iOS 14.2’yle iPhone’ların Şarjı, Yarım Saatte Yarıya Düşüyor

ios 142yle iphonelarin sarji yarim saatte yariya dusuyor
Google Haberlere Abone Ol

iOS 14.2 işletim sistemini kullanmaya başlayan iPhone sahipleri, model fark etmeksizin batarya sorunu yaşamaya başladılar. Kullanıcılardan gelen …

bedava bitcoin kazan

iOS 14.2 işletim sistemini kullanmaya başlayan iPhone sahipleri, model fark etmeksizin batarya sorunu yaşamaya başladılar. Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran iOS 14.2’nin yüklü olduğu iPhone’lar, batarya tüketimini azamî düzeye getirmiş durumdalar. Hatta kimi kullanıcılar, yalnızca yarım saat içerisinde bataryanın yüzde 50’sinin bittiğini söylüyorlar. Apple, bahisle ilgili sessizliğini koruyor.

Kullanıcılardan gelen bildirimlere nazaran batarya sorunu daha çok, iPhone SE, iPhone XS, iPhone 7 ile iPhone 6S üzere modellerde kendini gösteriyor. Fakat birtakım kullanıcılar, daha yeni modellerde de tıpkı meseleden muzdarip olduklarını beyan ediyorlar. Telefonlarını uyurken şarjdan çekip bıraktıklarını söyleyen birtakım kullanıcılara nazaran telefonlarının batarya düzeyi, sabah kalktıklarında yüzde 80 ila yüzde 60 aralığında yer alıyor. Bu sıkıntıya neyin yol açtığı şu an için bilinmiyor.

iPhone’lar, bugüne dek görülmemiş bir süratle şarj oluyor

ios 142yle iphonelarin sarji yarim saatte yariya dusuyor 0 c22yNW8j

Kullanıcılardan gelen birtakım bildirimlerdeyse, şarj sırasında çok düzeyde ısınma yaşandığı söz ediliyor. İşin daha da değişik yanı, ısınan iPhone modelleri çok süratli bir formda şarj oluyormuş. Olağan şartlarda yüksek süratli şarj durumunda ısınmanın olağan olduğunu kabul edebiliriz lakin kullanıcılar, 5 watt’lık şarj aygıtı kullandıklarını tabir ediyorlar. Bu da akıllara, tehlikeli bir durum yaşanabileceğini getiriyor. Neyse ki şu ana kadar, rastgele bir iPhone’un iOS 14.2’den sonra patladığıyla ilgili bir haberle karşılaşılmadı.

Apple’ın iOS 14.3 üzerinde çalıştığı aslında biliniyor. Üstelik beklentiler, bu sürümün kısa bir müddet sonra yayınlanacağı tarafında. Şayet sizler de bir iPhone kullanıyorsanız ve şimdi iOS 14.2’ye geçiş yapmadıysanız, bir mühlet daha beklemeyi tercih edebilirsiniz. Zira Apple’ın bu durumun farkında olduğuna ve iOS 14.3’le birlikte düzeltme yapılacağına inanılıyor.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Vivo Y52s Duyuruldu: İşte Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde 8 Gb, Ekran ve Kamera hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe