İstanbulkart HES kodu eşleşmesi nasıl yapılır? HES kodu İstanbulkart zorunluluğu başladı

istanbulkart hes kodu eslesmesi nasil yapilir hes kodu istanbulkart zorunlulugu basladi wpsOQsC1
Google Haberlere Abone Ol

Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni düzenleme kararları sonucunda artık, vatandaşlar şehir içi ulaşımlarda …

istanbulkart hes kodu eslesmesi nasil yapilir hes kodu istanbulkart zorunlulugu basladi 0 FavQUfrN

Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan yeni düzenleme kararları sonucunda artık, vatandaşlar şehir içi ulaşımlarda İstanbulkart’larına Hes kodu yüklemeleri gerekmektedir. Peki İstanbulkart HES kodu eşleşmesi nasıl yapılır? HES kodu İstanbulkart zorunluluğu başlama tarihi ne zaman? İşte yanıtı.

İstanbul toplu taşımada yeni bir düzene geçiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlara göre; vatandaşlar İstanbulkart’larına HES kodlarını eşleştirme yapmak zorundalar. Halk sağlığının kontrol altında tutulması amacıyla alınan bu yeni karar neticesinde, artık vatandaşlar toplu taşımalara HES kodu entegresi olmayan İstanbulkart ile binemeyecekler. Peki İstanbulkart HES kodu eşleşmesi nasıl yapılır? İstanbulkart HES kodu uygulaması ne zaman başlıyor? İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre; İçişleri Bakanlığı’nın toplu taşıma araçlarında geçerli olan HES kodu kontrolünü zorunlu hale getiren genelgesi gereğince İstanbulkartlar ile HES Kodlarının eşleştirilmesi işlemleri başlamış oldu. Genelge gereği 15 Ocak 2021 tarihinden itibaren, toplu ulaşımda sadece HES kodu eşleştirilmiş İstanbulkart’lar kullanılabilecek.

# 1 İSTANBULKART HES KODU UYGULAMASI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

istanbulkart hes kodu eslesmesi nasil yapilir hes kodu istanbulkart zorunlulugu basladi 1 XGddzaEU

Uygulamanın başlama tarihi 15 Ocak 2021 olarak belirlendi. Bu tarihten itibaren, İstanbulkart’larında HES kodu eşleşmiş değilse toplu taşımaya binilemeyecek.

#2 HES KODU NASIL ALINIR?

istanbulkart hes kodu eslesmesi nasil yapilir hes kodu istanbulkart zorunlulugu basladi 2 hhRjdlzJ

Karta yükleme yapabilmeniz için öncelikle HES kodu’na sahip olmanız gerekir. HES kodu’nu, Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar mobil uygulaması üzerinden alabilirsiniz.

#3 İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

istanbulkart hes kodu eslesmesi nasil yapilir hes kodu istanbulkart zorunlulugu basladi 3 gikQOvRU

Hayat Eve Sığar uygulamasından kodunuzu aldıktan sonra, kodunuzla beraber kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranızı ‘kisisellestirme.istanbulkart.istanbul’ sitesine girip gerekli alanlara yerleştiriniz. Bu işlem tamamlandıktan sonra, İstanbulkart mobil uygulaması üzerinden ilk girişinizde karşınıza çıkacak olan yönlendirmeleri takip ederek tanımlamanızı yapmış olursunuz.

Anahtar kelimeler: istanbul kart hes kodu yükleme,istanbul kart hes kodu uygulaması,istanbul kart hes kodu nasıl yüklenir,istanbul kart hes kodu eşleştirme nasıl yapılır,istanbul kart hes kodu eşleştirme

Kaynak: Yasemin: https://www.yasemin.com/yasam/haber/2975472-istanbulkart-hes-kodu-eslesmesi-nasil-yapilir-hes-kodu-istanbulkart-zorunlulugu-basladi

Bir önceki yazımız olan Pelin Akil SMA hastası Öykü'nün tedavisi için gerekli olan parayı topladı! başlıklı makalemizde magazin haberleri, Pelin Akil haberleri ve Pelin Akil yardım hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe