Instagramda Müzik Nasıl Paylaşılır?

Instagramda Müzik Nasıl Paylaşılır?

Her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcıları buluşturan Instagram, en çok kullanılan ve en fazla aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram, Facebook bünyesine katıldığından bu güne yana; sayısız gelişmeler ile kullanıcılara farklı deneyimler ve özellikler sunmaya devam ediyor.

Instagram’ın kullanıcıları ile buluşturduğu en son özelliği ise, müzik paylaşma özelliğidir. Bu yenilik sayesinde kişiler tıpkı TikTok uygulamasında da olduğu gibi bir müzik açarak video çekebilmekte ya da müzik payalaşabilmektedir.

Instagram’da Müzik Paylaşma

Instagram hikayenize müzik eklemek için; hikaye alanına girmeniz ve çıkartmalar bölümünden müzik seçeneğine dokunmanız yeterlidir.

Bu alanda yer alan binlerce şarkıyı barındıran müzik kütüphanesinden dilediğiniz müziği seçebilirsiniz.

Müzik kütüphanesinden dilediğiniz kategoride müziği dinleyebilir, kullanabilir ya da popüler müzikleri listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda Instagram, bir müziği kullanmadan önce dinleme imkanı da sunmaktadır. Hatta, Instagram kullanıcıları hikaye kamerasını açtıkları zaman kayıt butonunun hemen altında yer alan müzik seçeneğine dokunarak, videolarını kaydetmeden hemen önce de müzik seçeneği yapabilirler.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar video çekerken; arka planda müziğin oynatılmasını da sağlayabilirler. Tüm bunların yanı sıra, videoyu paylaştığınızda; hikayeyi gören kişiler, müziğin kime ait olduğunu bir etiket şeklinde görüntüleyebilirler.

Şimdilik yalnızca iOS işletim sistemi yüklü cihazlarda kullanılabilen bu özellik, kısa süre içerisinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının da deneyimine sunulacak.

iPhone Instagram’da Müzik Nasıl Paylaşılır ?

Şuan yalnızca birkaç iPhone modelinde kullanıcı deneyimine sunulan bu özellik, kısa süre içerisinde bütün iPhone model akıllı telefonlarda kullanılmaya başlayacak. Bütün iPhone telefonlarda kullanıma sunulmasının hemen ardından, Instagram müzik paylaşma özelliği; Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar tarafından kullanılmaya başlanacak.

İPhone Telefonunuzda bu özelliği kullanamıyorsanız; ınstagram uygulamasını son sürüme güncelleyebilirsiniz. Henüz etiketlerinizde müzik paylaşımını göremiyorsanız; bir süre beklemeniz gerekebilir. Zira bütün cihazlar tarafından kullanılabilmesi; biraz zaman alabilmekte.

Bu özellik ile TikTok uygulamasına rakip olması beklenen Instagram; amacına ulaşacak gibi görünüyor. Öyle ki, zamanında Snapchat’in hikaye özelliğini de kopyalayarak; Snapchat kullanıcılarını bünyesine taşımıştı.

pin

Bir önceki yazımız olan Instagram'da Kişisel Blog Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde instagram da kişisel blog, instagram da kisisel blog nasil kaldirilir ve instagram da kisisel blog ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.