LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır
Google Haberlere Abone Ol

LG televizyon internet bağlantısı nasıl yapılır sorusu, özellikle LG smart TV satın alanların sorduğu ilk sorulardan birisidir. Akıllı TV’lerin arasında olan LG smart TV’nun tüm akıllı özelliklerin kullanmak için internete bağlanılması zorunludur.

İnternete bağlanmayan bir akıllı televizyonun smart özelliklerini kullanmak söz konusu bile olamaz. Ağ erişimi olmadan cihazın yeni uygulamalarının ya da sistem güncellemelerinin indirilmesi mümkün değildir. Ayrıca Netflix, Youtube ve Spotify gibi herhangi bir akıllı TV’nin kullanımı için gerekli olan yazılımların da çevrimdışı olması söz konusudur.

Markanın en yeni modellerinde internet bağlantısı için harici kablo veya adaptör gerekmemektedir. Bu nedenle, LG akıllı TV’nizi bir Wi-Fi ağına nasıl bağlayacağınızı öğrenmek için bir kullanma kılavuzunun iyice incelenmesi yeterli olacaktır. LG televizyoni internete bağlamak için bir usta getirmenize hiç gerek yoktur.

Aldığınız LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?

LG televizyonu internete bağlamak için ilk yapılması gereken, televizyonun uzaktan kumandasını elinize almak ve akıllı TV’yi açmaktır. Sonrasında ise ayarlar düğmesine basılması gereklidir. Ardından yapılması gereken işlem, ayarlar ekranında, “Ağ” bölümüne gitmek için kumanda üzerindeki yön oklarının kullanılmasıdır. Bu işlemin de gerçekleştirilmesinin ardından yapılacak diğer işlem uzaktan kumandada bulunan “OK” tuşuna basmak ve işlemi onaylamaktır. Uzaktan kumanda üzerinden bu işlem yapıldıktan sonra sıra “Ağ Bağlantısı” seçeneğini seçmek ve ardından onaylamaya gelmektedir.

LG televizyon internet bağlantısı nasıl yapılır denildiğinde ekranda görülen “Bağlantıyı Başlat” seçeneğinin onaylanması gerektiği bilinmelidir.

İşlemin devam etmesi ve LG televizyonun internete bağlanması için atılması gereken adım,. Wi-Fi ağının seçilmesi ve yine uzaktan kumandanın üzerinde bulunan “OK” ile onaylanmasıdır.

Bu işlemin tamamlanmasından sonra ekranda sanal klavye görülecektir. Wi-Fi bağlantı şifresinin girilmesi için bu sanal klavye kullanılmalıdır. Televizyon ekranında görüntülenen “Tamam” yazılım tuşu seçilerek erişim onaylanmalıdır.

Sonrasında “Tamam” seçeneği seçilerek işlemin bir kez daha onaylanması gereklidir.

Sıra kablosuz bağlantının kurulmasını beklemeye gelmiştir. Kurulum tamamlandıktan sonra “Bitti” seçeneği seçilmeli ve ardından onaylanmalıdır.

LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır
LG Televizyon İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır

İşlemler Sıra ile Yapılmalı

LG televizyon internet bağlantısı nasıl yapılır denildiğinde elbette bu işlemlerin sırası ile yapılması gereklidir. Yapılan işlemin bitmesi beklenmelidir. Aksi takdirde bağlantı kurulumunun yeniden baştan yapılması gereklidir.

Peki LG televizyon internete bağlanmazsa ne yapılmalıdır? Aslında sorun ağın başarısız olmaya başlamasıdır. Bunun Wi-Fi modem/yönlendiricinin çok iyi olmamasından TV’nin evdeki konumuna ve hatta ağ kullanımının aşırı yüklenmesine kadar birçok nedeni vardır.

 

Yapılması gereken il işlem mümkünse bir ağ kablosu kullanmaktır. Eski moda Ethernet kablosu, istikrarlı bir İnternet bağlantısı sağlamanın en güvenli yolu olmaya devam etmektedir. Wi-Fi bağlantıları daha yavaş olma ve parazite maruz kalma eğilimi gösterirken, kablo daha yüksek hız (yönlendirici, bağlantı planı ve Smart TV kapasitesi ile sınırlıdır) ve daha az paket kaybıyla veri iletiminde daha fazla güvenilirlik sağlar.

4K TV’si olanlar ve 2160p videoları akış yoluyla izlemek isteyenler için kablolu bağlantı önemlidir, ancak bunların tümü TV’nizin nerede olduğuna ve yönlendiriciden ne kadar uzakta olduğuna bağlıdır. Bu da kabloların kullanımını olanaksız hale getirebilir.

Yönlendiricinizi Ve/Veya Smart TV’nizi Konumlandırın

Duvarlar Wi-Fi sinyalinin TV’ye ulaşmasını engeller. İletişime izin veren yeni bir pozisyon aramak iyi bir sonucu vermektedir. İdeal olanı yönlendiricinin TV’den çok uzakta olmamasıdır. Böylece internetin sorunsuz çalışması mümkündür.

LG televizyon internet bağlantısı nasıl yapılır denildiğinde bu adımların hepsi kusursuz bir şekilde atılırsa, televizyondan internete bağlanmak çok kolay olacaktır. Ayrıca internete giriş için televizyonun kumandasını kullanmak yeterlidir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close