu
    • İkinci elenen isim Berna oldu, yeşillik dengesini ve boyutlarını tutturamayan Berna MasterChef’te bu aşamada elendi
    • Kazanan İsim: Celal Sarıgül oldu, rengi ve tadı istenilen kıvama yakın oldu
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

10.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Bedirhan Koçak
  2. Zafer Gür 
  3. Sefa Okyay Kılıç
    • İstenilen Yemek: Tikka Masala Soslu Tavuk
    • Şeflerin Yorumu
    • İlk elenen isim Zafer oldu, istenilen yemek Hint yemeği olduğu için, pirinç pişirme tekniği Türk usülü olunca istenilen sonuç çıkmadı,
    • İkinci elenen Bedirhan oldu, sos dengesi çok azdı, Hint mutfağının özelliği baharatıyla meşhurdur.
    • Kazanan isim Sefa Okyay Kılıç oldu
    • Somer şefin Sefa’ya söylediği anlamlı sözler:
      • Ne bildiğini biliyorsan senden öğrenirim,
      • Ne bilmediğini biliyorsan sana öğretirim,
      • Ne bildiğini bilmiyorsan seni motive ederim,
      • Ama ne bilmediğini biliyorsan o zaman ciddi sorun olur…
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

11.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Aykan Aykaç
  2. Oktay Uğur
  3. Furkan Yalçın
    • İstenilen Yemek: Ceviche (Seviçe)
    • Şeflerin Yorumu:
    • İlk elenen isim Aykan oldu, tabağın sorunu kesim boyutları ile alakalı, kesim boyutları asitle pişirmeyi etkilediği için teknik bilgi eksikliğinden elendi,
    • İkinci elenen ve tabağında yemeği çerçeveleyen demir kasnağı unuttuğu için -2 ile oylamaya başlayan Oktay oldu, asit, ekşi ve toplam tat anlamında istediklerine ulaşamadılar.
    • Kazanan isim Furkan Yalçın oldu ve finalde yaptığı eleştiri ile Şeflerin sinirini de bozmayı başardı… Umarım bu hatasından ötürü sonraki turda ilk elenen isim olmaz.
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

12.) ve Tarihe Geçen 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları 🙁 :

  1. Gülşah Suna
  2. Beste Yener
  3. Aleyna Mızrak
    • İstenilen Yemek: Künef
    • Şeflerin Künefe Yorumları:
    • Bunların Hiç Biri KÜNEFE DEĞİL! Hiç birinizi seçmek istemiyoruz, üçünüzü de elemek istiyoruz fakat maalesef aranızdan birini seçmek zorundayız, bu tabaklardan hiç birini seçemeyiz, herkesin tabağı çok kötü bu yüzden yeni bir istediğimiz basit bir yemek olacak…
    • Kimisi pekmezi kadayıfın altına yedirmek yerine, tüm kadayıfa yedirmiş, yanıktan fazlası olmayını var, pişirme dengesizliği var, şuan değerlendirebileceğimiz herhangi bir künefe yok… Tabaklarınız da uzaktan, sağından, solundan benzer, künefeye ucundan yaklaşabilen yok.
    • YENİ YEMEK İSTEĞİ!
    • İstenilen 2. Yemek: Poşe Yumurta
    • Gülşah'ın Yumurtası
      Gülşah’ın Yumurtası

      Diğer iki yarışmacı, kendilerine 2. şans verilmesine rağmen 8 dakika içinde yumurta bile yapamadan elendi

    • Kazanan Yarışmacı: Gülşah Suna oldu.
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

13.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Baran Bodur
  2. Berk İlter
  3. Ermancan Gözüm
    • İstenilen Yemek: Dana Pikata / Enginar Püresi
    • Uyarı: Ermancan, yağ yerine sirke kullanarak etini pişiriyordu, Mehmet Şef’in uyarısıyla Sirke olduğunu gören Ermancan tabak çıkardı fakat otomatik ilk elenen isim oldu.
    • Şeflerin Yorumu:
    • Bu tabağı ilk tur yapsaydınız kimseyi geçirmezdik, istenilen yemeği maalesef çıkartamadınız! Biriniz istenilen yemeğe yakın bir yemek çıkardı
    • İkinci elenen isim Baran oldu, planlama hatası ve yemek pişirme süreleri hesaplama hataları…
    • Kazanan isim: Berk İlter oldu.
    • Bölüm Tekrarını İzle

 

14.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Deniz
  2. Esra
  3. Veysel
    • İstenilen Yemek: Croque Madame
    • Şef Yorumları
    • İlk Elenen isim Veysel oldu, nedeni ekmeği bile kızartamaması, istenilen hikayeye uygun ritim yakalayamaması, yumurtanın fazla pişmesi.
    • İkinci Elenen isim Deniz oldu, nedeni çok küçük bir hata, tostunu kapamadan servis etmesi oldu, tek ekmekli tost olmaz.
    • Kazanan isim Esra oldu, kazanmasının nedeni Denizin hata yapmış olması iyi yapmış olması değil.
    • Bölümün Tekrarını İzle

 

15.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Özgül Coşar
  2. Mert Aslan
  3. Fatma Koç
    • İstenilen Yemek: Köfte Piyaz
    • Şef Yorumları
    • İlk Elenen isim Mert oldu, aşırı tuzsuz olmasıyla lezzet kıvamının yakalayamaması ve soğan boyutlarının büyük olması nedeniyle elendi.
    • İkinci Elenen isim Fatma oldu, maalesef köfte piyaz yapamadı, piyaz yapmayı bilmediği için bizim oralarda böyle yapıyorlar diyerek fasulyeyi garnitür yaptı…
    • Kazanan isim Özgül Coşar oldu. yumurtanın, köftenin, ve piyazının çok iyi olmasıyla kazandıı
    • Bölümün Tekrarını İzle

 

16.) 3’lü (Üçlü) Eleme Turu Yarışmacıları:

  1. Gizem Çoban
  2. Can Güngör
  3. Kayhan Özekin
    • İstenilen Yemek Alinazik 
    • Şef Yorumları
    • İlk Elenen isim Can oldu, Canavar Can bu sefer istediğini alamadı
    • İkinci Elenen isim Gizem oldu,
    • Kazanan isim Patlıcanın tarihine kadar bilen ve şefleri şaşırtan Kayhan Özekin oldu.
    • Bölümün Tekrarını İzle

 

MasterChef Üst Tura Çıkan 2020 Yarışmacıları

  1. Veysel Yaşar 
    Yaşı: 25
    Mesleği: Öğretmen
    Sosyal Medya Hesapları: Veysel Yaşar Instagram
  2. Dilara Türüt
    Yaşı: 19
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Dilara Türüt Instagram
  3. Umut Çakan
    Yaşı: *
    Mesleği: Diş Hekimi ve Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi
    Sosyal Medya Hesapları: Umut Çakan Instagram
  4. Walison Fonseca
    Yaşı: 34
    Mesleği: Aktör
    Sosyal Medya Hesapları: Walison Fonseca Instagram
  5. Rezzan Atan
    Yaşı: 28
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Rezzan Atan Instagram
  6. Merve Beyaz
    Yaşı: 35
    Mesleği: İşletmeci / Beyaz Tatlar Workshop Atölyesi
    Sosyal Medya Hesapları: Merve Beyaz Instagram
  7. Berk İlter
    Yaşı: 20
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Berk İlter Instagram
  8. Soykan Aşkın
    Yaşı: 38
    Mesleği: Elektrik Elektronik Mühendisi
    Sosyal Medya Hesapları: Soykan Aşkın Instagram
  9. Burcu Ünal
    Yaşı: 34
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram*
  10. Yurdagül Can
    Yaşı: 52
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Yurdagül Can Instagram
  11. Mohammed Ayad
    Yaşı: 26
    Mesleği: Foto Model
    Sosyal Medya Hesapları: Mohammed Ayad Instagram
  12. Hazal Taşbek
    Yaşı: 25
    Mesleği: Oyuncu
    Sosyal Medya Hesapları: Hazal Taşbek Instagram
  13. Berna Karahaliloğlu
    Yaşı: 30
    Mesleği: İnsan Kaynakları Uzmanı
    Sosyal Medya Hesapları: Berna Karahaliloğlu Instagram
  14. Beste Yener
    Yaşı: 25
    Mesleği: Öğretmen
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  15. Oktay Uğur
    Yaşı: 27
    Mesleği: Aşçı ve Pizza Ustası
    Sosyal Medya Hesapları: Oktay Uğur Instagram
  16. Ebru Has
    Yaşı: 28
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Ebru Has Instagram
  17. Kayhan Özekin
    Yaşı: 33
    Mesleği: Garson
    Sosyal Medya Hesapları: Kayhan Özekin Instagram
  18. Sefa Okyay Kılıç
    Yaşı: 24
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Sefa Okyay Kılıç Instagram | Sefa Okyay Kılıç Youtube
  19. Eylem Gür
    Yaşı: 25
    Mesleği: Hemşire
    Sosyal Medya Hesapları: Eylem Gür Instagram
  20. Sedat Tuncer
    Yaşı: 32
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Sedat Tuncer Instagram
  21. Gülşah Suna
    Yaşı: 28
    Mesleği: At Antrenörü
    Sosyal Medya Hesapları: Gülşah Suna Instagram
  22. Selin Aydın
    Yaşı: 29
    Mesleği: Özel Sektör
    Sosyal Medya Hesapları: Selin Aydın Instagram
  23. Aykan Aykaç
    Yaşı: 28
    Mesleği: Çiftçi
    Sosyal Medya Hesapları: Aykan Aykaç Instagram
  24. Asiye Karakoç
    Yaşı: 42
    Mesleği: Zihinsel Engelli Öğretmeni
    Sosyal Medya Hesapları: Asiye Karakoç Instagram
  25. Gamze Günalp
    Yaşı: 25
    Mesleği: Öğrenci / Pasta Şefi
    Sosyal Medya Hesapları: Gamze Günalp Instagram | Gamze Günalp Youtube
  26. Mehmet Gökçeöz
    Yaşı: 39
    Mesleği: Müşteri Yöneticisi / MasterChef Somer Şef İkizi 🙂
    Sosyal Medya Hesapları: Mehmet Gökçeöz Instagram
  27. Barbaros Yoloğlu
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Barbaros Yoloğlu Instagram
  28. Tanya Kilitkayalı
    Yaşı: 28
    Mesleği: Öğretim Üyesi
    Sosyal Medya Hesapları: Tanya Kilitkayalı Instagram
  29. Hasan Aktaş
    Yaşı: 23
    Mesleği: Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğrencisi / Pasta Şefi
    Sosyal Medya Hesapları: Hasan Aktaş Instagram
  30. Can Güngör
    Yaşı: 23
    Mesleği: Öğrenci
    Sosyal Medya Hesapları: Can Güngör Instagram | Canavar Can Güngör Youtube
  31. Çağla Levent
    Yaşı: 31
    Mesleği: Ev Hanımı
    Sosyal Medya Hesapları: Çağla Levent Instagram
  32. Deniz Aktuğ
    Yaşı: 27
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Deniz Aktuğ Instagram
  33. Alican Barut
    Yaşı: 30
    Mesleği: İşletmeci / Yelken Eğitmeni
    Sosyal Medya Hesapları: Alican Barut Instagram
  34. Fatma Koç
    Yaşı: 34
    Mesleği: Öğretmen
    Sosyal Medya Hesapları: Fatma Koç Instagram
  35. Gizem Çoban
    Yaşı: 25
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram*
  36. Zafer Gür 
    Yaşı: 29
    Mesleği: İşletme Sahibi Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram*
  37. Karya Tekir
    Yaşı: 21
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Karya Tekir Instagram
  38. Bedirhan Koçak
    Yaşı: 23
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Bedirhan Koçak Instagram
  39. Sertaç Tokyay
    Yaşı: 23
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Sertaç Tokyay Instagram
  40. Sertaç Tokyay
    Yaşı: 23
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Sertaç Tokyay Instagram
  41. Ayyüce Kamit
    Yaşı: 24
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Ayyüce Kamit Instagram
  42. Mert Medetoğulları
    Yaşı: 23
    Mesleği: Nörofizyoloji Teknikeri
    Sosyal Medya Hesapları: Mert Medet Instagram
  43. Kerim Efecioğlu
    Yaşı: 47
    Mesleği: Aşçı / Seyyar İşletmeci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  44. Ermancan Gözüm
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  45. Ayla Sönmez
    Yaşı: 45
    Mesleği: Öğretmen
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  46. Deniz Mutlu
    Yaşı: 26
    Mesleği: Psikolog
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  47. Sinan Başkurt
    Yaşı: 18
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  48. Enes Aykaç
    Yaşı: 23
    Mesleği: Tarih Öğretmeni
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  49. Didem Devay
    Yaşı: 26
    Mesleği: İnşaat Mühendisi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  50. Necip Ertal
    Yaşı: 25
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  51. Demir Elidemir
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  52. Erdoğan Cem
    Yaşı: 31
    Mesleği: İşletme Sahibi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  53. Ege Pakalın
    Yaşı: 27
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  54. Yakup Can Sıtacı
    Yaşı: 22
    Mesleği: Basketbol Antrenörü
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  55. Aleyna Mızrak
    Yaşı: 18
    Mesleği: Öğrenci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  56. Mehmet Metehan Karahan
    Yaşı: 23
    Mesleği: Komi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  57. Duygu Acarsoy
    Yaşı: 35
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  58. Serhat Doğramacı
    Yaşı: 23
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  59. Nafi Kendirci
    Yaşı: 28
    Mesleği: Turist Rehberi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  60. Mert Aslan
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  61. Zeynep Yılmazok
    Yaşı: 36
    Mesleği: İşletmeci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  62. Arem Yüce
    Yaşı: 22
    Mesleği: İşletmeci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  63. Oya Çelik
    Yaşı: 30
    Mesleği: Yönetici
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  64. Batuhan Şendoğan
    Yaşı: 22
    Mesleği: Gastoranomi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  65. Tanju Sarıdikmen
    Yaşı: 31
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  66. Yana Coşkun
    Yaşı: 26
    Mesleği: Asistan
    Sosyal Medya Hesapları: Yana İnstagram Instagram
    Yana Coşkun’un İlham Perisi Arkadaşı İnstagramı: MasterChef Yana arkadaşı ilham perisi instagramı
  67. Berker Başmanav
    Yaşı: 24
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  68. Eray Aksungur
    Yaşı: 23
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  69. İsmail Tezel Çotuk
    Yaşı: 18
    Mesleği: Aşçı / Öğrenci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  70. Celal Sarıgül
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  71. Büşra Uygur
    Yaşı: 25
    Mesleği: Çevre Mühendisi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  72. Mustafa Baran Gür
    Yaşı: 20
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  73. Berkay Maviduranlı
    Yaşı: 19
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  74. Halit Karaman
    Yaşı: 26
    Mesleği: Garson
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  75. Murat Kaplan
    Yaşı: 24
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  76. Özgül Coşar
    Yaşı: 36
    Mesleği: Gıda Mühendisi
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  77. Furkan Yalçın
    Yaşı: 20
    Mesleği: Pastacı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  78. Aycan Afacan
    Yaşı: 23
    Mesleği: Pastacı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  79. Uğur Yılmaz Denir
    Yaşı: 26
    Mesleği: Aşçı
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  80. İbrahim Şenel
    Yaşı: 31
    Mesleği: Sörf ve Yelken Takım Sahibi ve Antrenörü
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram
  81. Alperen Boztepe
    Yaşı: 22
    Mesleği: Öğrenci/İşletmeci
    Sosyal Medya Hesapları: Instagram

üst tura geçmeyi başaran MasterChef yarışmacıları oldu. Bir sonraki MasterChef Türkiye yeni bölümünde 3’lü elemeye geçiliyor ve artık yavaş yavaş yarışmanın asıl başlayacağı noktaya geliyoruz. Tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz.

MasterChef Türkiye 2020 Yeni Kadrosu 

Masterchef Türkiye 2020 yeni kadrosu belli oldu. 17 Temmuz 2020 tarihinde ilk bölümü yayınlanan Masterchef Türkiye; eleme bölümünde yarışmacıları beş dakika süre ile teste aldı. Bu sürede yemeklerini istenilen lezzette, yetiştiren ve başarılı olan kişiler bir üst tura aldı. Bir üst turda yerini alacak yarışmacılar şu şekilde;

  • Veysel Yaşar; 25 yaşında, Diyarbakırlı ve fizik öğretmeni. Üç evet alarak bir sonraki tura atladı. 
  • Umut Çakan; Edirneli yarışması, bir yandan diş hekimliği yaparken bir üniversitede öğretim üyesi olarak da yer alıyor. Üç evet alarak bir üst tura çıktı. 
  • Dilara Türüt; Aslen Rizeli 19 yaşındaki genç kız üç evet alarak bir üst tura çıkanlar arasında yer alıyor. 
  • Merve Beyaz; Danilo ve Somer şeften evet alarak bir üst tura atlayan 35 yaşındaki yarışmacı oldu. 
  • Berk İlter;  20 yaşında aşçılık yapan genç yarışmacı 3 evet alarak üst tura çıktı. 
  • Soykan Aşkın; aldığı risk sayesinde tüm şeflerden evet oyu aldı.
  • Burcu Ünal; Çin mantısı ile ekranlara gelen yarışmacı üç evet ile üst tura çıkanlardan oldu.
  • Yurdagül Can ; Danilo ve Somer şefin oyları ile bir üst tura çıktı. 
  • Mohammed Ayad; geçen sene ilk turdan elenen yarışması bu sene üç evet alarak bir üst tura çıktı. 
  • Hazal Taşbek; Üç jüriden evet oyunu alarak bir üst tura çıktı.
  • Berna Karahaliloğlu; Zerdeçal soslu levrek ile ekranlara gelen yarışmacı bir üst tura Somer ve Danilo şefin iki evet oyu ile çıktı. 
  • Walison Fonseca; Mehmet ve Danilo şefin oyları ile bir üst tura çıktı.
  • Beste Yener; Somer ve Danilo şefin oyları ile bir üst tura çıkmaya hak kazandı. 
  • Oktay Uğur; Pizza ustası yarışmacı Mehmet ve Danilo şefin oyları ile üst tura çıktı.
  • Ebru Has; Tüm şeflerden evet oyu alarak üçlü düello turuna çıkmayı başardı. 
  • Rezzan Atan; Somer ve Mehmet şefin oyları ile üst tura çıktı. 
  • Kayhan Özekin; Şeflerden iki evet oyu alarak üst tura çıkanlardan…
  • Sefa Okyay Kılıç ; Üç jürinin de beğenisini kazanarak üst tura atladı. 
  • Eylem Hür; Mehmet ve Danilo şeften oyunu alarak üst tura atlamayı başardı. 
  • Sedat Tuncer; Borbulan soslu levrek ile üç evet alarak üst tura çıktı. 
  • Gülşah Suna; Mehmet ve Danilo şefin oyları ile üst tura atladı. 
  • Selin Aydın; Somer ve Mehmet şefin takdiri ile üst tura çıktı. 
  • Aykan Aykaç; İkinci tura üç evet oyu ile çıkmayı başardı. 
  • Asiye Karakoç; Jürilerin hepsinden evet alarak bir üst tura çıktı. 
  • Gamze Günalp; Somer ve Mehmet şef takdiri ile üst tura atladı. 
  • Mehmet Gökçeöz; Somer ve  Mehmet şefin verdiği oy ile ikinci tura yükselen yarışmacılardan. 
  • Barbaros Yoloğlu; Özel solu levreği ile üç jüriden de takdir alarak bir üst tura çıktı. 
  • Tanya Kilityalı; Takdirleri toplayarak üç evet ile üst tura çıktı. 
  • Hasan Aktaş; Somer ve Mehmet şefin takdiri ile üst tura çıktı. 
  • Can Güngör; Somer ve Mehmet şefin beğenisi ile üst tura atladı. 
  • Çağla Levent; Üç evet oyu sayesinde bir üst tura atladı. 
  • Deniz Aktuğ; Somer ve Danilo şeften almış olduğu evet oyu ile bir üst tura atladı. 
  • Alican Barut; Ot festivalinde üçüncülüğü olan yarışmacı bir üst tura atladı. 
  • Fatma Koç; Üç şef tarafından verilen evet oyu ile bir üst tura çıktı. 
  • Gizem Çoban; Mehmet ve Danilo şefin oyları ile bir üst tura çıkan yarışmacılardan  bir tanesi olmayı başardı. 
  • Zafer Gür; Mehmet ve Danilo şef tarafından gelen evet oyu ile bir üst tura çıkan yarışmacı oldu.

İlerleyen günlerde yapılacak üçlü kapışmadan sonra tam takım kadrosu belli olacak. Herkesin merakla beklediği üst tur önümüzdeki günlerde olacak. 

Bir önceki yazımız olan Starbucks Bardak Boyları başlıklı makalemizde starbucks bardak, Starbucks Bardak Boyları ve starbucks bardak çeşitleri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe