Lastik Tamir Kiti Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı

Lastik Tamir Kiti Nedir? Nasıl Kullanılır? Fiyatı
niburya sesli konuşma

Gelin öncelikle lastik tamir kiti kullanımından ve fiyatından önce sizlere lastik tamir kiti nedir onu açıklayalım; Aracınızla yolda giderken bir andan istenmeyen bir şekilde lastiğiniz patlayabilir. Kırsal alanlarda ya da bakımsız yollarda lastik patlaması gibi durumların olması da çok olası bir durum.

Böyle zamanlarda ise acelesi olan ya da lastik değiştirmeyi bilmeyen kişiler için oldukça işe yarayacak olan bir yardım kiti aslında. Bu pratik çözüm sayesinde yolunuza rahatlıkla devam edebilirsiniz ya da en yakındaki bir lastikçiye gidip içinizin rahat etmesi için lastiğinizi değiştirebilirsiniz. Havası boşalmış olan lastiğin belli bir basınca kadar getirilmesine yardımcı oluyor.

Lastik tamir kiti nasıl ve ne için kullanılır?

Lastik tamir kiti, bir sprey şeklinde ve küçük boyutlarda olduğu için aracınızda fazla yer kaplamadan taşımanız oldukça kolay. Böylelikle ani durumlarda kurtarıcınız olabilir. Hızlı ve kolay kullanım imkânı sağladığı için de oldukça tercih edilen bir ürün. Bu ürün lastiğe herhangi bir zarar vermiyor.

Bu sayede yedek lastik taşımanıza ve yolda uzun süre durup olabilecek tehlikelere ya da zaman kaybına yol açmamanıza yardımcı olacak bir hayat kurtarıcı kit diyebiliriz. Bu lastik kitiyle, lastikleri 20 psi’ye kadar şişirmeniz mümkün ama gerekli olan basıncı sağlamanız için yeterli değil. Sadece sizi bir süre için gayet idare edecektir.

Ürünü saklarken dikkat edin!

Her ne kadar küçük ve etkili görünse de bu ürünü doğru muhafaza etmek gerekmektedir. Kesinlikle güneş altında bırakılmamalıdır, aksi takdirde patlayıcı ve yanıcı etkileri olabilir.

Lastik Tamir Kiti Uygulama şekli

lastik tamir kiti içerisinde bazen kimyasal bir ürün olduğu için eldiven kullanarak uygulamayı yapmanız ve cilt sağlığı için daha doğru olacaktır.

  1. Kiti kullanmadan önce güzelce çalkalayın. Ürünün iç formu biraz köpük şekline benzeyen bir yapıdadır.
  2. Sonra forma kapağını açın ve ürünün ince hortum şeklindeki kısmını lastik sibobuna yerleştirin.
  3. Daha sonra spreyin düğmesine basarak, kutunun içindeki sıvı şeklindeki şeyin tam olarak lastiğin içine gittiğinden emin olun. 
  4. Lastik şişene kadar bunu yapmaya devam edin. 
  5. Bu işlemi uyguladıktan sonra ise aracı hemen hareket ettirmeniz gerekiyor ki bu sıvı lastik içine yayılmış olsun. 
  6. Bu işlemi uyguladıktan sonra en yakın benzin istasyonu ya da tamirciye ulaşarak lastiğin olması gereken basıncına ayarlayın. Lastiğin patlamasına neden olan cisim hala lastiğin üzerinde ise çıkarmamanız gerekiyor. Çünkü bu cisim aslında daha fazla bir hava çıkını engellemeye yardımcı oluyor. Buna dikkat ederek bu adımları uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.
  7. Çok pratik ve zaman kaybınızı önleyecek olan bir işlem gerçekten. Tüm otomobil modellerinde, motosikletlerde, bisikletlerde kullanıma oldukça uygundur.
Lastik Tamir Kiti Kullanımı ve Fiyatı

Lastik Tamir Kiti Kullanımı ve Fiyatı

Lastik tamir kitiniz yoksa ne yapacaksınız?

Arabanızda yedek lastik varsa değişim yapmanız gerekecektir. Eğer lastik değiştirmeyi bilmiyorsanız ya da yedek lastiğiniz yoksa yakınlarda olan bir servisi arayarak yardım talep edebilirsiniz. Bu gibi durumlar için lastik tamir kiti yapılmış en güzel icat olabilir gerçekten.

Lastik Tamir Kiti Fiyatı

Lastik tamir kiti fiyatlarını merak ettiyseniz genel olarak fiyat aralıkları ürün kalitesini bağlı olarak değişiyor olsa da lastik tamir kiti fiyatı 25₺ – 35 ₺ arasında ki ürünler işinizi görecektir. Lastik tamir kitini kullanırken tekrar etmekte fayda var cilt sağlığınızı korumak amacıyla eldiven takmayı unutmayın, bu yüzden lastik tamir kiti alırken beraberinde eldiven de almanız faydalı olacaktır.

Bu makalemizde sizlere lastik tamir kitinin nedir sorusuna yanıt olarak kısa açıklayıcı bir dilde anlattık, beraberinde kullanımını ve kolay uygulanabilir olduğunu dile getirdik, hayat kurtaran bir ürün olduğunu da söylememize gerek yok, acil bir yolculukta az çok sizi idare edebilecek bir ürün, şimdiden hayırlı ve kazasız belasız yolculuklar diliyoruz ve yanınızda lastik tamir kitinizi eksik etmeyin hayırlı günler diliyoruz.

Lastik Tamir Kiti Satın Al

Lastik tamir kitini internet üzerinden e-ticaret siteleri üzerinden almak istiyorsanız lastik tamir kitinin fiyatını yukarıda belirttik, internetten satın almak istiyorsanız HepsiBurada sitesi üzerinden tüm tedarikçilere tek bir platformda ulaşabilirsiniz. Tek bir platform üzerinden de tüm satıcılara ulaşabilir ve lastik tamir kiti ürünlerinin kıyaslamasını kendiniz yapabilir ve beraberinde otomobile uygun gördüğünüz lastik tamir kitini satın alabilirsiniz,

pin

Bir önceki yazımız olan Ucuz ve En Az Yakan Arabalar 2020 Güncel Liste başlıklı makalemizde en az yakan arabalar, en az yakan arabalar dizel ve en az yakan ucuz arabalar hakkında bilgiler verilmektedir.