iFixit, Apple’ın iPhone 12 mini’sini Parçalarına Ayırdı

ifixit applein iphone 12 minisini parcalarina ayirdi 9qdn5vb5
Google Haberlere Abone Ol

Apple, 13 Ekim tarihinde düzenlediği etkinliğinde uzun vakittir beklediğimiz ufak bir erteleme yaşayan yeni iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Yeni …

Apple, 13 Ekim tarihinde düzenlediği etkinliğinde uzun vakittir beklediğimiz ufak bir erteleme yaşayan yeni iPhone 12 serisini tanıtmıştı. Yeni seri, bir evvelki serilerden farklı olarak 4 farklı iPhone modeline konut sahipliği yapıyordu. Bu modeller iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’ti.

Şirketin iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modelleri aktifliğin akabinde satışa çıkmıştı. iPhone 12 küçük ve iPhone 12 Pro Max ise geçtiğimiz cuma günü satışa çıktı. Uzun vakittir birinci kez bu kadar küçük bir amiral gemisi gördüğümüzden iPhone 12 küçük’e olan ilgi de oldukça yüksekti.

iPhone 12 küçük kesimlerine ayrıldı:

ifixit applein iphone 12 minisini parcalarina ayirdi 0 12A9XzhL

iPhone 12 küçük, serinin en küçük telefonu olsa da iPhone 12 ile tıpkı özellikleri sunuyordu. Tıpkı işlemci, birebir kameralar ve birebir donanımlar telefonda yer alıyordu. Haliyle Apple’ın daha küçük bir modelde nasıl birebir özellikleri sunabildiği merak ediliyordu. İşte bu merakımız iFixit grubu tarafından giderildi.

iFixit takımı, iPhone 12 küçük’ü kesimlerine ayırarak Apple’ın iPhone 12’nin modüllerini nasıl ufalttığını gözler önüne serdi. iPhone 12 küçük’ün nasıl tamir edilebileceğine dair kılavuz yayınlayan grup, telefonun tamir edilebilirlik puanını 10 üzerinden 6 olarak belirledi. Bu puan iPhone 12’de de birebirdi.

ifixit applein iphone 12 minisini parcalarina ayirdi 1

iPhone 12 küçük, daha küçük boyutlu olmasıyla doğal olarak daha ufak donanım kesimlerine yer veriyor. Telefonun eleştirilebilecek en büyük noktası da bu meseleden çıkıyor. Çünkü boyutu küçülen modüller ortasında batarya da yer alıyor. Hasebiyle iPhone 12 küçük, serinin öteki üyelerine nazaran daha az kullanım müddeti sunuyor.

iFixit’in yayınladığı iPhone 12 küçük parçalama kılavuzuna bu irtibata tıklayarak ulaşabilirsiniz. iFixit grubu, daha evvel de standart iPhone 12 modelini kesimlerine ayırmıştı. İki telefon ortasındaki farkı takımın her iki telefon için de yayınladığı kılavuzlardan ayrıntılı bir formda inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Webtekno

Bir önceki yazımız olan Samsung, Galaxy A42 5G'nin İşlemcisini Açıkladı başlıklı makalemizde Galaxy A42 5G, Kamera ve Samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Subscribe