Instagram’ın Test Ettiği Bazı Yeni Özellikler Ortaya Çıktı

instagramin test ettigi bazi yeni ozellikler ortaya cikti PIkH3549
Google Haberlere Abone Ol

Kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan uygulamalara yeni özellikler ve yeni fonksiyonlar kazandırılması epey kıymetli. Facebook’un sahibi …

bedava bitcoin kazan

Kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan uygulamalara yeni özellikler ve yeni fonksiyonlar kazandırılması epey kıymetli. Facebook’un sahibi olduğu Instagram da bu hususta elini korkak alıştırmayan uygulamalardan bir tanesi. Temelde bir fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram’da kıssalar, alışveriş, iletileşme ve Reels üzere birçok özellik bulunuyor ki görünüşe nazaran bunlara yenileri de eklenmeye devam edecek.

Digital Information World, bilakis mühendislik uzmanlarının ve uygulama araştırmacılarının Instagram kod satırları ortasında kimi yeni özellikleri keşfettiğini açıkladı. Pekala, Instagram’ın kod satırları ortasından keşfedilen bu yeni özellikler neler?

Instagram Kamera

instagramin test ettigi bazi yeni ozellikler ortaya cikti 0 YJLzIDeu

Üstte da söylediğimiz üzere Instagram, temelinde bir fotoğraf paylaşma uygulaması. Hasebiyle fotoğraflara uygulanabilecek birçok efekt ve filtre bulunuyor. Fakat geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bir görsele nazaran birtakım özellikler Kamera ikonu altında toplanacak. Kamera altında toplanacak seçenekler ise şöyle:

  • Öyküne ekle
  • Reels’e ekle
  • Denetimler
  • Ön kamerada başlat
  • Kamera seçenekleri

Instagram İletiler

instagramin test ettigi bazi yeni ozellikler ortaya cikti 1

Tekrar Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarılan bir öteki özellik, Instagram’daki iletiler kutusuna eklenen yeni filtre oldu. Üstteki görselden de görebileceğiniz üzere ileti filtreleri ortasında “Yakın Arkadaşlar” görünüyor. Bu özelliğin, profesyonel hesaplarda kullanılabileceği varsayım ediliyor.

Kullanım kaideleri güncellemesi

instagramin test ettigi bazi yeni ozellikler ortaya cikti 2 vrMQGPKE

Tanınan toplumsal medya platformu, kullanım kurallarını güncelliyor. Matt Navarra’ya nazaran Instagram’ın yeni kullanım koşulları, daha açık ve daha belirlenebilir oluyor. Yani kullanıcılar, Instagram’ın kullanım koşullarını okuduğunda kendi bilgilerinin ve bilgilerinin nasıl kullandığını daha kolay bir halde anlayabilecek.

Fakat Instagram’ın, hasebiyle Facebook’un kullanıcılarından topladığı data sayısında değişiklik olmayacak. Digital Information World’de yer alan habere nazaran Instagram; işletim sistemi, donanım ve yazılım sürümleri, batarya düzeyi, sinyal gücü, kullanılabilir depolama alanı, tarayıcı tipi, uygulama ve evrak isimleri ve tipleri ve eklentileri toplayabilecek.

Burada bahsettiğimiz özellikler şu an Instagram tarafından test ediliyor. Hasebiyle toplumsal medya devinden resmi bir açıklama gelmediği sürece bu özelliklerin kesin olarak kullanıcılara sunulacağı konusunda bir şey söylemek pek mümkün değil.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Youtube Kanal İsimleri - 2020 En Güzel İsim Önerileri başlıklı makalemizde youtube kanal isimleri, youtube kanal isimleri 2020 ve youtube kanal isimleri önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe