Instagram Mesajlaşma Uygulaması Threads Nedir?

Instagram Threads Uygulaması Nedir

Instagram yeni mesajlaşma uygulamasını kullanıcılarına sundu. Threads uygulaması nedir derseniz; Facebook Messenger benzeri instagram alt yapısında kurulmuş özel mesajlaşma uygulamasıdır.

Biliyorsunuz ki günümüz en popüler sosyal medya mecrası instagram, bu popüleritesini devam ettirebilmesi için kullanıcı deneyimini arttırabilecek yenilikler eklemekte Threads uygulaması da bunlardan bir tanesi. Hatırlarsanız ki Hikayeler özelliği ile SnapChat kullanıcılarının beğenisini toplayıp kendi platformuna çekmeyi başaran instagram bu kullanıcı deneyiminin olumlu yanlarını görünce bir yenisini daha ekledi. Peki instagram Threads özelliği bu sefer kullanıcıları tarafından beğenilecek mi?

Threads uygulaması amacının dışına çıkıp çıkmayacağı ya da kullanıcılar tarafından kullanışsız bulunduğunda bu özelliği hiç kullanmayabilir de, Sonu Facebook Messenger gibi olmasın da. Bahsetmek isteriz ki Messenger uygulaması son 3 yıldır bir hayli düşüşlerde, insanlar iletişim için whatsapp uygulaması dışında karşı tarafda ne kadar kullanışlı bir uygulama olsa da alışkanlıklarını bozmuyorlar, WhatsApp telefonlarımızda kesin yüklenmesi gereken uygulamalar listesinde başı çektiği için ve o kadar günlük hayatımızda kullandığımız kelimeler arasında yer alıyor ki bilmeyen kesim yok desek yeridir.

Bu yüzden bu tarz iletişim uygulama girişimleri ne denli başarılı olur bilemiyoruz, fakat bu aşamada Threads uygulaması belirli bir kitlenin kullanabileceği bir özellik olarak sunulduğu için instagram kullanıcıları Hikayeler özelliği gibi bunu da seveceklerine eminiz.

Instagram Threads Uygulaması Nedir
Instagram Threads Uygulaması Nedir

Instagram Threads Uygulaması Nedir?

Instagram Threads uygulamasına giriş yaptığımızda bizleri kamera ekranı karşılamakta. Bu özellikte anlık olarak fotoğraf çekip arkadaşlarımıza hızlı bir şekilde fotoğrafları göndermek için tasarlanmış bir arayüz gibi duruyor. Ayrı olarak Instagram Threads Uygulaması bir diğer özelliğiyse video ve fotoğraf düzenleme özelliği desteklemesidir. Ayrı olarak belirtmek gerekirse: instagram DM üzerinden gönderdiğimiz fotoğraflar gibi olacak diyebiliriz ve bir diğer özelliği ise Instagram Threads üzerinden çektiğiniz fotoğrafları düzenleyip otomatik olarak sekronizasyon olacağından instagram hikayelerinizde de paylaşabilirsiniz.

Geçtiğimiz aylardan beri Threads uygulaması ile ilgili haberlerin detayları ortaya çıkmaya devam ediyordu. Instagram ve Threads uygulaması arasındaki farklılıklardan bahsedecek olursak instagramda ki gibi yakın arkadaşlar özelliği. Biliyorsunuz ki geçen sene bu özellik Instagram tarafından yayınlanmıştı, hikaye kısmında özellikle görmesini istediğiniz arkadaşlarınız ile ve görmesini istemediğiniz kişilere göstermeyen bu özellik gibi bir yakın çevremizin listesini oluşturuyoruz.

Threads uygulamasında oluşturduğumuz bu liste ile arkadaşlarımız ile, yada çevremizle iletişim kurmak amacıyla kullanabiliyorsunuz. Instagram yakın çevre listeniz yoksa Threads  uygulamasını indirdiğinizde beraberinde bir yakın arkadaş listesi oluşturmanız gerekiyor.

Instagram’a özel mesajlaşma uygulaması kullanıcı deneyimini arttırmak için mantıklı olabilir fakat belirttiğimiz gibi  aamanında Facebook bunu yaptığında Messenger’ı sunduğunda işler iyi gitmişti. Fakat Facebook’un kullanım amacıy farklıydı  artık insanlar Instagram’ı çevre edinmek için kullanıyor. Durum böyle olunca çok takipçisi olan insanlar, kendi arkadaşlarıyla özel bir şekilde konuşabilecekleri bir alana sahip olmuş olacaklar.

Threads uygulamasının üzücü noktasıysa bir çok kişi instagram yakın arkadaş özelliğini kullanmıyor ve mesajlaşmalarını Direkt Mesaj üzerinden sağlıyor, Threads bu aşamada bir farklılık sağlamadığı sürece insanların neden Threads  uygulamasına ihtiyacına sahip olmalı sorusuna önemli cevaplar ve önemli ek özellikler olması gerekiyor,

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe