Instagramdan Satışla Para Kazandıran 5 Yeni İş Modeli

Instagramdan Satış Yaparak Para Kazan
Google Haberlere Abone Ol

Günümüzde hem dünya genelinde hem de Türkiye genelinde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan Instagram, sizin için bir para kaynağı olabilir.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey eğer yoksa kendinize tabi ki bir İnstagram hesabı açmaktır. Ardından takipçi sayınızı artırmak için dikkat çekici paylaşımlar yapabilirsiniz. Ancak yaptığınız paylaşımlar, satışını yapacağınız ürünlerle alakalı olmalıdır. Ayrıca hangi sektörde satış yapacaksanız o sektörün ün kazanmış kişilerini ve sayfalarını takip etmenizde fayda vardır. Bu şekilde adım adım sayfanızı büyüterek büyük bir marka olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Şimdi sizlere İnstagram üzerinden satışla para kazandıran 5 iş fikri sunacağız;

El Yapımı Ürün Satışı Yaprak İnstagramdan Para Kazanın
El Yapımı Ürün Satışı Yaprak İnstagramdan Para Kazanın
  • El Yapımı Ürün Satışı

Takı, örgü, süs eşyaları gibi birçok ürünün fabrika varyasyonları ile elde yapılanları da vardır. Eğer bunları yapmayı biliyorsanız ya da öğrenmesi kolay olayları öğrenip yaparsanız, el yapımı ürünlerinizi İnstagram üzerinden satışa sunabilirsiniz. Özellikle de son zamanlarda el yapımı ürünlere taleplerin artması, sizin de kazancınızı artıracaktır. Ayrıca müşterilerinize güven vermeniz çok önemlidir. Bunun için önceki müşterilerinizle memnuniyet konuşmalarınızı paylaşarak yeni müşterilerinize güven verebilirsiniz.

  • Hizmet Sunumu

Eğitiminizde kazandığınız veya hobi olarak edindiğiniz eylemleri İnstagram üzerinden nakite çevirebilirsiniz. Örneğin grafik tasarımcılığına dair bir eğitiminiz veya bilginiz varsa bunun reklamını Instagram hesabınızdan yaparak daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz. Buna benzer olarak fotoğrafçılığa ilginiz ya da bilginiz varsa yine aynı şekilde kendi reklamınızı çektiğiniz fotoğraflar ile yaparak müşteri sayınızı artırabilir ve adınızdan daha çok söz ettirebilirsiniz. Böylece üründen farklı olarak hizmet satışı yaparak İnstagramdan gelir elde edebilirsiniz.

  • Komisyonlu Butik Hesabı

Günümüzde internet üzerinden alışveriş imkânları oldukça yaygındır. Web sitelerinin yanı sıra İnstagram üzerinden de satış yapan birçok sayfa vardır. Hatta hiçbir şubesi olmayan üretim firmaları da komisyonlu satışlar yaptırarak ürünlerini satışa sunuyor.

Bunun için İnstagramda komisyonlu satış veren birçok sayfa vardır. Bu sayfalarla iletişime geçerek herhangi bir toptan alma ya da stoklama derdi olmadan kendi butik hesabınızdan satış yapabilirsiniz. Özellikle kıyafet ve ayakkabı üzerine yapılan komisyonlu satışlarda sattığınız ürün başına %’lik dilim üzerinden komisyon alırsınız.

İnstagram Tavsiye Hesabınız ile tavsiye ederek para kazanın
İnstagram Tavsiye Hesabınız ile tavsiye ederek para kazanın
  • Tavsiye Hesabı

Ürün veya hizmet satışlarının yanı sıra aldığınız ve kullandığınız herhangi bir ürün üzerinden de para kazanmanız mümkündür. Bunun için ister şahsi hesabınızı isterseniz de yeni bir hesap açarak tavsiyeler vermeniz yeterlidir. Nasıl yapacağım diye bir soru işareti belirecektir kafanızda.

Öncelikle bir kozmetik ürünü aldığınızı ve belirli bir süre kullandığınızı düşünelim. Bu üründen memnun kaldıysanız, memnuniyetinizi takipçileriniz ile paylaşın ve onların da sizin tavsiyeniz üzerine o ürünü almasını sağlayın. Böylece üretici firma sizin tavsiyeniz ile satın alan her bir müşteri için size komisyon verecektir ve sizin bir tavsiyeniz paraya dönüşecektir.

  • Yaşam Tarzınız

Gezgin, maceracı, dikkat çekici bir kişiliğiniz ve yaşam tarzınız varsa ve bunu fotoğraflarınızdan yazılarınıza her alanda yansıtabiliyorsanız yeni işiniz hayırlı olsun! Günümüzde sade bir yaşam tarzı olan bir birey bile İnstagramda yaptığı paylaşımlardan milyonlarca lira kazanabiliyor. Nasıl oluyor peki dediğinizi duyar gibiyim.

Şöyle ki, tattığınız lezzetlerden konakladığınız yerlere, hatta edindiğiniz tecrübelere kadar yaşadığınız şeyleri yazıya dökerek fotoğraflarla süsleyin. Daha çok takipçiye ulaşmak için de Instagram’da aktif olmaya özen gösterin. Ayıca onur kırıcı, ahlak dışı, kötü sözler içeren sayfalar İnstagram tarafından kapatıldığı için sayfanızda bu tarz paylaşımlara izin vermemeye dikkat edin.

Bir önceki yazımız olan Yaay Sosyal Medya Uygulaması Nedir? Yaay İndir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe