Lifebox Nedir? LifeBox Ne İşe Yarar?

ecan system lpCd lifebox sifre sifirlama

LifeBox, Türkiye’nin büyük GSM şirketlerinden biri olan ve aynı zamanda en fazla müşteri sayısına sahip firmalardan olan Turkcell’in sunduğu hizmetlerden birisidir. LifeBox sayesinde fotoğraflarınızı, videolarınızı, dökümanlarınızı ve diğer tüm dosyalarınızı güvenli bir biçimde saklayabilir, online platformun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Turkcell LifeBox Ne İşe Yarar?

1. Lifebox uygulaması sayesinde akıllı cep telefonunuzun yedeklerini çok kolay bir şekilde alabilirsiniz.
2. Belirlemiş olduğunuz şifre ve kullanıcı adı ile internet ortamında giriş yaparak; dilediğiniz herhangi bir veriyi yedekleyebilir, yedeklenen dosyalarınıza erişebilirsiniz.
3. Bir başka akıllı telefondan bir başka akıllı telefona veri gönderebilir ya da alabilirsiniz.
4. Akıllı cep telefonunuz çalınırsa, kaybolursa ya da içerisindeki dosyalara ve verilere herhangi bir sebep ile erişemez; veriler zarar görürse Lifebox uygulaması sayesinde yedeklerinize yeniden kolaylıkla erişebilirsiniz. Üstelik herhangi bir zarar görmeleri olası da değildir.
Turkcell LifeBox Nasıl Üye Olunur ? Ücreti Ne Kadar ?
Lifebox, Turkcell’in yayımlamış olduğu ücretli bir bulut depolama alanıdır. Sistemin iyi olmasından dolayı, sunucu masrafları ve benzeri giderleri için ücretli üyelik sistemi bulunmaktadır. Ücretli üyelik sistem tarifeleri;
1. 50 GB bulut depolama alanı için aylık 4 TL
2. 500 GB bulut depolama alanı için aylık 10 TL
2.5 TB bulut depolama alanı için aylık 20 TL olarak belirlenmiştir.
Turkcell Lifebox servisinden yararlanabilmek için, akıllı telefonunuzun işletim sistemine göre App Store ya da Google Play Store’a giriş yaparak arama bölümünden Lifebox araması yapın ve uygulamayı akıllı telefonunuza, tabletinize indirin.

Uygulamayı indirdikten sonra açarak üyelik oluşturmanız gerekecektir. Üyelik oluşturarak; giriş yapabilir ve size en uygun olan abonelik seçeneğini seçerek, başlatabilirsiniz. Bunun ardından 1 aylık süreniz başlayacaktır. Kolaylıkla yedeklemek istediğiniz verileri, uygulamaları, fotoğrafları, videoları, sesleri ve diğer tüm dosyalarınızı seçebilir, internet hızınıza bağlı olarak birkaç dakika içerisinde tüm yedekleme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Nasıl İptal Edilir?

Turkcell Lifebox abonelik iptali gerçekleştirebilmeniz için müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Turkcell müşteri hizmetlerini aramak ve aboneliğinizin iptal edilmesini talep etmek. Ya da Digital Operatör uygulamasından paketlerim sayfasından iptal edebilirsiniz. Digital operatör uygulaması hakkında daha fazla bilgi için:

50GB lifebox bedava paket

50 GB Lifebox bedava yükleme alanı paketi kazanma şansı için digital operatörüm uygulamasından “Salla Kazan” kısmına girip bu alanda şansınızı denemek olacaktır, %10 bir şansınız mevcut, bununla beraber turkcell bedava internet paketi de kazanabilirme şansınız bulunmakta.

pin

Bir önceki yazımız olan Kurumsal ve ya İsim E-Posta Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde E-Posta Nasıl Açılır? hakkında bilgiler verilmektedir.