Katar Buyruğu Al Sani: Ankara’da Katar-Türkiye iştiraki konusunda başarılı bir görüşme tipi gerçekleştirdim

katar buyrugu al sani ankarada katar turkiye istiraki konusunda basarili bir gorusme tipi gerceklestirdim
Google Haberlere Abone Ol

DOHA (AA) – Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, “başarılı” bir ziyaret olarak değerlendirdiği Türkiye temaslarını tamamlayarak &uuml …

DOHA (AA) – Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, “başarılı” bir ziyaret olarak değerlendirdiği Türkiye temaslarını tamamlayarak ülkeden ayrıldı.

Buyruk Al Sani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kardeşim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ankara’da Katar-Türkiye iştiraki konusunda başarılı bir görüşme çeşidi gerçekleştirdim.” sözünü kullandı.

Katar-Türkiye halklarının uygunluğu ve menfaati için sürekli gelişen bu iştiraki pekiştirmek emeliyle her iki ülkenin imkanlarını daha fazla kullanmaya karar verdiklerini aktaran Al Sani, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birtakım sıkıntılar, milletlerarası ve bölgesel gelişmelere ait görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

Buyrukluk Divanı’ndan yapılan yazılı açıklamada da, Katar Buyruğu Al Sani’nin ziyaretini tamamlarken, gösterdiği “sıcak karşılama” sebebiyle Erdoğan’a teşekkür ettiği, Türk halkı ve Cumhurbaşkanı’na ilerleme ve refah dileklerinde bulunduğu söz edildi.

Stratejik iştiraki güçlendirmede kararlılık bildirisi

Açıklamada ayrıyeten, “Katar ve Türkiye tarafları, gerçekleştirdiği görüşmelerde, iki ülke ortasındaki güçlü kardeşlik bağlarını ve çeşitli alanlarda stratejik paydaşlığı güçlendirmeye devam etme konusunda istekli ve kararlı olduklarını teyit etti.” denildi.

Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, Türkiye ve Katar ortasında çeşitli alanlarda gelişen ikili alakalar çerçevesinde düzenlenen Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı için bugün Ankara’ya gelmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Buyruğu Al Sani’nin başkanlık ettiği toplantıda iki ülke ortasında 10 muahede imzalandı.

Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite toplantılarının birincisi 2015’te Doha’da, ikincisi 2016’da Trabzon’da, üçüncüsü 2017’de Doha’da, dördüncüsü 2018’de İstanbul’da, beşincisi 2019’da Doha’da düzenlenmişti.

Doha haberleri ve Genel kategorisinde yer alan Katar Buyruğu Al Sani: Ankara’da Katar-Türkiye iştiraki konusunda başarılı bir görüşme çeşidi gerçekleştirdim haberini okudunuz.

Yazar: Serdar Bıtmez,Hacer Başer, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Oğuzhan Çal

Bir önceki yazımız olan ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 268 bin 404'e çıktı başlıklı makalemizde Vaka hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe