İnsanlar Nefes Almadan Kaç Dakika Yaşayabilir? Rekor Nedir?

İnsanlar Nefes Almadan Kaç Dakika Yaşayabilir? Rekor Nedir?
Google Haberlere Abone Ol
bedava bitcoin kazan

İnsanlar Nefes Almadan Kaç Dakika Yaşayabilir?

İnsanların yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirebilmesi adına belirli şeylerin gerçekleşmesi gerekir. Nefes tutma dünya rekoru nedir? Bunlardan bir tanesi de nefes almak. Belirli bir süre nefessiz kalmak aslında insanların yaşamlarının sonlanmasına neden olacaktır. Kısacası yaşamak için nefes almak şarttır. Gelişen teknoloji ve yapılan son durum ile artık insanlar nefes almadan otuz dakika boyunca yaşamadan durabiliyor. 

Bilim insanları yakın zaman içerisinde nefes almadan hayatta kalmak için gerekli yolu da geliştirdi. Kana zerk edilmesi yapılan oksijen sayesinde insanlar ortalama olarak otuz dakika kadar bir süre nefes almadan hayatta kalma adımlarını da meydana getirebiliyor. Şaşırtıcı bir şekilde meydana gelen gelişmenin ardından daha çok ameliyat sırasında grift olan durumlarda hastada solunum devamını tam anamı ile sağlama mecburiyeti durumu artık ortadan kaldıracak. Bu bağlam içerisinde doktorlara da büyük bir yardım sağlayacak olduğunu belli ediyor. Meydana gelen yöntem sayesinde kan akışı sırasında oksijen molekülleri enjekte edilecek. Bunun ardından ise insanlar otuz dakika boyunca nefes almadan hayatta kalmayı başarıyor. Sürenin daha uzun olması her ne kadar mümkün olsa bile bu durumun kana zarar vereceğinin belirlenmesinin ardından sadece ortalama olarak 30 dakika olması tercih ediliyor. 

Kana Zerk Edilen Oksijen Nasıl Bulundu?

Kana oksijen zerk edilme işlemleri bir hastanın ameliyatı sırasında meydana geldi. Boston Çocuk Hastanesi içerisine yer alan John Kheir bir açıklamada bulundu. Yapılan araştırmanın ana sebebinin bir hastanın ameliyatı sırasında mücadeleyi kayıp etmesi yani ölmesi ile başladığı aktarıldı. 

Zatürre beyin üzeride ölümcül bir hasara neden olabilir. Bu yüzden genç kız doktorlar vaktinde ameliyat sırasında oksijen cihazına bağlayamadılar ve genç kız üzücü bir şekilde hayata gözlerini kapadı. 

Dr. Kheir ise yaşanan bu durumun ardından solunum sistemini o an devre dışı bırakmak ve ardından da oksijenin kana karıştırılması fikrini öne sürerek çalışmalarına başladı. Oksijenin direk bir şekilde gaz halleri ile kana karışmasını sağlamanın ardından baloncuklar oluşturuluyor. Ardından tehlikeli sonuçlar doğurması üzerine de oksijenin yağ molekülleri arasında kana karıştırılması mümkün hale getiriliyor. Doktorun açıklamasına göre bu durum ilerleyen zamanlarda acil vaka olan durumlarda rahat bir şekilde kullanılabilecek olduğu aktarımları arasında yer aldı. 

Bir önceki yazımız olan Parti Malzemeleri - Doğum Günü Süsleri - Kullan At başlıklı makalemizde doğum günü parti malzemeleri, doğum günü parti malzemeleri 1 yaş ve doğum günü parti malzemeleri ankara hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe