Kilidi Bozulan Araba Kapısı Nasıl Açılır?

ecan system ewFV kilitli araba kapisi acma

Kilidi bozulan araba kapısını açmak bazen tam bir işkenceye dönüşebiliyor. Kimi zaman en büyük kurtarıcımız olan anahtarlar; bu tip durumlarda ise en büyük kabusumuz haline gelebiliyor.

Genellikle kilidi bozulan ya da unutulan araba kapısı için çilingirlere başvurulur. Fakat çilingirler; 100 TL ila 250 TL arasında bir ücret talep ettiğinden dolayı; bu birçok araç sahibinin ve sürücünün son tercihi olmaktadır. Bu sebeple araç sahipleri kendi başlarının çarelerine bakıyor; anahtarsız araba kapısı açma yöntemlerini uyguluyorlar.

Kilidi bozulan arabanın kapısı nasıl açılır sorusu; birçok talihsiz sürücünün başına çoğu zaman olmasa da; arada bir geliyordur. Arabanızın kilidi bozulmuşsa ya da arabanızın kilidini içeride unutmuşsanız; panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda yer alan birkaç taktik ile kilidinizi kolaylıkla açabilir ve büyük masraflardan kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı Bağcığı İle Araba Kapısı Nasıl Açılır ?

Yöntemi anlatmaya geçmeden hemen önce; bu yöntemin yalnızca eski modelli araçlarda işe yaradığını belirtmekte fayda var. Ayakkabı bağcığıyla araba kapısı açabilmek için; uzun bir ayakkabı bağcığının tam orta kısmına bir düğüm atın fakat düğümü sıkıca bağlamayın. Düğümün ortası boş olsun. Bu sayede çektiğiniz taktirde; kilit butonunu sıkıştırarak açmanızı sağlayacaktır.

Ayakkabı bağcığını araç kapısının üst kısmına sokarak, kilit mandalına kadar indirin. Ayakkabı bağcığınıza attığınız düğümü kilit mandalına geçirerek çekin ve mandalı yukarı doğru kaldırın. Bu işlemin ardından kilidiniz açılacaktır.

Tel İle Kilitli Arabanın Kapısını Açma Yöntemi

Aracınız ister eski model olsun isterse son çıkan araçlardan biri. Bu yöntem ile herhangi bir arabanın kapısını kolaylıkla açabilirsiniz. Yöntemi uygulayabilmek için ihtiyacınız olan tek şey yalnızca bir tel. Sert bir teli; kilit mandalına göre bükün. Sonrasında ise arabanın üst kısmından tutarak hafifçe aralayın ve teli buradan; kilidin olduğu yere doğru uzatın. Son olarak ise aracınızın kilidini tel yardımı ile içeriden açın.

Bu yöntemi uygularken; kullandığınız malzemenin arabanıza zarar vermeyeceğinden emin olun. Öte yandan bu sıralanan yöntemler; yalnızca anahtarı içeride kalan ya da kilidi bozulan araç kapısını açmak isteyen araç sahiplerine yöneliktir.

 

 

 

pin

Bir önceki yazımız olan Turkcell Kurumsal Online İşlemler Merkezi Nedir başlıklı makalemizde turkcell kurumsal online, turkcell kurumsal online işlemler ve turkcell kurumsal online işlemler @ turkcell com tr hakkında bilgiler verilmektedir.