İran Sağlık Bakanı: Ülkede Kovid-19’un 4. dalgasından endişeliyiz

iran saglik bakani ulkede kovid 19un 4 dalgasindan endiseliyiz kYh8aCPn
Google Haberlere Abone Ol

TAHRAN (AA) – İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Kirman kentindeki yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele toplantısında, halkı …

TAHRAN (AA) – İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, Kirman kentindeki yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele toplantısında, halkı salgının yeni dalgasına karşı uyardı.

Nemeki, “Ülkede Kovid-19’ın 4. dalgasından endişeliyiz. Yeni dalgada virüsün etkisi ve yayılma hızı daha fazla olacaktır. Virüsün mutasyona uğramış hali tüm dünya ülkelerini endişelendiriyor.” ifadelerini kullandı.

Normalleşme sürecinde sağlık protokollerine uyulmaması halinde salgının yeni dalgasıyla karşı karşıya kalabilecekleri konusunda uyaran Nemeki, böyle bir durumda yeni adımlar atmak zorunda kalacaklarını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de dün yaptığı açıklamada tekrar bir yükselişe karşı halkı uyararak, aksi takdirde kısıtlamaları artırmak zorunda kalacaklarını ifade etmişti.

Tahran haberleri ve Genel kategorisinde yer alan İran Sağlık Bakanı: Ülkede Kovid-19’un 4. dalgasından endişeliyiz haberini okudunuz.

Yazar: Muhammet Kurşun, Haberi, Anadolu Ajansı Abonesi Niburya için yayımlayan: Zeynep Özbay

Bir önceki yazımız olan Azerbaycan Cumhuriyeti'nin kurucusu Mehmet Emin Resulzade doğumunun 137. yılında anılıyor başlıklı makalemizde Azerbaycan ve Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe